👉💵Кредит по Вайбер 💵👈
Кредит готівкою на вашу карту онлайн до 10000грн.! Цілодобово24/7 Вся Україна 100%.Відправте заявку прямо зараз за 30 сек. безкоштовно!

Введіть сумму:

Заплатимо 50грн. якщо вашу заявку не зхвалять!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Кредит / Повна вартість кредиту

Повна вартість кредиту

Повна вартість кредиту (скорочено: ПСК) — платежі позичальника за кредитним договором, розміри і терміни сплати яких відомі на момент його укладення, у тому числі з урахуванням платежів на користь третіх осіб, визначених договором, якщо обов’язок позичальника за такими платежами випливає з умов договору. Повна вартість кредиту обчислюється у відсотках річних.

Відповідно до вказівкою Банку України від 13.05.2008 р. № 2008-У «Про порядок обчислення і доведення до позичальника — фізичної особи повної вартості кредиту», кредитна організація зобов’язана доводити до позичальника інформацію про повну вартість кредиту до укладення кредитного договору. Цим же нормативним актом встановлена формула розрахунку ПСК.

До 12 червня 2008 року замість терміна «повна вартість кредиту» використовувалося словосполучення «ефективна відсоткова ставка».

Розрахунок повної вартості кредиту

Платежі, що включаються у повну вартість кредиту

1. Платежі позичальника за кредитним договором, пов’язані з укладанням і виконанням кредитного договору, розміри і терміни сплати яких відомі на момент укладення кредитного договору, в тому числі:

погашення суми основного боргу за кредитом;
по сплаті відсотків за кредитом;
збори (комісії) за розгляд заявки по кредиту (оформлення кредитного договору);
комісії за видачу кредиту;
комісія за відкриття, ведення (обслуговування) рахунків позичальника (якщо їх відкриття та ведення обумовлено укладанням кредитного договору);
комісії за розрахункове та операційне обслуговування;
комісії за випуск і річне обслуговування кредитних і розрахункових (дебетових) карток (далі — банківські карти).

2. Платежі позичальника на користь третіх осіб, якщо обов’язок позичальника за такими платежами випливає з умов кредитного договору, в якому визначені такі треті особи (наприклад, страхові компанії, нотаріальні контори, нотаріуси). До вказаних платежів відносяться платежі з оцінки переданого в заставу майна (наприклад, квартири), платежі по страхуванню життя позичальника, відповідальності позичальника, предмета застави (наприклад, квартири, транспортного засобу) та інші платежі.

Якщо умовами кредитного договору визначено конкретне третя особа, для розрахунку ПСК використовуються тарифи цієї особи. Тарифи, що використовуються для розрахунку повної вартості кредиту, можуть не враховувати індивідуальних особливостей позичальника (наприклад, його вік або стаж водіння) і предмета застави (наприклад, виробника, модель або рік випуску транспортного засобу). Якщо кредитна організація не враховує такі особливості, позичальник повинен бути проінформований про це. У разі, якщо при розрахунку ПСК платежі на користь третіх осіб не можуть бути однозначно визначені на весь термін кредитування, в розрахунок повної вартості кредиту включаються платежі на користь третіх осіб за весь термін кредитування, виходячи з тарифів, визначених на день розрахунку повної вартості кредиту.

У разі, якщо кредитним договором визначені два третіх особи або більше, розрахунок ПСК може здійснюватися з використанням тарифів кожного з них із зазначенням інформації про особу, тарифи якого були використані для включення в розрахунок повної вартості кредиту, а також інформації про те, що у разі звернення позичальника до послуг іншої особи розмір ПСК може відрізнятися від розрахункової.

Платежі позичальника щодо страхування предмета застави включаються в розрахунок ПСК в сумі, пропорційній частині вартості товару (послуги), що оплачується за рахунок кредиту, а також співвідношенню терміну кредитування і строку страхування, якщо строк кредитування менше терміну страхування.

Платежі, що не включаються в повну вартість кредиту

1. Платежі позичальника, обов’язок здійснення яких позичальником не випливає з кредитного договору, а на підставі вимог закону (наприклад, при укладанні договору обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів).

2. Платежі, пов’язані з недотриманням позичальником умов кредитного договору.

3. Передбачені кредитним договором платежі позичальника по обслуговуванню кредиту, величина і(або) терміни сплати яких залежать від рішення позичальника і(або) варіанти його поведінки, в тому числі:

комісія за часткове (повне) дострокове погашення кредиту;
комісія за отримання (погашення) кредиту готівкою (касове обслуговування), у тому числі з використанням банкоматів;
неустойка у вигляді штрафу або пені, у тому числі за перевищення ліміту овердрафту, встановленого позичальнику;
плата за надання інформації про стан заборгованості.

По банківських картах в розрахунок повної вартості кредиту не включаються:

комісії за здійснення операцій у валюті, відмінній від валюти рахунку (валюти наданого кредиту);
комісії за призупинення операцій по банківській карті;
комісії за зарахування іншими кредитними організаціями грошових коштів на банківську карту.

У разі, якщо кредитний договір передбачає різні розміри платежів позичальника по кредиту в залежності від рішення позичальника, розрахунок повної вартості кредиту проводиться виходячи з максимально можливих суми кредиту (ліміту овердрафту) і терміну кредитування (строку дії банківської карти), рівномірних платежів за кредитним договором (повернення основної суми боргу по кредиту, сплата відсотків за кредитом та інші платежі, визначені умовами кредитного договору). У разі, якщо кредитним договором передбачено мінімальний щомісячний (регулярний) платіж, розрахунок ПСК провадиться виходячи з цієї умови.

Нюанс при розрахунку повної вартості кредиту

Розрахунок повної вартості кредиту здійснюється за формулою складних відсотків і включає в себе також недоотриманий позичальником дохід від можливого інвестування суми процентних платежів за кредитом протягом терміну кредитування під ту ж процентну ставку, що і за кредитом. Таким чином, повна вартість кредиту перевищує вказану у кредитному договорі процентну ставку навіть при відсутності комісій та інших платежів.

Потенційні процентні доходи позичальника не є витратами по кредиту в істинному сенсі, але за існуючою методикою включаються в розрахунок і призводять до збільшення розміру повної вартості кредиту.

 

Увага: Постановою Президії ВАС України ВАС-8274/2009 від 17.11.2009 справляння плати за відкриття і ведення позикового рахунку визнано незаконним.

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Далі >