Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!Миттєві позики для виправлення кредитної історії по всій Україні
Введіть сумму:Home / Кредит / Порука при іпотеці

Порука при іпотеці

Суть поруки за зобов’язанням полягає в тому, що одна особа — поручитель — ручається за іншу особу, і у підкріплення свого запоруки зобов’язується виконати певні дії замість особи, за яке він ручається, якщо особа не зможе виконати свої зобов’язання. Стосовно до іпотеки поручитель зобов’язується виконати зобов’язання позичальника за кредитним договором перед кредитною організацією. У разі невиконання зобов’язань з боку позичальника відповідальність перед кредитором переходить на поручителя за іпотечним кредитом. Тому, беручи на себе такі зобов’язання, поручитель повинен бути готовий в разі необхідності платити за позичальника.
Існує два види спільної відповідальності за порушення зобов’язань: солідарна та субсидіарна.

Солідарна відповідальність поруки

Солідарна відповідальність — це спільна відповідальність групи осіб, що прийняли на себе зобов’язання.

Найчастіше в іпотечному кредитуванні використовується спільна відповідальність позичальника та поручителя у вигляді солідарної відповідальності. При солідарній відповідальності кредитна організація вправі вимагати виконання зобов’язань як від позичальника та поручителя, так і від кожного з них окремо, притому як повністю, так і в частині боргу. При такому виді відповідальності кредитна організація цілком може перекласти виконання зобов’язань по виплаті іпотечного кредиту на поручителя. Солідарна відповідальність поручителя і позичальника застосовується у всіх випадках, якщо законом або самим договором поруки не передбачена субсидіарна відповідальність поручителя.

Субсидіарна відповідальність поруки

Субсидіарна відповідальність — це право стягнення неодержаного боргу з іншого зобов’язаного особи, якщо перша особа не може його внести.

Такий вид відповідальності, як субсидіарна, застосовується рідше. При субсидіарної відповідальності: як тільки позичальник відмовляється або не може виплачувати кредит, кредитна організація може вимагати виконання зобов’язання по виплаті іпотечного кредиту від поручителя. До пред’явлення вимог до поручителя кредитна організація повинна пред’явити вимогу до основного боржника — позичальника. Якщо позичальник відмовиться виконувати вимогу кредитної організації, або вона не отримає від нього в розумний строк відповідь, це вимога за кредитним договором може бути пред’явлено до поручителя, несе субсідіарну відповідальність. Причому у разі субсидіарної відповідальності кредитна організація зобов’язана саме спочатку переконатися в тому, що позичальник не може виконати зобов’язання або почекати розумний термін, і тільки після цього пред’являти вимоги до поручителя. Це є основною відмінністю субсидіарної відповідальності від солідарної.

Поки позичальник справно виплачує кредит, кредитна організація не має права вимагати від поручителя виконання зобов’язань. Однак, як тільки позичальник не справляється зі своїми зобов’язаннями, кредитна організація вправі вимагати від поручителя повну суму кредиту, відсотки по ньому компенсації витрат по стягненню боргу. Ризики поручителя полягають саме в можливості виникнення відповідальності за позичальника. Незалежно від виду відповідальності поручителя у нього залишається право вимагати відшкодування понесених витрат від позичальника, але вже після виконання вимоги кредитної організації.

 

 

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!
Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн