Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!Миттєві позики для виправлення кредитної історії по всій Україні
Введіть сумму:Home / Кредит / Поручительство по кредиту

Поручительство по кредиту

Порука — гарантія поручителя перед кредитором про те, що позичальник виконає своє зобов’язання перед кредитором. Відносини поручительства за загальним правилом виникають в результаті укладення договору поруки. Порука є одним із способів забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором.
Оскільки договір поруки створює зобов’язання для поручителя, то відповідно, поручитель є обов’язковою стороною для такого роду договору. Іншою стороною договору поруки виступає третя особа, яким може бути як сам кредитор, так і позичальник. Якщо другою стороною договору є кредитор, то такий договір носить характер договору на користь третьої особи – кредитора.

Порука є забезпеченням за кредитним договором, так як знижує ймовірність незадоволення інтересу кредитора, пов’язаних з договором кредитування.
Порука має одну важливу особливість, яка відрізняє його від гарантії, тобто зобов’язання за дорученням носить характер додаткового по відношенню до основного зобов’язання. Це означає, що припинення основного зобов’язання на будь-якій підставі, тягне за собою припинення і додаткового (поруки). Ще однією особливістю поруки є те, що незалежно від домовленості сторін, до поручителя, який виконав зобов’язання перед кредитором, неодмінно переходять права кредиторських вимог в тому обсязі, в якому поручитель виконав свої зобов’язання. Виникнення договору поруки можливо ще до того, як виникло основне зобов’язання. Деякі види поручительства виникають внаслідок не укладення договору, а в результаті умов, передбачених в іншому договорі або в результаті дій, обумовлених особливим чином.

У тих випадках, коли зобов’язання поруки виникають не в результаті укладення договору поруки, а в результаті інших дій, з якими чинне законодавство пов’язує виникнення такого роду відносин, поручитель може мати іншу назву. Наприклад, поручитель за зобов’язанням, яке виникає в результаті авалю векселя, несе найменування «аваліст».
У всіх випадках поруки згода боржника за основним зобов’язанням, за яке поручителем дається поручительство, не потрібно, оскільки правове становище самого боржника в результаті взяття поручителем на себе зобов’язання перед кредитором не змінюється.

При невиконанні зобов’язання боржником поручитель відповідає солідарно з боржником у повному обсязі (включаючи можливі санкції). Законом або договором може бути передбачена субсидіарна відповідальність.
Після виконання поручителем свого зобов’язання перед кредитором хоча б частково до поручителя переходять права кредитора по цьому зобов’язанню в тому обсязі, в якому поручитель виконав. При цьому законодавство не згадує про можливість припинення зобов’язання з участю поручителя не виконанням, а будь-яким іншим способом: новацією зобов’язання, передачею відступного або заліком зустрічних однорідних вимог, і наслідки такого припинення.

 

Умови припинення поруки:

1. З виконанням зобов’язання забезпеченого порукою.
2. З відмовою кредитора прийняти належне виконання зобов’язання боржником.
3. Зі зміною зобов’язання, забезпеченого порукою, тягне за собою відповідальність або інші несприятливі наслідки для поручителя, якщо останній не дав згоди на ці зміни.
4. Порука припиняється з перекладом на іншу особу боргу по забезпеченому поручительством зобов’язанню, якщо поручитель не дав згоди відповідати за нового боржника.

 

При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!
Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн