👉💵Кредит по Вайбер 💵👈
Кредит готівкою на вашу карту онлайн до 10000грн.! Цілодобово24/7 Вся Україна 100%.Відправте заявку прямо зараз за 30 сек. безкоштовно!

Введіть сумму:

Заплатимо 50грн. якщо вашу заявку не зхвалять!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Кредит / Поручительство по кредиту

Поручительство по кредиту

Порука — гарантія поручителя перед кредитором про те, що позичальник виконає своє зобов’язання перед кредитором. Відносини поручительства за загальним правилом виникають в результаті укладення договору поруки. Порука є одним із способів забезпечення виконання зобов’язань за кредитним договором.
Оскільки договір поруки створює зобов’язання для поручителя, то відповідно, поручитель є обов’язковою стороною для такого роду договору. Іншою стороною договору поруки виступає третя особа, яким може бути як сам кредитор, так і позичальник. Якщо другою стороною договору є кредитор, то такий договір носить характер договору на користь третьої особи – кредитора.

Порука є забезпеченням за кредитним договором, так як знижує ймовірність незадоволення інтересу кредитора, пов’язаних з договором кредитування.
Порука має одну важливу особливість, яка відрізняє його від гарантії, тобто зобов’язання за дорученням носить характер додаткового по відношенню до основного зобов’язання. Це означає, що припинення основного зобов’язання на будь-якій підставі, тягне за собою припинення і додаткового (поруки). Ще однією особливістю поруки є те, що незалежно від домовленості сторін, до поручителя, який виконав зобов’язання перед кредитором, неодмінно переходять права кредиторських вимог в тому обсязі, в якому поручитель виконав свої зобов’язання. Виникнення договору поруки можливо ще до того, як виникло основне зобов’язання. Деякі види поручительства виникають внаслідок не укладення договору, а в результаті умов, передбачених в іншому договорі або в результаті дій, обумовлених особливим чином.

У тих випадках, коли зобов’язання поруки виникають не в результаті укладення договору поруки, а в результаті інших дій, з якими чинне законодавство пов’язує виникнення такого роду відносин, поручитель може мати іншу назву. Наприклад, поручитель за зобов’язанням, яке виникає в результаті авалю векселя, несе найменування «аваліст».
У всіх випадках поруки згода боржника за основним зобов’язанням, за яке поручителем дається поручительство, не потрібно, оскільки правове становище самого боржника в результаті взяття поручителем на себе зобов’язання перед кредитором не змінюється.

При невиконанні зобов’язання боржником поручитель відповідає солідарно з боржником у повному обсязі (включаючи можливі санкції). Законом або договором може бути передбачена субсидіарна відповідальність.
Після виконання поручителем свого зобов’язання перед кредитором хоча б частково до поручителя переходять права кредитора по цьому зобов’язанню в тому обсязі, в якому поручитель виконав. При цьому законодавство не згадує про можливість припинення зобов’язання з участю поручителя не виконанням, а будь-яким іншим способом: новацією зобов’язання, передачею відступного або заліком зустрічних однорідних вимог, і наслідки такого припинення.

 

Умови припинення поруки:

1. З виконанням зобов’язання забезпеченого порукою.
2. З відмовою кредитора прийняти належне виконання зобов’язання боржником.
3. Зі зміною зобов’язання, забезпеченого порукою, тягне за собою відповідальність або інші несприятливі наслідки для поручителя, якщо останній не дав згоди на ці зміни.
4. Порука припиняється з перекладом на іншу особу боргу по забезпеченому поручительством зобов’язанню, якщо поручитель не дав згоди відповідати за нового боржника.

 

При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Далі >