Home / Картки / Платіжні картки у відпустку, поради та рекомендації

Платіжні картки у відпустку, поради та рекомендації

Не менш важливим елементом підготовки до подорожі, ніж вибір напрямку, є фінансове планування. Правильний підхід в цій справі – запорука успішного відпочинку.

Платіжна кредитна картка за кордоном

Перш за все, найважливішим пунктом є питання розрахунків за кордоном, і сьогодні більшість подорожуючих використовують для цього платіжні картки як зручну і швидку можливість доступу до власних коштів.

Насамперед необхідно визначити не тільки суму, необхідну для поїздки, але і вирішити, скільки коштів потрібно взяти готівкою, а скільки – залишити на картковому рахунку. Банкіри рекомендують брати 30% коштів у готівці, а 70% залишити на картковому рахунку. Знімати кошти в банкоматі за кордоном менш вигідно, ніж розраховуватися карткою, – комісія за зняття коштів становить, як правило, не менше 1,5% + фіксована сума в розмірі приблизно від 25 гривень.

За допомогою карти ви можете бронювати готелі, купувати авіаквитки, брати в оренду автомобілі. При цьому при розрахунку суми на автомобільну подорож, зверніть увагу на те, що при бронюванні авто на рахунку блокується сума, рівна або перевищує вартість прокату автомобіля. Гроші знову стають доступними, в середньому, протягом двох тижнів або після повернення транспорту. А це означає, що під час поїздки на цю суму не слід розраховувати.

Важливо мати на увазі, що в деяких місцях можна розраховуватися тільки безготівковим способом – в duty free в літаках деяких авіакомпаній, на заправках за кордоном і т.д .. Перевагою карти є також необмежена сума на рахунку, що не вимагає декларації при виїзді за кордон, в той час як у готівковій формі з собою можна взяти не більше 10 тисяч умовних одиниць.

 

Плануючи поїздку за кордон, банкіри рекомендують не поспішати відкривати рахунки у валюті тієї країни, куди ви вирушаєте, адже гривнева картка придатна і для розрахунків за кордоном. Якщо ви розраховуєтесь гривневої карткою, скажімо, в країні єврозони, витрачена сума буде автоматично конвертуватися в євро.

«Вартість випуску валютної картки в банках в середньому становить 120 гривень, при цьому конвертація з гривні у валюту країни перебування передбачає комісію в розмірі близько 1% від суми платежу. Таким чином, випуск валютної карти може бути виправданим лише в тому випадку, якщо витрати за кордоном перевищувати 12 тисяч гривень безготівкових розрахунків », – зазначає директор з маркетингових пропозицій Фідобанк Володимир Буданов.

Шопінг за кордоном з карткою

Якщо ви плануєте шопінг за кордоном, необхідно врахувати, що деякі магазини приймають до розрахунку картки певних платіжних систем. Для того, щоб ви могли вільно вибирати магазини для покупки, слід випустити картки менше двох найпопулярніших платіжних систем – VISA та MasterCard. Це буде корисно не тільки в поїздці, але й для щоденного використання. До того ж, обидві платіжні системи досить часто пропонують власникам карт різні цікаві програми лояльності та знижки. Крім того, дві картки гарантують вам доступ до коштів у разі втрати або крадіжки одній з карт або в разі збоїв в одній з систем.

Випускаючи нову картку, рекомендуємо звернути увагу на картки з чіпами. Сьогодні за кордоном дедалі популярнішими стають саме чіпові карти.

Однак перед виїздом за кордон обов’язково слід повідомити банк, що випустив вашу карту, про можливі розрахунках за кордоном – це допоможе вам уникнути непередбаченої блокування картки у зв’язку з підозрою на шахрайські операції. При цьому необхідно збільшити видатковий ліміт по карті і кількість транзакцій, оскільки стандартних можливостей може бути недостатньо.

«Сьогодні банки активно працюють над поліпшенням систем протидії фінансовому шахрайству, тому в разі виявлення нетипових за кількістю і сумою безготівкових операцій картка клієнта може бути заблокована, щоб уникнути несанкціонованого доступу до засобів клієнта. Тому власникам карт слід обов’язково інформувати свій банк про плани розраховуватися за кордоном », – пояснює Буданов. Для цього достатньо звернутися в контакт-центр банку.

Подорожуючи по країнах Східно-Азіатського регіону і Карибського басейну, слід бути особливо обережними, оскільки ці регіони характеризується підвищеним рівнем шахрайства. Після повернення додому з таких країн рекомендується перевипустити картки для мінімізації ризиків шахрайства.

Не забудьте подбати і про найважливіше – про безпеку коштів.

У цьому аспекті карта є, безсумнівно, більш захищеною, ніж гаманець. У разі втрати або крадіжки готівкові гроші, швидше за все, вам вже не повернуть, в той час як карту в будь-який момент можна заблокувати, для чого достатньо зателефонувати до контакт-центру вашого банку. При цьому слід заздалегідь записати в телефоні або записнику номер карти і телефон контакт-центру, щоб навіть у випадку втрати картки ця інформація була перед очима.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.