Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Поради / Пенсіонеру нічим платити кредит. Банк звернувся до суду.

Пенсіонеру нічим платити кредит. Банк звернувся до суду.


			
	  	Пенсионеру нечем платить кредит. Банк обратился в суд.

Отже, в попередній статті ми розглянули питання: пенсіонеру нічим платити кредит, що буде? Ну що ж, кредит пенсіонер не платить, немає у нього можливості. З банком зв’язок не підтримується, з колекторами на контакт боржник не йде. Як довго це може тривати, все залежить виключно від політики банку або колекторського агентства. Але настане у підсумку такий момент, коли банк або коллекторсоке агентство (якщо борг був переданий їм у законному порядку), звернуться до суду. І ось тут тільки почнеться найцікавіше. Хоча, не виключено, що якщо сума боргу невелика, то після закінчення терміну позовної давності борг буде просто списаний, хоча на практиці зустрічається таке вкрай рідко.

Пенсіонеру нічим платити кредит. Банк звернувся до суду.

Існує два способи звернення в суд. Банк звернеться до суду за винесенням судового наказу, що вкрай не бажано для боржника. Тому, при отриманні судового наказу, обов’язково пишіть заперечення на судовий наказ про стягнення заборгованості і тоді банк або колекторське агентство будуть змушені звернутися до суду за другим варіантом – позовну виробництво.

В порядку позовного провадження боржника запросять до суду і можна буде оскаржити всі зайво нараховані штрафи, тобто максимально знизити розмір загальної суми заборгованості. Крім того, в суді можна буде подати клопотання про надання відстрочки або розстрочки платежів. Загалом, самий вигідний варіант для боржника – це суд у порядку позовного провадження, з особистою присутністю самого боржника. Суд, природно, винесе рішення про стягнення суми боргу, але як я вже сказала, сума це може дуже відрізнятися в меншу сторону, від суми, яку банк може вимагати спочатку.

Пенсіонеру нічим платити кредит. Стягнення боргу за рішенням суду.

Суд виніс рішення про стягнення боргу за кредитом. Що далі? А далі пенсіонер може або виплатити всю суму боргу в добровільному порядку протягом 30 днів, але так як грошей у пенсіонера немає, можна написати заяву того ж судді про надання розстрочки платежу. Зазвичай такі клопотання судом задовольняються. І тоді потрібно буде сплачувати щомісяця певну суму протягом періоду, на який буде розподілена розстрочка. Після повної виплати боргу в банку обов’язково потрібно взяти довідку про відсутність заборгованості.

Що буде, якщо пенсіонер не стане платити і за рішенням суду?

Якщо пенсіонер не буде виконувати свої зобов’язання за рішенням суду, то суд направить виконавчий лист судовим приставам. Пристав порушить провадження у справі, про що письмово повідомить і боржника і банк-стягувача. Боржнику знову ж таки, буде наданий строк для добровільного погашення боргу. І якщо в зазначений термін борг не буде сплачений, пристав приїде до боржника додому для опису майна, про що заздалегідь боржник буде повідомлений письмово.

Читайте, на яке майно боржника не може бути накладено стягнення. Однак, після опису майна боржнику дається час на добровільне погашення боргу і тільки якщо після цього борг так і не буде сплачений, описане майно вивезуть пристави для реалізації в рахунок заборгованості.

Як судові пристави можуть стягнути борг з боржника-пенсіонера?

Пристави мають право за законом накласти арешт на банківські рахунки боржника, у розмірі суми боргу. Тому, якщо у Вас є в банках грошові вклади, заздалегідь подбайте про те, щоб перевести їх на рахунки інших членів сім’ї. Кожного пенсіонера боржника природно хвилює питання: чи можуть пристави за борги забирати пенсію? Так, можуть! Але не повністю, а 50%.
Отже, якщо пенсіонеру нічим платити кредит, будьте готові розлучитися з деяким своїм майном, а також з відрахуванням половини пенсії щомісяця, в рахунок погашення кредитного боргу. Крім того, за роботу судових приставів державі потрібно буде сплатити податок – 7% від суми боргу.

 

Якщо стаття “Пенсіонеру нічим платити кредит. Банк звернувся в суд” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >