Home / Банки / Кредитний консультант

Кредитний консультант

Кожен банк обов’язково має у штаті своїх співробітників фахівця, який відомий як кредитний консультант. За всю історію довгих років розвитку та становлення банківської системи, відбулося досить багато змін, які в цілому поліпшили її роботу. Розвивається кредитування, як одне з найважливіших відгалужень в діяльності банків, також зазнало ряд змін.

Збільшилося число різновидів кредитних продуктів, з’явилися нові кредитні програми, а фізичним та юридичним особам, просто стало необхідно в цьому зв’язку отримувати вичерпні консультації від кредитних консультантів. Наявність у банку такого фахівця, це вимушена міра, введена з однією метою – зробити легше роботу відділів кредитування. Консультанти виступають у ролі своєрідного фільтра, який допомагає позичальникові і іншим відділам банку зорієнтуватися у конкретному питанні. У результаті, клієнт повинен повністю сформувати заявку щодо отримання того чи іншого виду кредиту.

Первісною завданням, яке має кредитний консультант, є максимальний консалтинг можливого позичальника, щодо його обізнаності у ряді кредитних продуктів, якими він може скористатися в даному банку. Переговори повинні прояснити мету отримання кредиту, за яких кредит може бути взятий для придбання нерухомого майна, для того щоб збільшити оборотні кошти фірми і так далі. Проводячи додатковий контроль кредитного поведінки позичальника, необхідно зробити перевірку щодо його наявності у списку ряду фірм, які з тих чи інших причин, опиняються в стані банкрутства. Так само, необхідно з’ясувати, чи не включена потенційний позичальник «Реєстр боржників», іншими словами, не висять на ньому проблемні кредити інших банків. Так здійснюється перевірка кредитної історії клієнта.

Потім, необхідно визначити валюту позики і термін її виплати, процентну ставку, його забезпечення (застава за коефіцієнтом щодо суми позики). Також, необхідно визначитися з графіком виплат позики. При позитивному результаті перевірки клієнта, щодо того чи може банк видати йому кредит, працівником банку проводяться завершальні уточнення по перерахованим вище умовам, кредитних зобов’язань, що потребують узгодження з клієнтом. Якщо клієнтові не підходять ці вимоги, банк може розглянути питання про видачу йому кредиту на індивідуальних умовах, на які може вплинути перспективність клієнта, при якій банку буде вигідно співпрацювати з ним. Тому в значній мірі це може вплинути на прийняте кредитним комітетом позитивне або негативне рішення. Відмова, звичайно, є дуже делікатною формою відносин банку з клієнтом.

Кредитний консультант зобов’язаний враховувати всі можливі нюанси, які можуть вплинути на відносини банку і клієнта. При бажанні клієнта зустрітися з керуючим банку, йому необхідно дозволити це зробити, оскільки всі первинні звернення будь-якого клієнта в банк, повинні мати відповідну реєстрацію в спеціальній базі даних. Призначенням такої бази є контроль над збором і зберіганням інформації, про кількість щоденних звернень клієнтів, із зазначенням мети і результату такого звернення, або причини відмови в отриманні позики.

Обов’язками кредитного консультанта є:

  • прийняття рішення про доцільність видачі кредиту клієнту, а також щодо подальшого розгляду клієнтського запиту;
  • визначення причин дозволяють відмовити в прийнятті даного запиту, що дозволяють провести зміни в висуваються банком вимоги, що поліпшують якісний і кількісний показники, що впливають на обслуговування;
  • необхідність визначення строків розгляду заяви про видачу позики;
  • необхідність довести до відома клієнта переліку необхідних документів, а також про форми фінансового обґрунтування (яка міститься в типовому бізнес-плані), які необхідно надати для отримання позики, враховуючи терміни і специфіку окремо взятого виду кредиту, порядки і необхідні терміни для аналізу такого звернення у банк;
  • необхідність визначення наступних зустрічей і переліку, необхідних для розгляду питань, за окремо взятий період часу, від позичальника до кредитного консультанта.

Кредитний консультант зобов’язаний розуміти повноту і знати висунуті банком вимоги до надання відповідних документів, від цього буде залежати оперативність і якість роботи, необхідні іншим відділам банку. Якщо клієнт чимось не задоволений, він повинен отримати кваліфіковану консультацію стосовно того, що якість наданих в банк документів впливає на результат кредитування.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.