Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Бізнес / Напівфабрикати як ідея бізнесу

Напівфабрикати як ідея бізнесу

В нинішній час уявити собі життя без напівфабрикатів дуже важко. При цьому попит на продукцію і власне рівень використання напівфабрикатів в раціоні прямо залежить від розміру населеного пункту, чим більше місто, тим більше напівфабрикатів в ньому продається і власне споживається. Така залежність пояснюється цілим рядом факторів, серед яких і фінансова складова, і інтенсивність праці і найголовніше моральні принципи. Як не смішно звучить останній фактор відіграє досить велику роль, адже є певні стереотипи про корисність і смакоту саме домашньої їжі. Звичайно, зараз вони поступово нівелюються і відходять на другий план в мегаполісах і великих містах, але міцно утримують позиції на решті території країни.
Виробництво котлет – напівфабрикати як ідея бізнесу
Хоча такі стереотипи (а може і не стереотипи) живі і у великих містах просто відійшли в тінь. Але як би там не було, саме таке ось ставлення з одного боку виступає певного роду гальмом для розвитку всього ринку напівфабрикатів (хоча він і так росте дуже великими темпами), а з іншого служить прекрасним трампліном для розвитку саме малого бізнесу на даному терені. Причина як самі розумієте, в простому розумінні – домашньої їжі – тобто чим більше домашні напівфабрикати може запропонувати малий бізнес, тим успішніше він буде.
Але це все теорія загального ринку напівфабрикатів, а ми перейдемо до одного з сегментів – це сегмент котлет. Чому саме виробництво котлет найбільш цікавий з сегментів з моєї точки зору? Вся справа в простому різноманітності самих котлет, вірніше рецептів їх приготування, а по-друге, деякими технологічними особливостями, які дозволяють малому бізнесу організувати виробництво котлет швидко і відразу витісняти конкурентів з ринку за рахунок «домашніх рецептів».
А тепер трохи детальніше про бізнес ідеї, як розумієте, мова йде про створення невеликого цеху по виробництву котлет, вірніше сказати напівфабрикатів готових котлет. Але, перш за все, давайте просто відповімо на кілька питань.
Чому виробництво котлет як напівфабрикатів вигідно?
Вся справа в рецептурі і великої популярності саме котлет на нашому ринку. З популярністю і так начебто все зрозуміло, а ось що стосується рецептури то тут окреме питання. Власне якщо задатися метою, то думаю протягом однієї години можна знайти як мінімум кілька сотень рецептів. При цьому в рецептуру входить не тільки м’ясо, а й інші компоненти, наприклад, той же хліб, картопля, цибуля, що в цілому дозволяє знизити реальну собівартість кілограма фаршу, при дотриманні самого головного принципу – якості котлет. Другим важливим аспектом є те, що м’ясо, що використовується у виготовленні напівфабрикатів не ставитися до вищих категорій. Цілком реально без тієї ж втрати якості використовувати м’ясні обрізки, що звучить, звичайно, не дуже, але за фактом мова йде про нормальному м’ясі тільки не товарного виду.
Використовуючи тільки ці два чинники цілком реально домогтися собівартості готових котлет нижче, ніж варто сире м’ясо товарного вигляду на ринку. Тобто без обману і втрати якості. Реальна рентабельність виробництва котлет перебувати в районі 80-90%, звичайно говоримо не про рентабельності в цілому, після минусования додаткових витрат цех по виробництву цілком здатний працювати з рентабельність у 30 % .
Чому варто починати свій бізнес на напівфабрикатах саме з виробництва котлет?
З моєї точки зору починати, звичайно говоримо про реалізацію повноцінного цеху, саме з котлет, варто з цілого ряду причин, але найголовніша з них-це величезна різноманітність видів цих котлет. Таким чином, використовуючи мінімальний набір обладнання (про це в наступній статті) можна виробляти величезну номенклатуру продукції, тобто сьогодні робимо і котлети з телятини, завтра з риби, після завтра з додаванням овочів і так далі. До речі, коли я вперше зіткнувся з напівфабрикатами, то людина починала з виробництва пельменів і там виникли певні проблеми про це в наступних випусках бізнес блогу. З котлетами ж проблем з різноманітністю немає сьогодні одне, завтра друге, використовуючи той же набір обладнання.
А тепер трохи про особливості виробництва і найголовніше реалізації готових котлет.
Перше і найважливіше-це організація самого цеху. Вся справа в тому, що мова йде про виробництві харчових продуктів і, як наслідок, в нашій країні існує безліч правил і вимог до приміщення і місця зберігання готової продукції. Як висновок необхідно знайти нормальне (з точки зору СЕС) приміщення, бажано готове, але обов’язково, перед тим як брати його в оренду необхідно «добро» від співробітників СЕС. Тобто при всіх розкладах моя порада шукайте знайомих або «друзів» в даному органі, це дуже допоможе в ході всієї Вашої роботи. Якщо ж готове приміщення зняти не виходить, то пам’ятайте, що вкладення в облаштування досить великі і Ви повинні бути впевнені що договір «раптом» не закінчитися через рік ну або орендар не зажадає великих грошей. Звичайно, найоптимальнішим варіантом є власне приміщення.
Друге це розробка документів на напівфабрикати, чесно можу сказати, що це питання легко вирішується, адже на сьогодні більшість рецептур вже розроблено та затверджено Вам залишається тільки «правильно» все піднести перевіряючим органам.
Третє це саме обладнання для виробництва котлет, дане питання буде описаний окремо, в рамках самої ідеї бізнесу можу тільки сказати, не варто кидатися в крайності і купувати потужні і дорогі агрегати, набагато доцільніше виглядає покупка агрегатів середньої продуктивності. А в разі нарощування обсягів реалізації завжди можна піти двома шляхами – роботою у дві зміни і купівлею другого агрегату такої ж потужності (по мірі необхідності). З одного боку не буде надлишку, з іншого-Ви завжди буде застраховані на випадок поломки одного з комплектів.
Четверте не менш важливе, ніж перше, але більш делікатне, мова йде про організацію самого збуту. Власне весь секрет вдалого старту бізнес ідеї полягає в правильній організації самого процесу збуту Вашої продукції. Звичайно, самий простий і доступний варіант-це простий розміщення продукції в магазинах, але є кілька але, по-перше, умовити магазини взяти під реалізацію Вашу продукцію, а по-друге, не володіючи рекламою і яскравою упаковкою (для неї потрібно мати додаткове обладнання) ймовірність, що продукцію почнуть розкуповувати зводитися до мінімальних показників. Можна відзначити, що таким чином теж вийти розкрутити, але для цього потрібно багато часу і ще раз часу, і саме головне все це час необхідно підтримувати цех і нести збитки. Більш оптимальним варіантом бути агресивна рекламна політика не буду ще раз переписувати те про що вже писав весь процес описаний у статті про штучний попит читаємо тут. Думаю, скориставшись такими порадами і використавши трохи творчого підходу знайти постійних клієнтів не складе великої праці.
Ось власне і всі основні напрямки і завдання, які необхідно вирішити при організації власного бізнесу з виробництва напівфабрикатів у вигляді котлет.Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >