👉💵Кредит по Вайбер 💵👈
Кредит готівкою на вашу карту онлайн до 10000грн.! Цілодобово24/7 Вся Україна 100%.Відправте заявку прямо зараз за 30 сек. безкоштовно!

Введіть сумму:

Заплатимо 50грн. якщо вашу заявку не зхвалять!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Кредит / Мікрокредитування

Мікрокредитування

Мікрокредитування — фінансова галузь, що займається видачею невеликих кредитів громадянам, зазвичай – микропредпринимателям, які занадто бідні, щоб претендувати на звичайні банківські кредити.

В країнах мікрокредитування дозволяє дуже бідним людям стати мікропідприємцями і поліпшити своє матеріальне становище. Мікрокредитування — це найважливіша частина мікрофінансування. Мікрофінансування — більш загальне поняття, що включає також микрострахование, систему заощаджень та ін.

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй оголосила 2005 рік Міжнародним роком мікрокредитування, щоб підкреслити внесок мікрокредитування в викорінення бідності по всьому світу.

Концепція мікрокредитування була розроблена професором економіки Мухаммедом Юнусом. Професор отримав освіту в США, але сам був родом із Бангладеш, однієї з найбідніших країн світу. У 1974 році Юнус включився в боротьбу з голодом у своїй рідній країні. В ході боротьби він виявив, що навіть самий незначний кредит може зіграти вирішальну роль у виживанні бідняків. Свій перший мікрокредит він видав з власної кишені 10 жінкам, які виготовляли меблі з бамбука, сума кредиту склала всього 27 доларів. У той же час Він виявив, що звичайні банки не зацікавлені у видачі кредитів небагатим підприємцям з-за високих ризиків неповернення ссуженых коштів.

У 1983 році Він заснував банк «Грамін» (іноді згадується як Граминский банк), який займався видачею мікрокредитів бідним бангладешцам. З 1983 року цей банк вже видав понад 4 мільйонів кредитів на загальну суму близько 5 мільярдів доларів. Для забезпечення повернення кредитів банком застосовувалася система кругової поруки: серед кредиторів утворювалися неформальні групи, члени яких доручалися один за одного і підтримували один одного. У міру розвитку цієї системи банком Грамін були розроблені і інші схеми альтернативного кредитування. Крім мікрокредитів банк видавав також житлові кредити, господарські та сільськогосподарські кредити, займався венчурними капіталами, приймав вклади.

Успішність даної моделі, запровадженої Грамином, надихнула фінансистів з багатьох інших країн, і навіть розвинених країн, включаючи США. Багато хто (але не всі) проекти з мікрокредитування орієнтовані спеціально на жінок, оскільки останні, на думку розробників таких проектів, диспропорційно страждають від бідності і несуть на собі велику частину витрат по утриманню родини, особливо коли мова йде про неповних сім’ях. Близько 96 % мікрокредитів Грамина були видані жінкам.

Агентство мікрофінансування Ага-хана (англ. The Aga Khan Agency for Microfinance, AKAM) — це ще одна інноваційна організація. Агентство надає широкий спектр фінансових послуг, включаючи микрострахование, житлові мікрокредити, ощадні вклади, рахунки для освіти та медичного обслуговування. Агентство також пропонує різноманітну підтримку для микропредпринимателей, чий бізнес пов’язаний з відновленням культурних цінностей. Агентство є частиною Мережі розвитку Ага-хана.

За відомостями Міжнародного банку, у світі вже нараховується понад 7 тисяч мікрофінансових організацій, які обслуговують близько 16 мільйонів людей у країнах третього світу. У листопаді 2002 року, більше 2 тисяч делегатів з 100 країн зібралися в Нью-Йорку на так званий «Саміт з мікрокредитування». «Саміт» поставив ціль до 2005 року охопити мікрокредитуванням 100 мільйонів найбідніших сімей світу. Підтримку в досягненні цієї мети надав і надає ряд відомих політиків і фінансових інститутів. З 2005 року ініціативу мікрокредитування почала активно підтримувати ООН.

Рух мікрокредитування має критиків, які стверджують, що деякі програми мікрокредитування закладений надмірний відсоток по кредиту. Також існують побоювання, що гроші для мікрокредитування будуть виділятися за рахунок інших необхідних гуманітарних програм в області охорони здоров’я, освіти та очищення питної води. Кредитні програми можуть допомогти небагатим людям поліпшити своє матеріальне становище, але вони не здатні задовольнити потребу в інфраструктурі та інших базових соціальних службах.

Ось узагальнення проблем мікрокредитування:

деякі організації наживаються на микрокредитах, встановлюючи надмірний відсоток за кредитом;
практика показує, що мікрокредитування так і не доходить до бідних;
мікрокредити можуть викликати у позичальників залежність;
мікрокредит може дати поштовх до фінансового благополуччя, але без старання позичальника успіх може бути недовгим.

З приводу залежності від мікрокредитів думки експертів розділилися. Одні оцінюють це негативно. Інші ж приводять в приклад розвинені країни, де значна частина суспільства залежить від довгострокових житлових кредитів, стверджуючи, що менш багаті верстви населення змушені будуть слідувати цьому прикладу.

Ринок мікрофінансування в України поділяється на три основні групи:
1. Позики малому бізнесу. У цьому сегменті працюють в основному великі організації з високим рівнем капіталу. Ефективна ставка даного виду позиками в середньому коливається від 20% до 40% річних.

2. Споживчі позики В даному сегменті присутні компанії як з високим, так і з середнім рівнем капіталу. Ефективна ставка даного виду позиками в середньому коливається від 100% до 140% річних. Стандартний термін видачі – від півроку до року.

3. Позики до зарплати (швидкі і короткострокові позики; pay day loans). Ефективна ставка даного виду позиками коливається в широкому діапазоні – від 450 до 1000% і більше відсотків річних. Високий рівень ставок об’єктивний – він враховує підвищені витрати пов’язані з обслуговування малих сум (в абсолютному вираженні, на кожному позику компанія заробляє незначну суму – в середньому від 400 грн. до 5 тисяч грнлів), а також високі ризики не повернення, обумовлені відсутністю забезпечення за позиками. Стандартний термін видачі – від 5 до 15 днів.

За даними Національної асоціації учасників мікрофінансового ринку (НАУМІР), щорічна потреба в микрозаймах в України 250-300 млрд грнлів. На 2010, загальний портфель мікрокредитів оцінюється в 22-23 млрд грнлів, тобто задовольняється лише 14 %.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Далі >