Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Метод шести капелюхів або як мислити креативно

Метод шести капелюхів або як мислити креативно

Метод шести капелюхів (Six Thinking Hats) – прийом для того, щоб мислити творчо і креативно. Даний метод розроблений психологом і письменником Едвардом де Боно. Він написав книгу про те, як структурувати і збагатити свою творчу розумову діяльність. Шестишляпный метод допоможе боротися з творчими кризами та застою, роздумувати про завдання більш гнучко, докладно їх розглядати, і, відповідно, приймати більш правильно і логічні рішення. Людина, що практикує метод, буде правильно оцінювати виникли складні ситуації, розглядати незвичайні, нестандартні ідеї щодо різних площин.
Як працює метод шести капелюхів
В основі методу лежить вміння брати до уваги кілька думок щодо питання паралельно кожній. Що мається на увазі. Людина, спантеличений проблемою, схильний після довгих роздумів прийняти далеко не завжди правильні рішення. Це відбувається із-за зіткнення у дискусіях. А в суперечках, як відомо, виграє не та ідея, яка дійсно правильна та логічна, а та, яку краще просунули і презентували, чи просто затоптали опонента різними маніпуляціями. Користуючись цим методом можна враховувати різні переконання паралельно один одному, виносячи звідти дійсно важливі думки, які відносяться до справи.
Використовуючи метод капелюхів, людина справляється з такими труднощами, які найчастіше відчуває під час дискусій:
Емоції.
Саме вони заважають людині правильно оцінити ситуацію, особливо коли спір стає досить напруженою. Людина піддається гніву або страху, і мимоволі стає жертвою словесних маніпуляцій, погоджується на поставлені умови. Сюди ж відносяться і позитивні емоції, які також часто використовуються для впровадження ідей.
Розгубленість.
Людина, відчуваючи невпевненість в силу різних факторів, не може адекватно сприймати ситуацію. Він може бути ошелешений ідеєю і не бути підготовленим до неї, або не виспавшись і відчуватися себе недостатньо стійко для виниклого спору.
Заплутаність.
Тримаючи в голові багато інформації, ми витрачаємо багато сил на те, що бути логічними, послідовними, в той же час намагаємося бути креативними, творчими. Мозок перенапружується і одна інформація вытисняет іншу, людина плутається.
Використовуючи метод шести капелюхів, людина зможе подолати ці три чинники і розділити процеси мислення на 6 частин: факти, емоції, позитив, негатив, креатив, формулювання. Кожна частина представлена одні кольором і метафорично позначає капелюх, яку людина одягає і змінюють свій хід думок.
Біла капелюх відповідає за факти. Це режим, коли людина сприймає отриману інформацію і звертає увагу на цифри, факти, причому багато уваги приділяє відсутньої інформації, одягаючи такі капелюхи.
Червона капелюх позначає емоції. Вона відповідає за те, що йому говорить інтуїція без урахування фактів. Сюди відносяться здогадки і те, як людина сприймає інформацію через страх або злість, радість, захоплення чи образу. Рішення, яке приймає людина, залежить від того, наскільки він щасливий в житті ,відкритий собі і людям, як у нього йдуть справи.
Жовтий капелюх – радість, позитив. Людина в цій капелюсі схильний думати про переваги, вигоди та позитивні сторони.Чорна капелюх позначає негатив, критику, депресія. Людина думає про те, що поганого принесе ідея, як йому доведеться за це платити, він обережний, перевіряє інформацію на можливу загрозу, думає, чи може він отримати шкоду. Тут людина може зрозуміти, чи підтверджуються його переживання насправді.
Зелений капелюх знаходиться в світі креативу. Людина розглядає ідею і намагається знайти альтернативи, внести зміни і доповнення, намагається підійти нестандартно, можливо навіть провокаційно.
Синій капелюх призначена для управління. Це капелюх потрібна, щоб реалізовувати свої ідеї, втілювати їх у життя. Він вже не оцінює ідею, а думає, що треба зробити або діє, підводить підсумки.
Правила використання цього методу для колективу
Щоб правильно скористатися методом, обов’язкова умова – наявність керуючого. Він стежить, щоб капелюхи були на своєму місці. Сам перебуваючи під синьою капелюхом, не реагує на інших, записує сказане.
Попередньо ознайомившись з питанням, група одягає однакові капелюхи і розглядає питання щодо кожного кольору. Проблему детально розглядають, періодично випускаючи пар, даючи своїм емоціям вихід — одягає капелюх червоного кольору
Також є другий спосіб: береться група з 6 осіб, де кожна персона представляє певний колір і відіграє свою роль. Ролі краще розподілити згідно з типажем людини, отже, кожного учасника потрібно детально вивчити.
Плюси і мінуси методу
Позитивні сторони
Розумова робота для більшості – нудна і складна. Метод дає можливість розглядати ідею веселіше і цікавіше. При цьому людина розглядає питання в усіх аспектах, а значить дивиться на ситуацію в цілому, без упередженого і нав’язаного думки і стереотипів. Будь-яка дискусія спрямовується в правильне русло. Чітка структура виключає порожні розмови, всі існують паралельно, не заміщаючи і не суперечачи, що зазвичай викликає у людини стрес і блокує можливість думати адекватно.
Негативні сторони
Основний мінус методу – складність концепції, і щоб навчитися грамотно використовувати, потрібно практикувати його деякий час. Для керівника основна проблема почати використовувати цей метод полягає в тому, що колектив не сприйме це серйозно. Тому потрібно провести деяку підготовку. Якщо ж дану методику збирається запропонувати людина не займає керівну посаду, то зіткнеться з тими ж проблемами. А якщо начальник незнайомий з цією методикою, доведеться його в цьому переконати, і наскільки це легко залежить від характеру керівника.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!