Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Статті / Лихварський кредит

Лихварський кредит


			
	  	Ростовщический кредит

Ростовщікість — надання грошей в борг під відсотки (зростання). У сучасній мові лихварством називають дачу коштів у борг під «надзвичайно високий відсоток, порівняно зі звичайною практикою, або під заставу цінних речей. Лихварський кредит був характерний для ранніх форм кредитно-грошових відносин, коли він обслуговував непродуктивні витрати феодальної знаті, дрібних ремісників і селян.

Лихварство заборонено в деяких країнах, таких як Іран, Пакистан і в ряді релігій, наприклад в ісламі і християнстві, обмежена в іудаїзмі.

В іудаїзмі позика грошей під відсоток заборонена серед одновірців: «Якщо позичиш гроші бідному народу Мого, то не будеш утискати його і не налагай на нього зростання».

Для іновірців таких обмежень немає: «з чужинця стягуй, а що буде твоє в брата твого, прости», «ти будеш давати в борг багатьом народам, а сам не будеш брати в борг; і будеш панувати над багатьма народами, а вони над тобою не будуть панувати». Тим не менш, зазначені вірші згодом були інтерпретовані авторитетними єврейськими мудрецями, — наприклад, Маймонідом, — як дозволяющие стягувати відсоток з неєвреїв в разі крайньої потреби.

Згідно християнської церкви, заборона на стягування відсотків міститься в Євангелії від Луки: «Всякому, хто просить у тебе, дай, і від того, хто взяв твоє, не вимагай назад» … «І якщо борг даєте тим, від яких сподіваєтесь одержати, яка вам за те дяка?». В Середні віки християнська церква забороняла лихварство. Папа Климент V на Вьеннском соборі в 1311 році погрожував відлученням від церкви правителям, які законодавчо дозволяли позичковий відсоток, або протягом 3 місяців не скасували б вже наявні постанови.

В ісламі лихварство однозначно засуджується. У сучасному тлумаченні кредитування і банки допускаються або на безпроцентній основі, або з обмеженням процентної ставки, «що виключає зловживання».

Богословську літературу засуджує відсоток на капітал можна поділити на дві категорії. У першій містяться міркування про відразі до стягування відсотка, а також посилання на авторитети. У другій — відсилання до природному праву і аргументовані обґрунтування неправомочність лихварства.

Австрійський економіст Ойген фон Бем-Баверк виділяє чотири аргументи, які наводять християнські богослови проти відсотка на позиковий капітал:

Висловлювання єпископа Коваргрниаса: «гроші самі по собі не приносять і не роблять ніяких плодів, тому недозволено і несправедливо брати що-небудь понад відданої в оренду речі за користування нею, так як це вийшло б не стільки з грошей, які адже плодів не приносять, скільки з чужої праці».
Неправочинність лихварства на думку Фоми Аквінського: Коли людина поступається якусь річ, то одночасно поступається право нею розпоряджатися. Відповідно за одну річ згодом вимагають дві ціни: повернення рівній речі і ціну за вживання, яку називають відсотком.
Близьке по суті знаходиться аргумент християнських богословів проти позички грошей під відсоток: «Якщо хто-небудь користується плодами від ссужаемых грошей, все одно, чи будуть це монети, або що-небудь інше, то він користується плодами від речі, яка належить не йому, і тому це абсолютно те ж саме, як якщо б він вкрав „ці”плоди».
Фома Аквінський також висуває вельми своєрідний аргумент про те, що так як величина відсотка залежить від якогось періоду часу, то лихвар продає час. А так як час належить усім, то відповідно він чинить гріх.

У Древній Русі і пізніше в Російській Імперії лихварство вважалося аморальним, законодавчо переслідувалося перевищення лихварем певної процентної ставки. Основою цього служать уявлення, що землеробство або промислове виробництво збільшуються «справедливо» за рахунок праці, а гроші ростуть «обманом», так як лихвар праці не докладає.

Прихильник вільного ринку американський економіст Мюррей Ротбард критикував закони про обмеження лихварства. На його думку, такі обмеження, як і будь-які інші форми державних обмежень на вільні угоди ведуть виключно до негативних результатів. Зокрема, обмеження на розмір відсотка породжує дефіцит кредитних ресурсів, а заборона тих чи інших угод — чорний ринок і подорожчання забороненого.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!