Home / Поради / Кредитний борг у колекторів

Кредитний борг у колекторів

 
 Кредитный долг у коллекторов

З чого все починається? Спочатку людині не вистачає грошей на покупку якоїсь речі або просо на життя. Людина наївно вважає, що фінансові труднощі – явище тимчасове і що якщо зараз він цю проблему вирішить, то в подальшому все налагодиться, і він почне жити заможно і щасливо. Далі, людина приймає рішення взяти кредит, аби перебитися зараз і підготуватися до подальших фінансових перемог. Але не враховує осіб, що взявши кредит у банку, йому доведеться повертати суму, набагато перевищує суму позики. Це нашої людини зовсім не хвилює, адже він упевнений, що дуже скоро все налагодиться, і він зможе не тільки ні в чому собі не відмовляти коханому, але і відсотки банку легко віддасть, дуже легко…
На жаль, сумно, але в ідеалі все зовсім не так, як у мріях. В реальності буває так – не вистачає грошей, оформляється кредит, нараховуються відсотки, недолік грошей збільшується, утворюється кредитний борг, нараховуються штрафи і пені, грошей немає взагалі.

Кредитний борг тягне, як каменюка, до дна, проблема посилюється.
А що буде далі, якщо кредитний борг платити нічим і сума боргу збільшується? Якщо пам’ятаєте, в попередніх статтях ми вже говорили про те, що буде, якщо не платити кредит, а також на сайті SpasFinans.ru є стаття: Борг продан колекторському агентству. Поради боржника .
Тому сьогодні повторюватися не будемо, а більш конкретно зупинимося на пункті: кредитний борг у колекторів.
Отже, банк передав права на стягнення боргу колекторам. Що далі? Колектори почнуть дзвонити боржнику, а якщо не додзвоняться йому, то будуть дзвонити по всім зазначеним при оформленні кредитного договору телефонним номерам – на роботу, родичам і друзям.

Кредитний борг у колекторів. Як бути боржника?

Для початку прочитайте статті: «Як вести себе з колекторами. Телефонні дзвінки» і «Як вести себе з колекторами. Зустрічі»
Насамперед необхідно з’ясувати при першому телефонному дзвінку від колекторів назва колекторської компанії, точну поштову адресу, номер стаціонарного телефону та ПІБ абонента, потім попросити ввічливо надіслати поштою договір про відступлення права вимоги, скажіть, що будете спілкуватися з колекторами тільки після отримання офіційних документів. Потім напишіть письмову заяву про надання договору про відступлення права вимоги та надішліть за адресою колекторського агентства поштою з повідомленням про отримання. Все, тепер спокійно чекайте документи і більше з ними не розмовляти.

Кредитний борг у колекторів. Що далі?

Якщо документи Вам все ж пришлють, це буде означати тільки те, що у колекторів є законне право дзвонити і нагадувати про кредитному борг. Ніяких інших прав і повноважень колектори, як і самі банки, не мають. Тому спокійно відповідайте їм під час кожного дзвінка, що Ви їх почули, про борг пам’ятаєте, і на цьому розмова закінчуйте. А якщо будуть загрожувати або говорити зайве, пишіть скаргу в прокуратуру. Крім того, Ви можете взагалі не відповідати на телефонні дзвінки, це Ваше право.

Боятися того, що кредитний борг виявиться у колекторів не варто, банки залякують колекторськими агентствами тих, хто не знає, що вони не мають ніяких прав проти боржників, а тепер Ви це знаєте, тому боятися зовсім нічого.
Робимо висновок: кредитний борг у колекторів – не біда! І якщо дати точне визначення, то колекторам відведена роль опудало, яке працює до тих пір, поки боржник не дізнається про свої права, про безправ’я колекторських структур і перестає сприймати їх всерйоз. Тоді, повірте, самі колектори починають боятися боржника.

Кредитний борг у колекторів. Чого очікувати?

Якщо стягнути з боржника колекторам нічого не вдасться, вони можуть або постановити ухвалу про неможливість стягнення, в результаті чого банк буде змушений закрити кредитний борг (якщо сума невелика), або можуть звернутися в суд, про це читайте: судовий наказ про стягнення заборгованості, суд виніс заочне рішення за кредитним боргом і кредитний борг у судових приставів. Ну а всі страшилки про те, що колектори застосовують фізичну силу і т. п., якщо й мають місце, то це свавілля конкретних людей, що працюють в компаніях зі стягнення кредитного боргу, їх особиста ініціатива й караються вони за це по всій строгості закону. Так, колектори можуть погрожувати боржникові, а це порушення закону, робіть запис на диктофон, і пишіть заяву в прокуратуру або в суд.

Всім удачі, і хай проблема кредитного боргу не псує Вам життя!

 

Якщо стаття “Кредитний борг у колекторів” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн


Отримати гроші безкоштовно