Home / Кредит / Кредитні пастки банків

Кредитні пастки банків

В умовах сучасного життя досить велике число людей стали вдаватися до послуг банківських організацій, користуючись різними кредитними програмами.

Судячи з реклами, кожне банківську установу обіцяє відмінні умови кредитування та гнучкі терміни з виплати боргу. Але, на жаль, не все так просто, як здається на перший погляд, і багато хто потрапляє в кредитну пастка банку.

Банки, в першу чергу, націлені на отримання власного прибутку, а турбота про благополуччя населення їх турбує в останню чергу. Проте, не дивлячись на всю, здавалося б, простоту одержання деяких кредитів, вони є найбільш невигідними для споживачів. Багато піддаються на рекламні виверти і поспішно укладають кредитні договори, не читаючи його умов. А це призводить до того, що людина стає заручником банку і потрапляє в кредитний капкан.

Отже, для того, щоб споживач зумів уникнути попадання в кредитну пастку, йому необхідно, в першу чергу, ретельно вивчати умови договору перед його підписанням. Найчастіше банківські організації диктують своїм клієнтам не зовсім вигідні для них умови. Тому, як правило, в кредитні пастки попадаються юридично непідкованих громадяни, ніж банки, власне, і користуються.

Основні кредитні пастки, в які потрапляють багато споживачів:

1. Найпоширенішою причиною, по якій споживачі потрапляють в кредитну пастку, є процентні ставки, обіцяні банками. Справа в тому, що реальна процентна ставка може досягати до тридцяти відсотків річних, замість обіцяних дванадцяти. Дійсні цифри будуть видні тільки лише при підписанні договору, тому потрібно вивчити його як слід, а вже потім підписувати.

2. Коли банк обіцяє споживачеві безвідсотковий кредит, варто відразу задуматися, бо це, як правило, не більше, ніж рекламний хід. Насправді ж, нічого безкоштовного не буває. При цьому кредити, які пропонуються у великих торгових центрах, є найбільш невигідними для споживачів. Відсотки і переплата по подібним кредитним програмам можуть доходити до шістдесяти відсотків річних. Потрібно завжди пам’ятати одне правило: найпростіші кредитні програми, є, в підсумку, найдорожчими і невигідними для клієнта.

3. Коли пропонується кредит без початкового внеску, це так само має насторожити споживача. Справа в тому, що підсумкова реальна вартість такого кредиту буде значно вище, ніж позика при ставці під 16%. Відсоток за таким кредитом буде коливатися в межах до 53%. Тому кредит без початкового внеску, це всього лише виверт банку, покликана заманити клієнтів у свої мережі. Так просто, та ще безкоштовно, кредити банки нікому не видаватимуть, так як вони піклуються, в першу чергу, про свій фінансовому благополуччі.

4. Не варто забувати про банківські комісійні виплати, які сплачуються за відкриття та обслуговування рахунку в банку, за оформлення страховки, за кожний переказ грошей на рахунок клієнта і т.д. Тому, щоб для споживача не було сюрпризів, даний момент потрібно заздалегідь уточнювати у банківських співробітників.

5. Варто звернути особливу увагу на можливість сплати боргу по кредиту в достроковому порядку. Даний пункт має бути вказаний у договорі, в іншому випадку, якщо клієнт захоче погасити достроково кредит, його можуть зобов’язати виплатити штраф. Справа в тому, що для банківських установ дуже невигідно, коли клієнт виплачує кредит достроково, оскільки в цьому випадку банк втрачає свої доходи. Так що перед підписанням договору варто перевірити наявність (або відсутність) даного пункту, щоб у подальшому не виникло непорозумінь.

6. У банку потрібно заздалегідь уточнити підсумкову суму виплат по кредиту. Для цього необхідно попросити банківського співробітника надати конкретний план боргових виплат за весь період кредитування. Знання даної інформації допоможе прийняти вірне рішення про необхідність такого кредиту, а також дасть можливість грамотно оцінити свої фінансові сили на весь період кредитування. Завжди потрібно точно знати, яку конкретну суму доведеться виплатити банку за весь період дії договору кредитування.

Кожен раз, коли ви збираєтеся оформити черговий кредит, пам’ятайте про приховані кредитних пастках банку. Саме їх знання допоможе уникнути непотрібних витрат і розчарувань.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.