Home / Картки / Кредитна карта. Як можуть обдурити при її використанні?

Кредитна карта. Як можуть обдурити при її використанні?

Кредитная карта. Как могут обмануть при ее использовании?

Кредитна карта. Як можуть обдурити при її використанні?

Кредитна картка – це самий зручний і доступний платіжний інструмент, з допомогою якого можна здійснювати різноманітні операції, починаючи від оплати покупок в магазинах і закінчуючи бронюванням номерів у закордонних готелях. Але не варто забувати про один невеличкий нюанс їх використання: яким би не був надійним банк, не можна бути повністю впевненим у збереженні коштів на картковому рахунку. І це найбільше актуально для кредитних карт, враховуючи, що у випадку крадіжки грошей дебетової картки користувач втратить тільки свій аванс або зарплату, а так можна позбутися всіх коштів кредитного ліміту, які потім доведеться повертати банку разом з нарахованими відсотками.

Неприємності можуть очікувати власника картки буквально на кожному кроці, навіть у найближчому ресторані, салоні або супермаркеті з бездоганною репутацією. А в ролі злодія виступить офіціант або касир, який вирішить нажитися на довірливому клієнта.

Найчастіше обманюють споживачів при оплаті товарів або послуг через POS-термінали: при здійсненні операції офіціант або касир вказує велику суму списання, вважаючи, що ніхто не помітити неточності. Саме так часто надходять працівники кафе, ресторанів чи інших розважальних закладів, які, розуміючи, що відвідувач не в змозі тверезо оцінити ситуацію, додають до реальної сумі 100-200 і більше грнлів.

Касири в магазинах воліють іншу тактику: вони «помиляються» і невірно ставлять «точки», тим самим збільшуючи суму платежу. Іншими словами, замість 25,89 грнлів через POS-термінал проводиться операція на 258,90 грнлів і якщо покупець не помітить помилки, то вже не зможе оскаржити транзакцію.

Захистити себе від таких ситуацій досить просто, якщо проявляти максимальну обережність, оплачуючи послуги або покупки через POS-термінал. При цьому варто стежити за тим, на яку суму буде проведена операція, а в разі виявлення неточності відразу ж повідомити про це касиру. І хоча сума «обману» може бути досить незначною, у підсумку це може обернутися для клієнта великими проблемами особливо, якщо він розраховував здійснити покупку за рахунок власних коштів на картці, а не влазити в кредитний ліміт.

Ще одна поширена схема обману – це подвійне списання, що практикують в кафе і ресторанах, коли відвідувач віддає свою картку офіціантові, щоб він здійснив оплату виставленого рахунку. Суть шахрайства дуже проста: офіціант робить дві однакові операції, а потім повертає клієнту картку і один чек від операції. За рахунок подвійного списання однієї і тієї ж суми коштів часто вдається приховати обман, так як навіть якщо клієнту прийде два смс повідомлення про однакових транзакції, він, швидше за все, подумає, що це помилка і вони просто «задвоились». Але зателефонувати на службу клієнтської підтримки банку все-таки варто, навіть якщо виявиться, що це фальшива тривога.

Обдурити власника кредитної картки можуть і за іншою схемою: при оплаті покупки через POS-термінал йому можуть повідомити, що касирові не вдалося виконати операцію із-за збою в мережі або неполадок в роботі пристрою, і попросять його заплатити готівкою, якщо, звичайно, у нього буде необхідна сума коштів. У більшості випадків так поступають при оплаті недорогих покупок, щоб клієнту було складніше виявити нестачу. От тільки насправді гроші з карти все-таки будуть списані, а операція через POS-термінал буде успішно завершена. Тому, щоб не потрапити в таку ситуацію, покупцеві варто вимагати чек з відмовою у проведенні транзакції. При цьому, якщо касир почне запевняти, що в пристрої закінчився папір або воно не видає таких чеків, краще відразу зателефонувати до служби підтримки банку, щоб встановити, чи списані кошти.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.