👉💵Кредит по Вайбер 💵👈
Кредит готівкою на вашу карту онлайн до 10000грн.! Цілодобово24/7 Вся Україна 100%.Відправте заявку прямо зараз за 30 сек. безкоштовно!

Введіть сумму:

Заплатимо 50грн. якщо вашу заявку не зхвалять!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Кредит / Кредит у спадок

Кредит у спадок

Після смерті людини до його спадкоємців переходить не лише майно, набуте ним за життя, але також кредити та інші боргові зобов’язання, оформлені в законному порядку. Тобто, до спадкоємців переходять всі зобов’язання по виплаті боргів померлого спадкодавця. Для багатьох спадкоємців така обставина є часом повною несподіванкою. Тому важливо знати кожній людині, що вступає в спадкові права, як краще вчинити, коли дісталося таке несподіване «спадщина».
Виявляється, уникнути виплати по кредитах можна в законному порядку, для цього потрібно лише відмовитися від спадщини. Але в цьому випадку доведеться відмовлятися не лише від спадкових боргів, але і від усього спадкового майна, так як майно і борги складають одну спадкову масу. Тут, перш ніж прийняти рішення – відмовитися від спадщини чи ні, варто все обдумано зважити.

Для початку варто оцінити загальну суму боргів спадкодавця і загальну суму спадкового майна. За законом, спадкоємці зобов’язані виплатити борги спадкодавця лише в межах суми спадкового майна, тобто, якщо наприклад, в спадок дісталася квартира вартістю 2 мільйони грнлів і борг на 3 мільйони грнлів, то спадкоємець погасить лише частину боргу в сумі 2 мільйони грнлів, решту боргу, банк буде змушений списати, так як особистим майном спадкоємці відповідають за борги спадкодавця. Отже, якщо сума боргів перевищує суму спадкового майна, то від такої спадщини краще всього відмовитися, ну а якщо сума боргу незначна в порівнянні з майном спадкодавця, то такий борг можна погасити, адже в підсумку спадкоємець все одно залишиться у вигоді.

Однак, вкрай невигідна ситуація для спадкоємців, які проживали спільно з померлим, і житло, що залишився в спадок, є єдиним для них житлом, тут вже при великих борги, що дісталися в спадщину, можна і на вулиці залишитися. А тому, власникам житла необхідно серйозно думати, перш ніж оформляти кредити, які варто подбати заздалегідь про переоформлення квартири на інших членів сім’ї, які не мають боргових зобов’язань. Але і в цьому випадку варто проявити обережність – оформляючи квартиру на іншого члена сім’ї, обов’язково збережіть за собою право довічного проживання в даній квартирі.

Як поділяються борги спадкодавця між спадкоємцями.

Дуже часто зустрічаються ситуації, коли спадкоємців буває кілька. І якщо у випадку, коли спадкоємець єдиний, все зрозуміло, то у випадку з кількома спадкоємцями варто розібратися. Як поділяються борги спадкодавця між спадкоємцями? Відповідно до статті 1175 ЦК України, Спадкоємці, що прийняли спадщину, відповідають по боргах спадкодавця солідарно. Кожен із спадкоємців відповідає за боргами спадкодавця в межах вартості перейшов до нього спадкового майна. Однак, є ще стаття 323 ГК України, в якій сказано, що при солідарного обов’язку боржників кредитор вправі вимагати виконання як від усіх боржників спільно, так і від кожного з них окремо, притому як повністю, так і в частині боргу. Кредитор, який не одержав повного задоволення від одного з солідарних боржників, має право вимагати недоодержане від решти солідарних боржників.
І хоча, виконання солідарного обов’язку повністю одним з боржників звільняє решту боржників від виконання кредиторові (ст. 325.1 ГК України), згідно п2. Ст. 325 ЦК україни, боржник, який виконав солідарний обов’язок, має право регресної вимоги до інших боржників у рівних частках за вирахуванням частки, що падає на нього самого. Тобто, якщо вимоги кредиторів про виконання обов’язків спадкодавця будуть пред’явлені тільки до одному з декількох спадкоємців, то той, хоча не має права висувати проти вимоги кредитора заперечення (ст. 324 ГК України), але після виконання вимог, має повне право вимагати від інших спадкоємців відшкодування витрат у судовому порядку.

 

Також спадкоємцям важливо знати, що кредитори мають право вимагати від спадкоємців погашення лише тієї суми боргу, яка була на день смерті спадкодавця, після смерті спадкодавця банк не має права нараховувати ніякі штрафи, неустойки та інші платежі. Спадкоємці зобов’язані погасити лише ту суму, яку заборгував спадкодавець до моменту своєї смерті.

Крім того, спадкоємці вправі домовитися з банком про зміну умов і порядку виплати боргів спадкодавця. Найчастіше спадкоємці продовжують виплачувати кредит тими ж платежами і в ті ж терміни, як гасив кредит сам спадкодавець, але вигідніше було б для спадкоємців (при наявності можливості) відразу погасити весь борг і позбавити себе від зайвих турбот.

Отже, вирішивши вступати в права спадкоємця, не забувайте дізнаватися і про обов’язки, які можуть дістатися у спадок.

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Далі >