Home / Кредит / Кредит у формі овердрафту

Кредит у формі овердрафту

overdraft-bankovskij-kreditТермін «овердрафт» є відносно недавнім нововведенням багатьох банків країни. Для його отримання необхідно в першу чергу мати відкритий рахунок у банку з покладеною на нього сумою грошей.

У цьому випадку при вирішенні з боку банку позичальник може витрачати не тільки ту суму, яку зберігає на рахунку, але й додаткові кошти, видані банком.

Таким чином, овердрафт – це той же самий кредит, але в цьому випадку позичальникові його видають на його особовий рахунок. Коли власна сума на рахунку підходить до нуля, він не блокується, а лише йде в мінус на ту суму, яку позичальникові дозволили використовувати банківські співробітники. У разі перевитрати коштів та сума, яка видається вже банком, і є овердрафт, тобто додаткові кошти на рахунку позичальника.

Система овердрафту буває двох видів: дозволена і недозволені. У першому випадку позичальник повинен заявити про своє бажання отримати додаткові кошти, а також вказати мету, на яку він їх витратить. Якщо банк задовольняє його прохання, то клієнт відразу ж отримує на свій рахунок бажану суму. Однак далеко не всі повідомляють банк про свої бажання. Дуже часто клієнт просто виписує кошти на суму, що перевищує його власну, що знаходиться на рахунку. У цьому випадку він також йде в мінус, але отримує необхідні гроші, тобто досить своєрідним способом «грабує» банк. У цьому випадку на клієнта накладаються штрафні санкції.

Подібна система кредитування є дуже зручною, адже успішно погасивши один кредит, тобто виплативши за ним відсотки, відразу ж можна брати ще один. Також можна брати і кілька кредитів відразу, якщо їх сума не перевищує банківський ліміт. Крім зручності в системі відкриття кредиту у формі овердрафту заперечує наявність застави, так як є недовгостроковим видом кредитування.

Фізичні особи можуть абсолютно спокійно оформляти овердрафт на вже відкритий заздалегідь особовий рахунок в банку. Юридичні ж особи повинні будуть надати звіти про платоспроможність організації, свої доходи та керівниках. Тільки після задоволення їх прохання банк може дозволити їм використовувати овердрафт.

Якщо говорити про процентні ставки, то вони досить низькі і складають всього до 20% річних, однак явними мінусами є терміни кредитування і наявність лімітів, що забороняють знімати відразу дуже великі суми грошей. Договір по системі овердрафту полягає максимум на 12 місяців, але при бажанні його можна продовжити.

Необхідно пам’ятати, що при нестабільному фінансовому становищі на ринку банк має право вимагати від вас дострокового повного погашення, а також змінити процентну ставку. У будь-якому випадку, необхідно кілька разів подумати, перш ніж іти в банк з проханням про кредит у формі овердрафту.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.