Home / Кредит / Кредит на розвиток бізнесу, кредит малому бізнесу без застави

Кредит на розвиток бізнесу, кредит малому бізнесу без застави

Прийнято вважати, що фундаментальною базою розвитку будь-якої національної економіки служить широкомасштабне виробництво і великий бізнес, будучи основним носієм економічних процесів. Малий і середній бізнес найчастіше вважають залишковим, додатковим придатком, нестабільною гілкою підприємництва, пов’язаного з великими проблемами і ризиком. Однак, еволюція підприємництва доводить абсолютно протилежне. Мале та середнє підприємництво або, як його часто називають у світовій практиці, дрібний бізнес має важливу роль у розвитку країни, маючи вагому частку в обсязі ВВП (15-20%), будучи основним джерелом створення робочих місць.

Цінність малого та середнього бізнесу

Цінність малого та середнього бізнесу ще й у тому, що він об’єктивно забезпечує і підтримує наявність конкурентного ринкового середовища. Завдяки дрібному бізнесу, неможлива стовідсоткова монополізація окремих галузей виробництва та національної, отже і світової економіки в цілому. Але незважаючи на цінність дрібного бізнесу, представники малого та середнього підприємництва стикаються з низкою серйозних проблем, що обмежують темпи його розвитку в України.

Серед основних проблем, що перешкоджають розвитку малого та середнього бізнесу, особливо гостро виділяється проблема фінансування. На сьогоднішній день для 60-ти відсотків представників МСБ основним джерелом фінансування виступають особисті заощадження, а також кошти друзів і знайомих. Банківські кредити само доступні лише 12-ти відсоткам. Не секрет, що сьогодні отримати кредит на розвиток бізнесу досить непросто. Хоча практично кожен банк України потенційним кредитором, деякі вважають за краще працювати з підприємствами малого та середнього розміру.

Це обумовлено рядом причин. По-перше, російські банки в своїй більшості досі вважають, що кредитування малого та середнього бізнесу пов’язане з високим ризиком. Основною причиною складності залучення фінансів допомогою кредитів комерційних банків є складність надання гарантій. У цьому випадку ризик не виправдовує очікуваного винагороди. Інші банки дотримуються думки, що вигідніше надати один великий кредит, ніж розпорошуватися на безліч дрібних.

По-друге, слід визнати, що системи та процедури надання кредитів в російських комерційних банках не пристосовані до роботи з цією групою клієнтів, недостатньо розвинена методологічна база, що дозволяє аналізувати потенціал і темпи розвитку малого та середнього бізнесу, що і є основною причиною недовіри і неуваги до даного сектору. По-тертого, складності донесення інформації про банківські послуги широким масам населення.

Згідно з чинним законодавством, у рекламі банки зобов’язані озвучувати всі умови договору, включаючи деякі деталі, які банки не завжди вважають за потрібне надавати розголосу. Так наприклад, мало хто знає про такий банківському продукті, розробленому спеціально для представників дрібного бізнесу, як кредит малому бізнесу без застави.

Отримання кредиту без застави не вимагає від представника малого бізнесу збору значного пакета документів, надання свідоцтв про право власності на заставне майно, його оцінки або страхування. Кредит без застави надається в найкоротші терміни (1-3 дні) і в будь-якій зручній формі, але тільки тим у кого вже є певний досвід і стаж роботи на ринку, після проведення аналізу фінансового становища компанії і під досить високі відсотки на відносно короткий термін (до року).

Ось і виходить, що сам пошук кредиту без застави на найбільш вигідних умовах може відняти у підприємця чимало часу, який він міг би з більшою користю використати для вирішення бізнес-завдань. Рішенням вищевказаних проблем може стати оптимізація методів обміну інформацією між банками та представниками малого і середнього бізнесу та ефективні законодавчі рішення в цій галузі.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (5-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.