Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Історія успіху Lipton

Історія успіху Lipton

Ви пили коли-небудь чай Lipton? Напевно, так. Адже жовті упаковки з цим чаєм зараз є майже в кожному магазині і користуються величезною популярністю серед споживачів. Засновник бренду Lipton, Томас Ліптон, починаючи свій бізнес, ставив перед собою мету створити якісний і доступний кожному продукт. У нього це вийшло.
Дитяча мрія
Томас Ліптон Джонстоун з’явився на світ в 1848 році в шотландському місті Глазго. У Томаса було кілька братів і сестер, і всі діти допомагали батькам у бакалійній крамниці, яку містила сім’я. Але Томас робив це з особливим задоволенням. З самого дитинства він мріяв займатися бізнесом, а підробіток в невеликій фірмі батьків була для нього якимось навчанням та тренуванням перед своїм майбутнім великим справою. Незабаром він почав підробляти ще в одній компанії – фабриці з виробництва одягу, ще через час він став помічником продавця в магазині. Бачачи, як функціонують різні фірми зсередини, Томас становив у своїй голові «картинку» свого майбутнього бізнесу.
Однак, далі сталося те, що ніяк не сходилося з подальшими планами Томаса Ліптона на життя. Він став працювати юнгою на кораблі, і це настільки захопило його, що він почав пристрасно мріяти про подорожі в далекі країни. Це мрія частково і зробила його тією людиною, яким він згодом став.
У віці 14-ти років Томас Ліптон відправився на пароплаві в Америку. У нього був відсутній квиток і практично не було з собою грошей. Проте, жага мандрів була сильніша, ніж страх і сумніви. Прибувши до Америки, підліток Томас не зміг відразу ж визначитися, чим йому зайнятися. Він підробляв і на тютюнових плантаціях, на рисових, в різних штатах Америки. Щоб себе прогодувати, він був змушений виконував будь-яку роботу, яку йому пропонували. Варіантів було небагато, і він брався за самий низькооплачувану працю.
Після чотирьох років перебування в США, Ліптон нарешті зайняв більш менш стабільну посаду клерка у нью-йоркському бакалійному магазині. Досвід, який він отримав, працюючи там, Томас досконало переніс на свій чайний бренд. Як організовувати, як продавати, як рекламувати – все це він засвоїв саме в ті роки.
Перший власний бізнес
До 21 року Томас встиг заробити стільки грошей, щоб відкрити свою першу бакалійну крамницю. Сталося це в рідному місті Ліптона Глазго.
Історія успіху LiptonТомас Ліптон був для свого магазину і продавцем, і закупником, і рекламником, і касиром, і адміністратором. Він все робив сам. З посередниками не співпрацював, весь купував товар безпосередньо у виробників, до яких навідувався сам особисто. Товар привозив у магазин теж сам. На тлі всієї цієї важкої і рутинної роботи Ліптон мріяв про те, що одного разу його бакалійна лавка стане однією з тих, в яку хочеться повертатися знову і знову.
Через чотири роки Ліптон був власником двадцяти магазинів у різних роках Шотландії. Все було відмінно, але єдине, чого не вистачало бізнесу – це всеосяжної рекламної кампанії.
Щоб залучити покупців, Ліптон зробив свої магазини незвичайними: найняв художника і той розмалював вітрини та прилавки різними картинками, а товари викладалися у вигляді химерних композицій. Щотижня на входах у магазини з’являлися нові постери, привертають увагу перехожих і мотивують їх зайти всередину. Результат усіх цих зусиль не змусив себе довго чекати – популярність магазинів Lipton зростала.
«Пийте чай Lipton!»
У своїх маркетингових акціях «чайний» бізнесмен був дуже винахідливий. Однією з перших стала «сирна акція». Напередодні Різдва Ліптон замовив виробництво найбільшого на той момент у світі шматка сиру в формі кола. На вулиці перед одним зі своїх магазинів пройшла акція «спробуй безкоштовний шматочок від самого величезного кола сиру!». Звичайно, охочих було багато. Витратившись лише на виготовлення сиру, Ліптон отримав натомість сотні задоволених клієнтів.
Друга хитра маркетингова хитрість від Ліптона сталася на кораблі, який переправляв велику партію чаю. Томас супроводжував свій товар, який згодом повинен був потрапити на прилавки його магазинів Сталося так, що судно почало тонути з-за того, що був неправильно розрахований оптимальний вагу вантажу. Морякам довелося викидати за борт величезні мішки з чаєм. Але перш, ніж вони це зробили, Ліптон написав червоною фарбою на мішках з чаєм «Пийте чай Lipton!». Таким чином, до якогось берега приплили мішки з безкоштовним чаєм і рекламою.
Цікавий факт: в різні роки в рекламних кампаніях Lipton брали участь актори Пірс Броснан і Х’ю Джекман.
На початку 1900-х Ліптон став власником яхти, яка неодноразово брала участь у змаганнях за кубок Америки. Ліптон і його яхті не вдалося перемогти жодного разу. З-за цього його навіть називали «почесним невдахою». Однак, Томас не засмучувався, адже його головною метою було привернення уваги споживачів до свого бренду. У таких змагань завжди було багато глядачів, тому цю мету Ліптон досяг.
До 35 років Томас Ліптон був уже власником чиказьких продовольчих складів і фабрики з пакування продуктів, а його торгова мережа поширилася на всю Європу і Америку.
«З плантації прямо в чашку»
Основним товаром Ліптон вибрав саме чай. Він вважав, що чай повинен бути на столі в кожній родині, тому прагнув зробити цей продукт доступним, але без втрати якості. Перший слоган, який Ліптон склав для реклами свого чаю, свідчив: «З плантації прямо в чашку!». З поставок чаю в Великобританію Ліптон зробив справжню виставу. Коли великі ящики з товаром вивантажувалися на берег, оркестр грав музику, а артисти в незвичайних нарядах танцювали навколо упаковок чаю Lipton.
«Лицар чайного листа»
Томас Ліптон своїми зусиллями і талант до підприємництва заслужив почесне звання «лицар чайного аркуша». Таким він і залишиться в історії чайного виробництва і бізнесу в цілому.
У свій час Ліптон велику увагу приділив упаковці чаю. Він придумав упаковувати чай в акуратні коробочки з зображенням сінгалезской дами з кошиком на голові. Цей логотип став справжнім символом двадцятого століття. Своєрідним героєм своєї епохи став і сам Томас Ліптон – його часто малювали карикатури, скетчах і інших художніх творах, які красувалися на сторінках газет і журналів.
Чайні пакетики разової заварки, з якими ми всі знайомі – теж справа рук Томаса Ліптона. Сама ідея належить не йому, але саме Ліптон першим зміг її успішно реалізувати.
У 1897 році Ліптон став не тільки «лицарем чайного аркуша», але і по-справжньому отримав цей титул від самої королеви. Чай бренду Lipton користувався успіхом у королеви Вікторії, яка вважала його еталонним англійським чаєм. В нагороду за труди вона привласнила Ліптон лицарський титул.
Через рік після цього компанія Lipton стала випускати акції. Вони отримали на ринку величезний успіх, принісши Томасу кілька мільйонів фунтів стерлінгів.
На початку 1970-х усі компанії Ліптона, який покинув цей світ у 1931 році, перейшли до концерну Unilever. Керівники концерну відразу ж зробили упор на просування бренду Lipton і поліпшення його конкурентних позицій. В рекламних компаніях згадувалися корисні властивості чаю порівняно з іншими безалкогольними напоями; удосконалювався дизайн і ергономіка упаковки.
Томас Ліптон, «лицар чайного аркуша», на жаль, не залишив після себе потомства. Все своє майно він заповів благодійним організаціям. Це вчинок, гідний справжнього чоловіка і успішного бізнесмена, який вже стовідсотково увійшов у світову історію. А чудовим чаєм створеного нею бренду ми користуємося донині.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!