Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Інструкція по оптимізації роботи команди

Інструкція по оптимізації роботи команди

Директор з розвитку веб-студії Nimax Design Микита Михеенков написав колонку про те, як навести порядок у компанії без зміни її діяльності: як утримати існуючих та залучити нових клієнтів, розподілити фінансування в команді і оптимізувати виробництво.
Не бійтеся складних рішень
Найголовніша відмінність цієї кризи від минулого — небачений медиаохват. У 2008-му році все сталося в тиші і за кадром. Завдяки соцмережам, всі події цієї кризи на увазі, керівники і люди морально підготовлені до антикризових заходів. Якщо ви скоротите штат, зменшити офіс, закриєте збиткові напрямки і так далі — ніхто цього не здивується і не сприйме як слабкість. Тому не бійтеся діяти і не партеся про чужому думці.
Постулати антикризового часу:
переходимо на воєнний стан;
підсилюємо маркетингову активність;
налагоджує фінансове управління;
оптимізуємо виробництво;
впроваджуємо беззбиткову оплату праці;
зберігаємо і вдосконалюємо команду;
виходимо на зовнішній ринок.
1. Воєнний стан
Пошук спільників
Як керівник ви кожен день рефлексируете про стан свого бізнесу і вивчаєте обстановку навколо. Можливо, ваша система спостереження вже давно видає тривожні сигнали. Все це зовсім не означає, що кожен з ваших співробітників також тримає руку на пульсі і розуміє, що відбувається.
Якщо вам потрібні соратники — саме час шукати їх серед співробітників. Для початку розкажіть своїй команді про те, що вам потрібна їх допомога. Щоб розповідь вийшов зв’язний і люди відчули, що ви знаєте, що робити — вам доведеться уточнити і зафіксувати цілі організації.
Відповісти на питання «Якою ви бачите свою компанію через два-три роки?» дуже непросто.
Скорочення витрат
Якщо ваші справи йшли добре в останній рік, дуже ймовірно, що постійні витрати компанії поступово збільшувалися. Зараз саме час скинути жирок, адже клієнти вже не так легко розлучатися з грошима і їх цінність для компанії різко зросте. Впевнений, що якщо ви серйозно озаботитесь цією проблемою, то зможете знайти кілька сотень тисяч грнлів для щомісячної економії буквально на порожньому місці.
Дисципліна
Криза — це битва, і вам потрібна залізна армійська дисципліна. Уточніть або опишіть правила вашої компанії: графік роботи, відпустки, відгули та інше. Почніть з себе і інших керівників компанії — приходьте вчасно, дійте швидко, не прокрастинируйте, встановіть собі блокіратор соцмереж і навчіть цьому колег.
Якщо у вас є люди, які тягнуть загальну дисципліну і бойовий дух до дна, поясніть їм, що неефективна робота більше не припустима і вам доведеться розлучитися. Нижче я буду писати про впровадження відрядних систем, які, навпаки, передбачають облік тільки результатів робіт та їх своєчасність. Це інший підхід, повністю суперечить ідеям армійської дисципліни.
2. Посилення маркетингової активності
Компенсація просідання середовища
Якщо навколишнє середовище просіла і витягувати з неї ресурси стало складніше, значить потрібно збільшити свою активність. В першу чергу, маркетингову активність по залученню і утриманню клієнтів. Є дуже великий, веселий і водночас складний матеріал про стагнацію ринку провайдерів, тільки не починайте його читати зараз — це дуже надовго.
Акаунтинг
Особливо важливо навчитися утримувати вже наявних у компанії клієнтів, не допускаючи їх догляду. Кожен клієнт — це потенційна можливість для постійного співробітництва та ланцюжки додаткових продажів. Зазвичай, за відносини з клієнтом і якість сервісу в компаніях відповідають аккаунт-менеджери, іноді цю роль виконують керівники відділів або менеджери продажів. Але в будь-якому випадку, увага до вашим клієнтам потрібно збільшувати, а за їх задоволеністю уважно стежити. Якщо системи аккаунтинга у компанії немає, то її потрібно впроваджувати і перенастроювати вашу CRM з первинних продажів на довгострокові відносини.
Позиціонування компанії
Час неспеціалізованих студій і агентств проходить. Таких компаній стало занадто багато, і вони просто не влізуть в скорочується ринок. Втім, вихід із зони максимальної конкуренції — це гарне рішення для будь-якого часу.
Я вважаю дуже вдалою фокусування агентства Kelnik на будівельному ринку і 3D-технології. Спеціалізуватися можна на певних типах послуг, обслуговувати клієнтів певних галузей, будувати унікальні процеси, недоступні конкурентам. Головне — починати хоч чимось відрізнятися від сотень універсальних компаній. Але оскільки ситуація у нас особлива, часу на радикальну зміну позиціонування вже немає. Доведеться знайти вже наявні сильні сторони і працювати з ними.
Канали залучення
Я нарахував 25 джерел залучення замовлень, які ми використовуємо в Nimax і можемо окремо працювати над кожним з них:
брендований трафік;
перехресний обмін відділів клієнтами;
посилання на сайтах;
виступи;
презентації SlideShare;
рекомендації партнерів;
рекомендації клієнтів;
рекомендації «адвокатів бренда» (маркетологи, фанати);
перехід лояльних контактних осіб з компанії в компанію;
додаткові продажу (повторні звернення у процесі роботи);
вторинні обігу (повернення старих клієнтів);
співбесіди (замовлення від тих, хто хотів працювати у нас);
рейтинги;
асоціації;
конкурси і фестивалі;
зовнішні публікації;
портфоліо на зовнішніх майданчиках;
блог Nimax;
соціальні мережі;
закриті тендери (неформальні, запросили);
відкриті тендери (офіційно, самі вписалися);
системи сертифікації («Яндекс», Bitrix);
розсилка;
платна реклама (банери, контекст, таргет);
пошук (SEO).
Якщо ви не збираєте дані по конвертації заявок з кожного каналу, починайте робити це. Якщо така інформація вже є, то можна просто посилити роботу над кожним ефективним джерелом, цілеспрямовано розвиваючи його.
Перевірка інструментарію
Приведіть в порядок ваш сайт, блог, соціальні мережі, поліграфію та інші інструменти, які ви використовуєте у роботі з клієнтом. Якщо ваш сайт запущений в базовій версії, і ви допрацьовуєте його поступово, добре б завершити всі роботи на цьому тижні.
Портфоліо
Традиційне хворе місце студій. На портфоліо завжди немає часу. У кожної компанії в засіках і погребах зберігається безліч неопублікованих робіт. Оновлення портфоліо на сайті і його додаткове розміщення на Behance, Revision, каталозі CMS Magazine та інших майданчиках допоможуть залучити клієнтів і співробітників.
3. Налагоджене фінансове управління
Облік продажів і акаунтинг
У більшості компаній CRM використовуються тільки для управління вхідними заявками, але не застосовуються для поліпшення відносин з клієнтом, продовження його роботи з компанією та обліку вигідності такого співпрацю. Правильна CRM дозволяє дотискати відбулися угоди, збільшити кількість додаткових, підключати клієнтів до вашої розсилки, підказувати менеджерам подальші дії та інше. Для цього потрібен план впровадження, точна настройка CRM та система показників для оцінки ефективності роботи менеджерів продажів.
Тема ця велика і складна, тому рекомендую ознайомитися з цими матеріалами:
цікавий приклад впровадження CRM,
про роботу з базою клієнтів в CRM.
Дуже важлива поправка про CRM-системи та продажу в цілому. Система продажу не повинна привертати і утримувати максимальну кількість клієнтів будь-якою ціною. Деякі замовлення краще не отримувати — вони як бомба сповільненої дії у привабливій упаковці від торта. Відбраковування потенційно небезпечних замовлень і санація виробництва від невигідних проектів — це важлива частина антикризової роботи.
«Більше» не завжди значить «краще».
Управління виробництвом
Далеко не завжди керівники студій можуть дати відповідь на питання: Наскільки вигідний для нас цей конкретний проект? Скільки ми заробили на ньому? Скільки ми заробили або втратили на цьому конкретному етапі робіт? Заробляє або витрачає певний співробітник гроші?
Незважаючи на загальну роботу із завданнями Bitrix24, велика частина нашого власного обліку, включаючи рентабельність проектів, витрати часу і прогнозування завантаження, ведеться в Google Docs. Грамотне використання цієї штуковини допоможе значно прокачати виробництво, очистити його від невигідних проектів, а прибутковість інших поліпшити.
В якості шпаргалки по вибору метрик веб-виробництва використовуйте статтю «Найважливіші KPI в управлінні веб-студією».
Впровадження системи обліку ресурсів у компанії — найважливіша антикризова завдання, оскільки дозволяє витягнути гроші, заморожені в неефективних процесах.
4. Оптимізація виробництва
Спрощення конвеєрів
Робочий процес має звичай мимовільно (або завдяки надміру захопленим співробітникам) ускладнюватися і перетворюватися в монстра. Впевнений, що ви помічали, як прототип чомусь перетворюється з креслення в «шедевр», що займає сотні годин робочого часу, а випробування модного фреймворку подовжує розробку в рази.
Зараз саме час оптимізувати робочий процес і відмовитися від усього, що не потрібно вам і вашим клієнтам.
Прості пропозиції
Серед всіх ваших послуг і проектів є найбільш вигідні і затребувані серед клієнтів, так ще і прості в реалізації. Можливо, вам варто скомпонувати з них пакетні пропозиції, прості у продажу і зрозумілі клієнтам. Це зовсім не означає, що такі пропозиції повинні бути примітивні і дешеві. У нашому випадку приклад такого пакета — проектування. Ми вміємо це робити, цю роботу залучені мінімум людей, дорогі виробничі етапи з усіма характерними для них ризиками ще далеко попереду. Висновок: нам вигідно робити проектування сайтів, а реалізацію віддавати партнерам.
Якщо справи у вас вже йдуть туго, варто звернути увагу на наявні у нас пропозиції в низько-середньому ціновому діапазоні, терміново доопрацювати і вивести на перший план. Приклади таких пропозицій: готові сайти для певних галузей чи сайти на готових платформах типу Squarespace. Нагадаю: чим складніший проект, тим більше ймовірність сісти з ним в калюжу. Рентабельність максимальна для проектів розумного рівня складності.
5. Беззбиткова оплата праці
Токсичний актив
Виробництво студії або агентства стає токсичним активом». Велика зарплатна маса у поєднанні з невисокою рентабельністю може поховати власника студії під непідйомними боргами за один-два невдалих місяця. Особливо якщо в компанії використовується окладна система оплати праці. Вихід з такої ситуації — введення такої системи розподілу клієнтських платежів, при якій частки менеджерів, виконавців, всілякі витрати і норма прибутку зафіксовані і не можуть бути змінені. Відповідно, всі виплати робляться тільки в рамках бюджету проекту, вихід за які технічно неможливий.
Відрядні системи
Більшість компаній бояться вводити відрядні системи оплати праці і воліють оклади. Причина в тому, що в «жирні роки» співробітники можуть просто не захотіти працювати. Але зараз очевидно, що виживати компаніям і спеціалістам потрібно разом.
Як компаніям не хочеться втрачати фахівців, так співробітникам невигідний пошук роботи в розпал кризи. Якщо ви ведете докладний облік робочого часу і всіх завершених фахівцями проектів, то цілком можете ввести хоча б приховану відрядну систему. Знаючи частку ваших фахівців у кожному проекті, наприклад, відсоток верстальника в його етапах, ви зможете легко визначити, чи допомагає він компанії заробляти. Якщо ви починаєте платити тільки за результат, це означає, що вам потенційно більше не потрібен офіс, робота в робочий час та інші умовності.
Угода — перший крок до розподіленої компанії.
Докладно про створення та роботу розподіленої компанії.
Часткова система
Якщо перехід на угоду здається вам чимось складним і довгим, але платити звичні оклади вже не виходить, можна хоча б тимчасово піти від окладів і робити виплати виходячи з фактичного заробітку компанії. За артельному принципом. Наприклад, якщо в цілому компанія заробила менше на 20%, ніж усереднений місяць минулого року, значить всі виплати також зменшуються на 20%. Ще раз уточню, що найбільший ризик для засновника студії або агентства — це пізно помітити проблеми і накопичити божевільні зарплатні борги. Для співробітників це теж ризик, тому обидві сторони мають бути зацікавлені в нормалізації фінансових відносин, у разі зниження прибутковості бізнесу.
6. Збереження і поліпшення команди
Збереження команди
Якщо ваші справи почнуть погіршуватися, то найважливішим завданням стане збереження ядра команди. При перших же труднощах має сенс скоротити фахівців до яких є питання або чий життєвий цикл компанії в будь-якому випадку підходить до кінця. Але основу команди треба зберегти за всяку ціну. Як визначити, хто є основою компанії? Це ті люди, без яких еластичне скорочення закінчиться і почнеться руйнування інфраструктури. Можна підійти до цього з іншого боку: з ким із вашої команди ви швидко відновите компанію після катастрофи? Ось вони і є ядро організації.
Покращення команди
Якщо стан вашої компанії буде краще, ніж конкурентів, з’явиться чудова можливість покращити команду за рахунок відтоку людей з інших компаній. Це вимагає жорстких дій по заміні відстаючих фахівців. Ми ніколи не відмовляємося від такої можливості і досить часто робимо заміни в команді. Тільки ротируя кадри можна зібрати дійсно круту команду. Йде вже другий місяць кризи, і якщо ви ще не залучили кілька тямущих фахівців, то упускаєте відмінну можливість.
Співвідношення виробничого й адміністративного персоналу
Спробуйте проаналізувати співвідношення виробничого персоналу, менеджерів продажів і проектів, адміністративних працівників. Якщо у вас на кожного дизайнера і програміста по два менеджера і директор, така компанія далеко не поїде. Особливо цікаво кількість адміністративних співробітників, взагалі не залучених у виробництво. В нашому випадку, потреби 45 співробітників обслуговують п’ять співробітників: директор з розвитку, фінансовий директор, корпоративний журналіст, бухгалтер і системний адміністратор. Всі інші роблять проекти або працюють з клієнтами. Співвідношення 8 до 1.
7. Вихід на зовнішній ринок
На деякий час у нас з’явилося перевагу у вигляді знецінення нашої роботи. Не варто радіти, адже за це перевага заплатили ваші співробітники. Але поки ми працюємо в старих грнлевих цінах, а індексація зарплат ще не сталася, є кілька місяців на залучення перших іноземних клієнтів та збір портфоліо. Якщо у вас немає унікальних технологій і продукту, можливо цей вимушений демпінг вам допоможе. Якщо у вас немає англомовного сайту, то потрібно запускати хоча б короткий лендінгем, потім повну версію. Повністю перевести кейси на англійську, залити їх на Behance і біржі підрядників. Масовано почати вивчати мови в компанії.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!