Купівля боргів юридичних осіб


			
	 	Покупка долгов юридических лиц

На сьогоднішній день позики користуються великою популярністю. Але іноді бувають ситуації, при яких позичальник не може віддати борг або ж не бажає це робити.

Дана ситуація має кілька виходів:

 • спробувати довести правоту за допомогою суду;

 • продати борг.

Останній варіант передбачає пошук охочих купити існуючу заборгованість. І як показує практика, цей спосіб виявляється більш ефективним. При необхідності оцінки та купівлі боргів, краще скористатися допомогою професійних адвокатів. Вони можуть допомогти інвесторам, які бажають придбати чужі борги.

Як тільки буде потрібно термінове повернення фінансових коштів і спливають терміни, пов’язані з виконанням зобов’язань, які є у виконавчому документі, слід вдатися до передачі кредиторських прав компанії, що виявила бажання придбати заборгованість.

Купівля заборгованості

Окремо слід звернути увагу на процес покупки заборгованості. Потрібно, щоб клієнт приніс судове рішення (яке ще називається виконавчим аркушів). Співробітники компанії оцінюють подану документацію, підказують, які потрібно буде поставити за умови подальшого викупу боргу (при оплаті готівкою, сума складе приблизно 10 відсотків від номіналу для фізособи, коли сама послуга, пов’язана зі стягуванням, що дорівнює 50 відсоткам).

Складається угода про борговому викуп (воно називається цесією). При отриманні доказів про те, що боржник працює, робиться погоджувальна розрахунок (за троє діб). Що стосується юросіб, там проводяться додаткові перевірочні процедури.

Сьогодні продаж боргу є поширеним явищем. Можна, звичайно, довго бігати по кабінетах і просити судових приставів попрацювати зі стягненням вашого боргу, але навряд чи це допоможе домогтися необхідного ефекту. До того ж не кожній людині захочеться витрачати власний час на такі процедури.

Коли на руках буде судове рішення, не слід розглядати в якості гарантії того, що виконавці відразу ж візьмуться за роботу і весь свій час присвятити вибивання ваших боргів. Мало, виявляється, виграти в суді і довести власну правоту. Можна вважати це лише половиною всієї роботи. Її виконання, насправді, не вимагає особливих зусиль і навіть часу не займе.

Офіційно потім приходить черга приставів, адже благополучні результати залежать тільки від них. Часто виходить так, що у пристава немає часу і необхідних повноважень. Справа залишається на одному місці, і отримання фінансових коштів виявляється нереальною справою.

Найкращий вихід із ситуації укладено у продажу існуючого боргу. Це цілком можливо, навіть якщо грошова сума є невеличкий. Це, дійсно, найбільш раціональний варіант для отримання законних грошових коштів. До того ж вони можуть бути отримані швидко і ефективно.

При вирішенні продажу власного боргу, необхідно взяти виконавчий документ, з яким потім заявитися до професійним адвокатам. Там вас оцінять існуючий борг і визначать, перспективним чи є таке стягнення. Обов’язковий облік та вивчення інформаційних даних про те, якими активами володіє боржник.

Завдяки виконаній оцінці професіонали швидко підбирають найкращі варіанти, пов’язані з оперативним грошовим поверненням. Необхідно коректно аналізувати і оцінювати існуючі борги організації – коли купується заборгованість у юрособи, все це робиться в обов’язковому порядку. При утрудненні продаж повернення боргу, дійсно, виявляється найбільш оптимальним способом.

Перш покупки заборгованості, проводиться ретельний аналіз заборгованості з боку фізичні особи або юридичні особи. Таким чином, оцінюється рівень ризику такого заходу. Потім визначаються умови боргової викупу, складається і підписується відповідний договір.

Разом з тим борги організації можуть бути повернуті за допомогою правової переуступки від кредитора згідно з судовим рішенням (воно ще називається виконавчим листом). Дана ситуація потребує проведення загальних ретельного аналізу, а також оформлення відповідного договору.

В сутності, придбання заборгованості є такою операцією, яка передбачає зміну одного кредитора та призначення іншого притому, що дотримуються певні договірні умови. Подібний порядок дій підтверджується домовленістю, має цивільно-правовий статус. В принципі, договір цесії передбачає і саму покупку боргу, та передачу прав на його подальше стягнення.

Коли ж бувають проблемні позичальники – як фізичні особи, так і юридичні особи – застосовується спрощений варіант грошового повернення. Цілком законно кредитор може вдатися до наступних дій:

 • Пред’явлення виконавчого листа.

 • Делегування прав на заборгованість.

При складанні договору цесії, до нього додається документація, яка може підтвердити якісь претензії по відношенню до боржника. Серед таких документів може бути сам договір, якась платіжна квитанція і так далі. Складання даного договору можливо в будь-який період вимоги боргу, а не тільки тоді, коли вже є певний судове рішення.

Точна сума, зазначена в складеному договорі цесії, залежить від того, наскільки давньої виявляється заборгованість, яке поточне фінансове становище боржника, а також можуть бути розглянуті ще інші обставини, які супроводжують боргу. Практика показує, що подібний договір виявляється вигідним обом сторонам: той, хто зайнятий продажем боргу, називається цедентом, а той, хто зайнятий його викупом, називається цесіонарієм.

Серед переваг, одержуваних цедентом, можна відзначити:

 • Швидке отримання грошових коштів.

 • Використання сум для реінвестування.

 • Зменшення витрат на борговий супровід.

 • Зменшення податкової виплати при викупі з нарахуванням відсотків і штрафів.

Якщо говорити про вигоди цесіонарія, то вони наступні:

 • Отримання доходу від справляється боргу (перевищення викупної суми).

 • Може отримати весь борг, якщо зуміє змусити боржника його виплатити.

 • Може придбати корпоративні права, виплативши їх мінімальну ціну

Сміливо звертайтеся до наших фахівців і зможете вийти із самої складної ситуації, коли необхідний оперативний боргова розрахунок, можливо, навіть наявне судове рішення, однак самого повернення боргових коштів немає.

 

Чи можна оформляти кредит при падінні гривні?


			
	 	Можно ли оформлять кредит при падении грнля?

Сьогодні багато говорять про те, що іноземна валюта стрімко зростає (зокрема, євро з доларом), а грнль, навпаки, неухильно падає. Мабуть, лише лінивий не обговорював такої новини. Може здатися, що саме час брати споживчий кредит, адже його віддача виявиться вигідною внаслідок того, що гроші подешевшають.

Проте не так все просто, як може спочатку здатися.

Перш за все, необхідно зрозуміти, що банківські організації переживають важкі часи, оскільки можуть мати погану ліквідність, і змушені обмежувати кредитну видачу. Причому, таке обмеження відбувається не безпосередньо, а за допомогою того, що збільшуються процентні кредитні ставки, посилюються вимоги до потенційних позичальників.

До того ж виплата нашої зарплати, як правило, відбувається в грнлях і коли ситуація в економіці та бізнесі настільки несприятлива, навряд чи хто-небудь стане піднімати зарплату. Її рівень залишиться колишнім. Відповідно, ніяких поліпшень з фінансовим навантаженням не передбачається, зарплата виходить та ж сама, а щомісячний платіж за кредитом залишається таким же. Сам-то грнль знецінюється, проте незмінною залишається співвідношення заробітної плати і кредитного платежу.

Нарешті, велика ймовірність фінансової кризи, внаслідок чого можна втратити роботу або почати отримувати скорочену зарплату. Відповідно, з’являться проблеми, що стосуються кредитної виплати.

Виходить, що це тільки спочатку ситуація здається вигідною, коли ми чуємо про те, що грнль падає. У підсумку, все не так однозначно.

Ось чому таким важливим вважається питання, що зачіпає тему кредитування у тому випадку, коли спостерігається грнлева падіння. Ми вважаємо, що оформлення кредиту може бути в обох випадках: коли грнль падає і коли грнль зростає. Необхідна твереза оцінка можливостей і тоді все вийде, як треба. Робіть все, щоб кредит не став тією ношею, яку вам буде нести не по силам, з огляду на можливість погіршення економічної ситуації. При цьому ми поспішаємо вас дати такі рекомендації:

Постарайтеся не оформляти кредит на велику грошову суму.

Платіж, який необхідно оплачувати кожен місяць, не повинен перевищувати 40 відсотків від загального сімейного доходу. Бажано, щоб платіж був, як мінімум, 30 відсотків від загального доходу.

Постарайтеся організувати свій «фонд для стабілізації». Певна грошова сума відкладається на всякий випадок. Розміри фонду стабілізації для всієї сім’ї зобов’язані приблизно дорівнювати витратам, що трапилося за квартал. Така сума дозволить вам не допускати кредитну прострочення, навіть якщо трапиться якийсь форс-мажор, ви втратите роботу або істотно скоротиться заробітна плата. Яка б ситуація не трапилася, фонд для стабілізації допоможе її подолати.

Нарешті, хочемо дати вам останню рекомендацію: якщо оформляєте кредит, беріть тільки грнлевий. Цілком можливо, що світова економіка ще не раз зазнає який-небудь фінансовий крах – все, схоже, до цього рухається, якщо уважно аналізувати сьогоднішні новини, не блискучі зайвим оптимізмом, коли справа стосується фінансового стану основних світових інститутів господарювання. Якщо ж у такому разі ви вмудритеся оформити валютний кредит, це може розорити вас і зробити абсолютним банкрутом.

{jcomments off}

Як бути, коли боржник не повертає борг?


			
	 	Как быть, когда должник не возвращает долг?

Спочатку слід було б розібратися з юридичними визначеннями, до яких слід розбиратися, якщо плануєте кому-небудь зайняти певну суму грошей.

Позикодавець є особою, яка надає позику, в той час як позичальник є особою, яка отримує грошову суму в борг. При передачі в борг позикодавцем позичальнику фінансових коштів або навіть майна складається договір позики. Згідно конституції представлений договір повинен бути складений письмово, коли боргове сума, як мінімум, вдесятеро більше мінімальної зарплати.

Якщо сума не така значна, то потреби у підписанні договору немає, однак при можливості все одно складайте, оскільки це єдине докази того, що позика відбувся. Скласти описуваний договір не так вже й легко, хоч тут і не потрібно завірення нотаріуса. Ось чому найчастіше позичальник пише розписку про борг, теж володіє не меншою юридичною силою (навіть у конституції вказується, що розписка про борг може розглядатися як підтвердження позики).

Проте розписка теж повинна бути правильно оформлена: якщо виникне конфліктна ситуація, вона виявиться вагомим доказом того, що борг був, і гроші будуть повернуті. Зверніть особливу увагу на всі пункти в розписці або ж можете звернутися до юристів, здатним допомогти скласти цей документ, оскільки неправильно складена розписка не може бути прийнята судом як доказ.

Яким чином оформлюється боргова розписка?

Немає якоїсь стандартної форми, але все одно там повинні бути наступні інформаційні дані:

Дані позичальника, а також дані позикодавця з паспортів, щоб була вказана їх реєстрація, фактичне місце проживання.

Час, а також дата, коли видано розписка.

Загальна сума (її потрібно написати не тільки цифрами, але навіть прописом). Коли в борг береться іноземна валюта, а повертати знадобиться грнлями, упор робиться на курс Центробанку в той день, коли борг буде гаситися.

Терміни, що стосуються боргової повернення (бажано, щоб цей пункт був присутній). Цей термін може бути представлений конкретною датою, а після неї вже можуть нараховуватися штрафи, якщо борг не буде повернений.

Іноді термін зовсім не вказується або визначається востребованием. Це означає, що гроші повинні бути повернуті через 30 днів з того дня, як кредитор пред’явить вимогу повернення.

Між іншим, зовсім не обов’язково вказувати мету, з якою займаються гроші.

Можна дати кілька рекомендацій, що стосуються складання такої розписки:

При складанні краще вказати відсотки, стягнуті на використання позики. Згідно конституції позичкодавець має право отримувати відсотки, якщо вони обумовлені в договорі. Якщо ж умова про відсотках відсутня, відсоток може визначатися за банківськими ставками, актуальним в день боргова сплати. Виплата відсотків повинна бути щомісячної, поки вся позичена сума не буде повернута. Разом з тим передбачається індивідуальний порядок боргової розрахунку і відсоткової сплати, який повинен зазначатися у договорі. Приміром, деякі виплачують відсотки не кожен місяць, а всього один раз – коли повертають весь борг.

Якщо ж у договорі не зазначена необхідність виплати відсотків і договірна сума не перевищує 50 встановлених мінімумів (5000 грнлів), договір не пов’язаний з підприємництвом або ж передаються не грошові кошти, а інші речі, то договір розглядається, як безвідсотковий.

Ще рекомендуємо включення в розписку обов’язкової умови, що стосується сплати певної неустойки, якщо строк повернення був пропущений – все це виявляється чудовим стимулом для позичальника, щоб своєчасно повернути борг.

Ще непогано б включити в договір певну неустойку, якщо буде пропущено строк повернення – це виявиться прекрасним стимулом для позичальника, щоб своєчасно повернути борг.

Коли будете писати розписку і передавати гроші, простежте про обов’язкову присутність свідків. Добре б при цьому вказати їх паспортні дані.

Боржнику бажано самостійно скласти розписку, написавши її від руки, і підписати. У разі оскарження написання, допоможе експертиза по визначенню почерку та авторського встановлення.

Засвідчення розписки в нотаріальній конторі не обов’язково, оскільки це не додасть їй юридичної сили. Коли борг буде повертатися, це теж необхідно фіксувати письмово, складаючи розписку про те, що вся позичена сума повернута.

Як бути, якщо гроші не повернуті?

Коли гроші не повертаються у терміни, які були обумовлені, складається претензія, яка направляється за адресою боржника. У такій претензії повинен зазначатися боргова розмір і та сума, яку необхідно сплатити. Ще слід вказати наслідки, очікувані боржника, якщо борг все-таки не буде сплачений. Серед таких наслідків можна відзначити:

 • Нарахування та стягнення додаткових відсотків за користування грошима.

 • Нарахування та справляння державного мита, яку вам доведеться оплатити, звертаючись до суду.

 • Нарахування і стягнення витрат по судовій справі, оплату адвоката.

Коли претензія вислана, але жодної відповіді не отримано, слід звернення в суд, куди складається заява з проханням видати судовий наказ про борговому повернення. При складанні заяви описується ситуація, де детально описується боргова повернення, відсотковий розрахунок, прикладається копія самої розписки, а також квитанція, що підтверджує сплату.

Суд призначає засідання. Нерідко після того, як отримана судова повістка боржники відразу ж сплачують борг. Якщо немає, суд задовольняє подану заяву і видає судовий наказ про те, що борг має бути стягнуто. Коли після судового рішення, боржник нічого не зробить, будуть стягнуті кошти, які знаходяться на його рахунках, буде заарештовано і описано його майно з подальшою реалізацією на боргову суму.

 

Як вирішити фінансові проблеми. Кредитний борг


			
	 	Как решить финансовые проблемы. Кредитный долг

Ніхто не застрахований від проблем, у тому числі фінансових. А це означає, що якщо фінансові проблеми вже виникли, то на їх рішення є набагато менше часу, ніж, якщо передбачити ситуацію фінансової проблеми заздалегідь.

Фінансові проблеми мають різні причини і мають абсолютно різний характер. Але в цій статті ми не будемо ділити фінансові проблеми за категоріями, тому що вирішувати їх потрібно в будь-якому випадку, незалежно від того, як фінансова проблема утворилася і з чим це пов’язано.
Наше завдання зараз визначити, як вирішити фінансову проблему, а конкретно, проблему, пов’язану з кредитним боргом. Зазвичай починається все з того, що у людини виникає непереборне бажання придбати якусь річ або оплатити послугу, або поїхати у відпустку в кінці кінців, а грошей на це задоволення не достатньо і тоді підказку дає всюдисуща реклама – вистачить збирати, купи вже сьогодні! Або: Втомився? Відпочинь! Відпочивай сьогодні, плати завтра… Ну і безліч інших різноманітних варіантів. Хтось може сказати – я сам усе зважив і прийняв рішення. Вам це тільки здається, насправді саме реклама кредитів довгий час вселяє людині про необхідність оформити кредит.

Ну не будемо відволікатися від теми, взяв людина кредит, та й узяв. Фінансова ситуація на той момент була стабільна, навіть довідку про доходи банку надав, грошей на життя вистачало, тому і навіть думки не виникало, що колись може бути інакше.

Але, непередбачені ситуації завжди застають зненацька. Несподівано може статися те, про що навіть у кошмарах не могло привидітися. Наприклад, раптова втрата роботи, нещасний випадок, хвороба. Та й не обов’язково стільки страшні речі можуть статися. Може статися так, що сусідка зверху влаштувала потоп, а вас не було вдома. У моїй особистій практиці таке – вночі підключили гарячу воду, після ремонтних робіт. У бабусі, в квартирі з верхнього поверху був відкритий кран. Вода текла всю ніч повз раковини, нас не було вдома. На наступний день, повернувшись додому, ми були буквально шоковані – зі стелі продовжувало текти, килими плавали, побутова техніка вся прийшла в непридатність, меблі деяка теж не підлягала відновленню, а ми якраз закінчили ремонт і їхали, поки сохла фарба на дверях. Затопило всі квартири до першого поверху (бабуся жила на четвертому). Всі наші нові шпалери сповзли по стінах. Картина була жахлива. А з бабусі-то чого візьмеш – їй років під 90, та мінімальна пенсія. Про суму непередбачених витрат навіть і писати не буду – сіль на рани… Припадало майже рік економити буквально на всьому, щоб відновити квартиру, після чого переїжджати в приватний будинок. Ну це було хвилинне відволікання, до того, що якщо б у нас були кредитні зобов’язання, то наше фінансове становище дуже сильно б постраждало і хто знає, в які нетрі фінансових проблем ми тоді могли б потрапити.

Отже, як вирішити фінансові проблеми, пов’язані з кредитним боргом.

1. Якщо Ви втратили роботу, насамперед зверніться в службу зайнятості населення в своєму районі. Там будуть платити хоч якусь допомогу, а також зможуть запропонувати роботу, яка, можливо, підійде, хоча б на час.
2. Постарайтеся знайти більш оплачувану роботу. Можливо, для цього потрібно буде пройти курси підвищення кваліфікації, відвідати якісь семінари чи тренінги.
3. Знайдіть тимчасовий підробіток на вечірній час або на вихідні дні. Можна також, в залежності від спеціальності, пошукати надомну роботу.
4. Максимально зменшити свої витрати. Складіть план витрат на місяць, розподіляючи бюджет так, щоб зекономити якнайбільше коштів. Можливо, доведеться на деякий час відмовитися від якихось розваг, від покупки дорогих продуктів, від поїздок на пікніки. Можливо, треба відмовитися від обідів в кафе, а брати обіди з собою з дому.
5. Відмовтеся від будь-яких боргів, тобто візьміть собі за правило, що б не відбувалося, ні за яких обставин не брати в борг у друзів, знайомих, родичів, тим більше, не брати додаткові кредити. Звикайте вирішувати фінансові проблеми, не влізаючи в нові борги.
6. Зверніться в банк, з письмовим проханням – заявою про відстрочку платежів на певний строк або про реструктуризацію боргу.
7. І що найважливіше – обов’язково враховуйте всі свої доходи і витрати. Ведіть особистий фінансовий облік, щоб на очах завжди були живі цифри.

8. Спробуйте знайти додаткову роботу, наприклад, заробіток на завданнях.

Виконання навіть одного цього пункту допомагає багатьом людям зрозуміти свої помилки і в короткі терміни вирішити фінансові проблеми.
Природно, проблеми у фінансовій сфері у кожної людини бувають абсолютно різними і тут необхідно індивідуальне рішення для кожного окремого випадку. Але що найважливіше прийняти рішення не брати в борг і жити за коштами. Важливо визнати наявність фінансової проблеми і не закривати очі на це, в надії, що все само собою вирішиться.
Робіть кроки на шляху до фінансової свободи, адже вирішивши проблему фінансових проблем з-за кредитів одного разу, Ви багато чому навчитеся і в майбутньому зможете мати стабільний високий дохід.

Якщо ж не один з перерахованих способів вирішення фінансових проблем Вам не підходить і сума кредитногодолга становить мільйони грнлів, а банк вже не залишає часу на вирішення проблеми, то Вам необхідно знати, що робити, якщо нема чим платити кредит і як бути, якщо колектори приїдуть до Вас додому .

 

Удачі всім у вирішенні фінансових проблем і перемоги над боргами!

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Як навчитися економити


			
	 	Как научиться экономить

Життя в кредит стала для багатьох росіян, хоча не тільки росіян, практично всі країни СНД зараз живуть у борг перед банками. І як не страшно це говорити, але життя в кредит з недавнього часу стала нормою. Вже складно відшукати людину, яка хоча б раз в житті не мав кредитної залежності. Чому так відбувається, адже жили раніше люди без кредитів і боргів і нормально жили. Думаю, справа в тому, що люди відучилися економити.

У сучасному житті так багато спокус колом, що важко втриматися і почати жити по коштах, тому щодня ряди кредитних боржників поповнюються величезними темпами. А адже жити без боргів можна, і причому, зовсім не складно, якщо правильно заощаджувати свої гроші. Для того, щоб економія увійшла в звичку, достатньо почати економити і протриматися від одного до трьох місяців, а далі все піде легко і просто.

Для того, щоб навчитися економити, слід дотримуватися кількох простих правил, найважливіше, від цих правил не відступати ні за яких обставин, а для цього необхідно поставити перед собою мету.

Поради для успішної економії

 1. Знайдіть для себе мотивацію. Статистика показує, що ті люди, які починають економити для чогось визначеного, наприклад, приймають рішення накопичити грошей на покупку автомобіля, дорогої речі, квартири і т. п., набагато швидше досягають успіху, так як ними керує бажання володіти цією річчю і мотивує на економію, тобто дозволяє собі в чомусь відмовити.
 2.  Живіть за коштами. Багато людей потрапляють в борги, тому що прагнуть бути такими, як всі, щоб не виділятися з натовпу і створювати ілюзію благополуччя. Але це лише створює фінансові проблеми, тому ніколи не рівняйтеся на інших, не купуйте речі, на які не вистачає зароблених коштів. У всіх людей різні доходи, а тому не варто дивитися на інших, а жити, розраховуючи тільки на свої доходи. Тим більше, Ви ж не знаєте, може бути, ті, на кого Ви хочете бути схожими, мають купу боргів і масу неприємностей, з цим пов’язаних. Вам таке треба?
 3. Ведіть облік власних коштів. Візьміть собі за правило вести постійний облік всіх доходів і витрат. Для цього можна завести зошит або створити електронний формат обліку. Крім того, існує безліч безкоштовних програм для ведення особистого бюджету обліку і фінансів.
 4. Вчіться відкладати частину заробітку. Отримуючи гроші, відкладайте деяку суму одразу, це може бути 10 або 20, а в деяких випадках навіть 30% від загального доходу. Бувають грошові кошти приходять незаплановано, це може бути, наприклад, премія, подарунок, неочікуваний замовлення. З такого доходу можна відкладати від 50 до 100%. А для того, щоб ці гроші не спокушали і не були витрачені, можна відкрити депозитний рахунок у банку на певний строк, а згодом знайти і інший варіант для інвестування накопичених коштів.
 5. Економте в магазинах. Отримуючи гроші, не поспішайте відразу піти в магазин і купити там все, чого тільки забажається. Краще спочатку скласти список необхідних покупок і брати з собою рівно стільки грошей, скільки знадобиться на ці покупки. Намагайтеся розраховуватися в магазинах готівкою, адже при розрахунку картою грошей, як правило, витрачається завжди набагато більше.

Дотримуючись цих простих правил, Ви незабаром помітите, що кожен місяць у Вас будуть залишатися гроші, Вам не доведеться більше жити в борг. Але пам’ятайте, що є речі, на яких не можна економити, наприклад, не варто економити на своєму здоров’ї, своєчасне лікування завжди обходиться дешевше і для гаманця, і для стану людини.

Отже, почавши економити одного разу, незабаром Ви зрозумієте, що це просто і досить вигідно. Але не відмовляйте собі іноді в маленьких задоволеннях, які можна буде дозволити на частину зекономлених коштів. І найважливіше, пам’ятайте, що економія – це зовсім не жадібність, а шлях до фінансового благополуччя. Так, і ще, ніколи не давайте в борг, це вбереже Вас від конфліктних ситуацій, які часто трапляються на фінансовій ґрунті навіть між близькими людьми і руйнують часом навіть найміцнішу дружбу.

 

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Зручності та недоліки використання банківських карт


			
	 	Удобства и недостатки использования банковских карт

Банківська карта — пластикова карта, прив’язана до одному або декільком рахунках в банку. Використовується для оплати товарів і послуг, у тому числі через Інтернет, а також зняття готівки.

Зручність банківських карт — в універсальності використання. Власник картки може носити з собою великі суми.

Втрата картки. У разі втрати або крадіжки картки, власник може зателефонувати в процесинговий центр банку і заблокувати операції з карткою. Знайшов або вкрав карту не зможе нею скористатися після здійснення блокування (від декількох секунд до декількох днів), за винятком деяких окремих випадків (підлімітні операції). Власнику ж буде перевипущена його карта зі збереженням всієї суми на момент блокування, за мінусом невеликої суми за перевипуск.
Відсутність проблем з митницею. Законодавства багатьох країн обмежують або пильно контролюють суми на ввезення/вивезення грошових коштів. Банківські картки ж митному обліку не підлягають, відповідно з їх допомогою можна перевозити будь-які суми.

Географія платежів. Банківські картки міжнародних платіжних систем дозволяють оплачувати товари і послуги у більшості країн світу, а також через Інтернет. Валюта картки постійна, при розрахунках використовується офіційний курс платіжної системи + комісія банку.
Швидкість платежів. Отримання готівки або оплата товарів і послуг з банкоматів або торговельних терміналів відбувається дуже швидко в будь-якій точці світу.
Поповнення рахунку. Власник банківської картки може отримувати швидке і безвідсоткове поповнення свого рахунку, перебуваючи в іншому місті або країні взагалі, тоді як при банківському платежу, при перекладі через Western Union та інших губляться відсотки за послуги.
Дрібниця не потрібно. Немає необхідності тримати дрібні гроші (особливо монети). Плюс як для власника картки, так і для торгової точки.
Крім явних переваг, є і деякі недоліки.

Прийом платежів. У розвинених країнах світу практично всі торгові точки приймають банківські картки, у менш розвинених — прийом карток обмежений великими супермаркетами. У деяких країнах наявність касового терміналу в магазинах обов’язково, як і касовий апарат. Однак неповсеместность використання може створити деякі проблеми, особливо в нічний час. Готівку приймають всі магазини.

Проблема чайових. Є певна проблема при оплаті в ресторанах, барах, і т. д, пов’язана зі складністю отримання чайових при оплаті кредитною карткою. Існують спеціалізоване програмне забезпечення POS-терміналів, що дозволяють обслуговувати ці торговельні точки, з можливістю вказівки в чеку суми чайових, але як правило чайові сплачуються у вигляді готівки. Це призводить до того, що в деяких країнах розплатитися карткою в барі не можна. Як не дивно, в України цієї проблеми практично не існує. У США практично не існує ресторанів і барів, на чеках яких не було б окремої рядки, в яку клієнт вписує суму чайових (притому зазвичай спочатку через термінал приймається платіж основної суми чека, а чайові вписуються потім, після чого офіціант або бармен окремо набирає цю суму на терміналі).

Безпека. При розрахунках через Інтернет і отримання готівки через банкомати та оплати товарів в сумнівних місцях, існує ненульова ймовірність стати жертвою шахрайства з використанням технічних засобів. Частковим виходом з цієї ситуації є використання мікропроцесорних карт. Тому слід бути вкрай обережним при користуванні магнітними картами, про що регулярно попереджають банки у своїх пам’ятках. Але! Мікропроцесорні карти зменшують імовірність копіювання карти, але віддалене використання (через інтернет), при компрометації даних карти, або зняття готівки, при запису пін-коду прямо на карту (наприклад), можливо.

Складність застосування. Хоча банки-емітенти намагаються гранично спростити інтерфейс банкоматів, для багатьох людей, особливо літніх, виникають помітні труднощі в отриманні готівки, а іноді навіть і при розрахунках касових терміналах.

Висока комісія для магазинів за можливість прийому платежів по картах. Магазин змушений закладати вартість еквайрингу у вартість товару (близько 2 %), що критично для магазинів, що працюють у форматі дискаунтера.

Простежуваність/трассируемость, це одночасно і перевага, і недолік. З одного боку всі покупки фізичної особи стають абсолютно прозорими для влади, з іншого боку полегшується складання всіляких фінансових звітів.

Ліміт видачі готівки – максимальна сума, яку власник картки має право отримати готівкою протягом встановленого періоду. Зазвичай в договорі з емітентом встановлюється денний або разовий ліміти.

Курсова різниця – Власник картки може втратити на обмін валюти. Наприклад, валюта рахунку вашої карти — грнлі. Ви платите в іноземній валюті, відмінній від доларів і євро. Відбувається конвертація сум з іноземної валюти у валюту розрахунків за курсом платіжної системи, а з неї у валюту рахунку — грнлі за курсом ЦБ України. Плюс до цього за кожну конвертацію банки зазвичай беруть гроші. Отримана сума блокується на карті (сума X). Паралельно від торгової точки через обслуговуючий банк відправляється фінансове списання. В платіжній системі сума в іноземній валюті, відмінній від доларів і євро перераховується за курсом платіжної системи на день списання і отримана сума (суми Y) відправляється в банк-емітент, перераховується за курсом ЦБ України на день списання і списується з карти. Різниця між X і Y називається курсовою різницею і може бути як негативною, так і позитивною в залежності від динаміки валюти розрахунків.

 

Як прожити на 30 гривень в день


			
	 	Как прожить на 30 гривень в день

Чому так багато людей стають фінансово залежними і потрапляють в боргові пастки, а потім марно намагаються з них вибиратися? З чого починаються фінансові проблеми? Думаю, не помилюся, якщо скажу, що проблеми нестачі грошей починаються з невмілого ведення бюджету. Для багатьох відповідь питання: як прожити на 30 гривень в день, так і залишається нездійсненною мрією.
А легкі кредити ще більше допомагають людині жити не за коштами. Погодьтеся, кожному хочеться не відставати від життя, відпочивати, розважатися, мати гарний одяг, машину, ноутбук останньої моделі і т. п.
Звикаючи до хорошого, людині стає важко стримувати себе від витрат, в рази перевищують доходи, а значить і боргова яма все стрімкіше поглиблюється. Багато задають питання: як вибратися з боргової ями, як прожити на 30 гривень в день і лише деякі цікавляться про те, як заробити, наприклад, як заробити в інтернеті? Але нічого не хочуть робити для того, щоб на 30 гривень в день реально прожити. Давайте і ми спробуємо дізнатися, чи це взагалі можливо.

Як прожити на 30 гривень в день

Для початку варто з’ясувати, які основні витрати є у кожної людини. Кожна людина має десь жити, одягатися, харчуватися, ну і звичайно, розважатися, без цього не можуть обходитися. Основні статті витрат – харчування та оплата житла. На одяг та розваги гроші витрачаються все-таки, по-рідше.

Отже, житло. Якщо у людини у власності немає житла, і доводиться знімати квартиру в оренду, то на 30 гривень в день він ну ніяк не проживе. Якщо є своя квартира, то за комунальні послуги теж треба платити, і виходить сума теж нормальна така, і тут 3000 в місяць ніяк не вистачить на все про все. А ось ті, кому пощастило якимось чином з житлом, ну вийшло якось безкоштовно прилаштуватися, можуть прожити всього на 30 гривень в день, а то й на 50.
Наведу один приклад. Я була знайома з людиною, яка працювала в ковбасному цеху технологом. Це вдень працював, а на ніч і вихідні залишався замість сторожа. І керівництву добре – не платити сторожам, і технологу непогано – дах над головою, диван, кухня, та й харчування завжди безкоштовний. Так от, такій людині витрачати гроші було майже нікуди. Ну, одяг іноді купити, засоби гігієни. Так що через 7 років такого життя він купив собі будиночок в селі, не будиночок навіть, -будинок, домище! І знову спокійно почав жити – свій город, овочі, фрукти, ягоди купувати не треба, крім того, овочів з городу і заготовок з лісу вистачало і на продаж, щоб на виручені гроші молока або м’яса купити. За дровами в ліс їздили, страви кулінарні теж готували самі – і хліб пекли, і булочки. Ну а з розваг – тільки телевізор!
Тому раджу всім, кому хочеться прожити на 30 гривень в день, в село перебратися. Там за комунальні послуги платити не треба – за воду тільки, але це дрібниці, за електрику. А багато умільці ще й на електрику економити ухитряються, так що взагалі майже ніяких витрат. Маючи у власності земельну ділянку, вижити можна завжди. З продуктів тільки борошном, цукром, крупами, маслом та чаєм запастися, хоча, ні, чай теж можна готувати з трав – і смачно, і корисно, і економно! Причому, завжди різноманітно.

До речі, непоганий варіант для тих, хто потрапив у боргову залежність перед банками – можна здати свою міську квартиру і переїхати в село. Оренда там в рази нижче міський, а якщо пошукати, то можна знайти будинок з оплатою тільки води і електрики. Багато господарі будинку в селі здають тільки лише для того, щоб догляд був і щоб опалювали хату, щоб в хорошому стані підтримувати. А потім, напевно, і викупити будинок можна буде за низькою ціною.
Ось так і можна прожити на 30 або на 15 грнлів на день. Кажу це все не просто так, сама жила в селі 7 років на 500 гривень в місяць.

 

Якщо стаття “Як прожити на 30 гривень в день” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Як заощадити сімейний бюджет


			
	 	Как сэкономить семейный бюджет

Питання “Як заощадити сімейний бюджет” цікавий усім. Багато витрати здійснюються людьми спонтанно, не заплановано, побачив щось, прийняв імпульсивне рішення, купив, а потім думає: навіщо купив, що тепер з цим робити? Так і витрачається сімейний бюджет, а потім грошей до зарплати не вистачає дотягнути, ось і йдуть люди в банки за кредитами або фінансові компанії за мікро позиками. Так не далеко до боргової залежності дійти, тому краще навчитися економити сімейний бюджет і взяти за правило: витрачати гроші тільки заплановано!
Давайте для початку з’ясуємо, на які цілі ми найчастіше витрачаємо гроші! Харчування, одяг та взуття, комунальні послуги (тепло, вода, світло, обслуговування), проїзд, зв’язок, відпочинок і розваги, інше. Тепер давайте коротко поговоримо про кожному пункті, а вже більш докладно розглянемо, як заощадити сімейний бюджет по кожній статті витрат, а також про те, куди вигідно вкласти гроші, в наступних статтях.

Як заощадити сімейний бюджет. Економимо на харчуванні

Як зекономити на харчуванні. По-перше, потрібно взяти собі за правило відправлятися в магазин з готовим списком продуктів і грошей брати рівно стільки, скільки потрібно, з невеликим лише запасом. По-друге, готувати всі страви краще самим, а не купувати готові. Ну і звичайно, намагатися віддавати перевагу більш дешевим продуктам, адже дешево – не завжди погано.

Як заощадити сімейний бюджет. Економимо на одязі та взутті

Як заощадити на одязі та взутті. Тут все залежить від того, як дбайливо ви ставитеся до своїх речей. Адже одна людина може мати єдині штани 8 років, а інший змінює їх кожен місяць.

Другий важливий момент – думки оточуючих. Більшість з нас бояться бути засудженими колегами за те, що не має в гардеробі речей для щоденного оновлення. Але погодьтеся, краще ходити весь тиждень на роботу в одній і тій же спідниці, ніж міняти постійно сукні, при цьому маючи борги. А сукні ці збирати для історії. Щоб заощадити на взуття, краще всього мати декілька пар, щоб, наприклад, в сльоту не довелося взувати замшеві чоботи або в мороз кожзам. Від того, що взуття носиться не по сезону, вона дуже швидко приходить в непридатність.

Як заощадити сімейний бюджет. Економимо на комунальних платежах

Комунальні платежі. Якщо ви живете в упорядкованій квартирі з центральним опаленням, тут вже навряд чи вдасться заощадити, в приватному будинку простіше, якщо проведений газ, опалення можна регулювати, і платити за фактом, також при електричному опаленні і при місцевому. Тепліша погода – топити поменше, найхолодніше – побільше. Як мовиться, тут господар – пан. З водою проблему можна вирішити, встановивши водолічильники. Ну а щоб економить на електриці, купуйте енергозберігаючі лампочки. Я сама не заміряла але кажуть, економія до 5 разів! Причому світять більш приємно, ніж звичайні лампи розжарювання, і міняти доводиться набагато рідше.

Як заощадити сімейний бюджет. Економимо на зв’язку

Зв’язок. Всі сучасні люди користуються телефонами та інтернет, а отже і економити потрібно нам на цих засобах зв’язку. Як? Просто вибравши більш вигідний тариф або навіть змінивши оператора. Багато людей по багато років користуються телефоном, платять тисячі не зрозуміло за що і просто лінуються створити особистий кабінет, поотключать всі зайві платні опції і вибрати новий тариф, напевно, вже з’явилися найбільш дешеві тарифи в порівнянні з тим, що було при підключенні номери сім років тому. Теж саме з інтернетом. Кожен провайдер постійно пропонує все нові і вигідні тарифи і міняти їх можна хоч кожен місяць. Подумайте, які у вас максимальні вимоги по мінімальній витраті і виберіть відповідний тариф без переплат.

Можна добре економити на подарунках і розвагах, але про це ми поговоримо трохи пізніше.
А сьогодні ми коротко розглянули тільки основні пункти витрат, детально ж про кожного з них можна ще і ще, тому до зустрічі в наступних статтях про економію сімейного бюджету!

Якщо стаття “Як заощадити сімейний бюджет” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Як заощадити на харчуванні


			
	 	Как сэкономить на питании

Ми недавно почали говорити про те, як заощадити сімейний бюджет. І як я в минулій статті обіцяла розібрати докладніше кожен з пунктів, так і зробимо. Сьогодні я хочу поговорити про те, як заощадити на харчуванні. Адже харчування – один з основних і найважливіших пунктів витрат. Найчастіше витрати з сімейного бюджету йде саме на харчування. Тому, з нього і почнемо. А для того, щоб економити було приємніше, можна відразу відкрити вклад у банку для внесення зекономлених грошей.

Як зекономити на харчуванні. Порада 1

Намагайтеся купувати всі необхідні продукти відразу надовго, якщо є своя машина, можна їздити за продуктами всього один раз в місяць, якщо машини немає, можна купувати продукти хоча б на тиждень. А щодня купувати тільки хліб і молоко. По-перше, при оптовій купівлі продуктів можна отримати хорошу знижку, особливо якщо купувати продукти харчування на оптових ринках. По-друге, не потрібно постійно піклуватися про те, що якісь продукти несподівано закінчилися.

Як зекономити на харчуванні. Порада 2

Перш ніж відправитися купувати продукти, підготуйте заздалегідь список необхідних продуктів, але обов’язково складайте список обдумано і виважено. Намагайтеся купувати тільки те, що дійсно необхідно, без чого не можна обійтися. Необхідні продукти, це ті продукти, з яких можна готувати самим. Намагайтеся відмовитися від готових страв, тому що мало того, що вони дорого коштують, так ще і ніякої користі для здоров’я.

Прийміть рішення – ні за яких обставин не відступати від списку. Для цього краще всього відправлятися за покупками їжі на ситий шлунок, інакше спокуси неодмінно змусять купити щось незаплановане.

Як зекономити на харчуванні. Порада 3

Готуйте самі. Відмовтеся від обідів в кафе, від швидких сніданків, від усіляких «перекусів» на ходу. Така їжа дуже шкодить здоров’ю і в підсумку виливається в чималу суму, яка знову ж витікає з сімейного бюджету. Краще всього брати обіди з дому – смачно, корисно і економно!
Намагайтеся готувати самі перші і другі страви, салати, киселі ,компоти, випічку, печиво і т. п. Якщо є час, можна і хліб самим випікати, виходить дуже смачно і дуже економно. Знайдіть рецепти недорогих страв. Зараз такої інформації в інтернеті повно і готуйте смачні і економні обіди!
Ну і ще, коли йдете в магазин за продуктами, беріть з собою список, але не беріть зайвих грошей, лише невеликий запас, щоб навіть при бажанні витратити зайві грнлі, у вас їх просто б не виявилося.

Як зекономити на харчуванні. Порада 3

Намагайтеся купувати недорогі продукти, адже не завжди дешеве буває поганим, можна знайти відмінні продукти за дуже вигідною ціною! Крім того часто в супермаркетах проводять акції, за якими можна стежити на сайтах і купувати продукти з дуже хорошою знижкою.

А розраховуватися в магазинах найкраще готівкою, практика показує, що при безготівковому розрахунку місячні витрати виходять в рази вище, ніж якщо б розраховуватися готівкою. Панове банкіри це знають, тому й вигадують різні акції – розрахуйся картою, отримай на рахунок невелику суму, от і намагається наш споживач копійку урвати, а сотню з цієї копійки упустити. Не варто нехтувати цією порадою, порахуйте самі – переконаєтеся!
Ну ось, приблизно так і можна заощадити на харчуванні!

 

Якщо стаття “Як заощадити на харчуванні” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Як заощадити на покупках


			
	 	Как сэкономить на покупках

Поговоримо про економію. Ви можете запитати, яке відношення має економія до проблеми кредитного боргу, якому присвячений цей сайт, виявляється, саме пряме, адже економія коштів може прискорити процес погашення боргів і наблизить до фінансової свободи найкоротшим шляхом.
Якщо ви вже прочитали статті про те, як заощадити сімейний бюджет і як заощадити на харчуванні, то сьогодні ви дізнаєтеся кілька нехитрих правил для того, щоб заощадити на покупках.
Для будь-яких покупок, як і для купівлі продуктів, варто завести список. Список покупок може складатися з декількох розділів: термінові покупки, покупки не термінові і перспективні покупки.

До строкових покупок можна віднести продукти харчування, засоби гігієни, та інші постійні витрати. У розділ не термінових покупок можна вписувати те, що купити треба буде протягом декількох місяців. А в перспективні покупки можна включити те, про що ви, приміром, мрієте, але поки не знаєте, коли зможете собі дозволити цю річ купити. Сюди ж можна віднести, наприклад, купівлю нерухомості або автомобіля, а бути може, яхти і дачі на березі моря, чому б ні.

Як заощадити на покупках

Перш ніж купити яку-небудь річ, подумайте, чи дійсно вам це потрібно, як часто ви будете користуватися річчю, яку користь вона принесе вам.
Походіть по магазинах, придивіться, повыбирайте, порівняйте ціни. Потім почитайте відгуки в інтернеті про виробника і про сам товар. І навіть після цього не поспішайте витратити гроші. Якщо трохи почекати, можна буде придбати вподобану річ з хорошою знижкою знижкою.
Під час шопінгу намагайтеся не брати з собою багато грошей і ні в якому разі не беріть з собою кредитні карти, щоб уникнути непотрібних витрат і імпульсивного вибору.

Як заощадити на покупках

Намагайтеся не купувати нові речі лише тому, що старі просто вже набридли і хочеться якоїсь новизни. Якщо стара річ ще цілком придатна для використання, то краще трохи почекайте, а поки занесіть її в список не строкових чи перспективних покупок, поспостерігайте за новинками, і можливо, через деякий час ви зможете оновити цю річ на модель набагато сучасніше і за розумною ціною.

Відвідуйте інтернет магазини, слідкуйте за їх оновленнями і акціями. Іноді купити якусь річ через інтернет можна в рази дешевше, ніж у звичайному магазині.

Не варто також купувати якісь речі тільки з-за того, що ціна на них дуже сильно занижена. Подумайте ще раз, чи треба вам це?

Як заощадити на покупках

Ще одне золоте правило – дешевше не означає краще. Деякі люди прагнуть купувати дешеві речі, забуваючи про якість. Тут варто все серйозно зважити. Наприклад, якщо купити дорогу добротне взуття, її може вистачити на кілька років, а якщо купувати китайські черевики на ринку, у яких через тиждень відстає підошва, то в результаті за ці кілька років можна витратити набагато більшу суму. Такі покупки справа індивідуальна, тому порахуйте і зважте ,що краще у вашому випадку, виходячи з особистого досвіду володіння дорогими і дешевими речами.

У будь-якому випадку, для того, щоб заощадити на покупці будь-яких товарів і послуг, необхідно вести суворий облік особистих фінансів, список необхідних витрат і ретельно розраховувати свій бюджет.

Якщо стаття “Як заощадити на покупках” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.