Кредит до 50 000 грн без відмов Цілодобово 24/7 Вся Україна 100%Надішліть заявку онлайн прямо зараз за 30 секунд безкоштовно!

 

Введіть суму*       :

 


Отримали займ -ставте лайк!

 

Home / Кредит / Дострокове погашення кредиту або про що важливо не забувати позичальнику!?

Дострокове погашення кредиту або про що важливо не забувати позичальнику!?

Незважаючи на той факт, що дострокове погашення не вигідно банків і деякі кредитні організації, навіть накладають штрафи на дострокове погашення кредиту, позичальники все одно прагнуть до погашення боргу, як можна раніше. Чому б не погасити борг раніше терміну і заощадити на відсотках, якщо з’явилася така можливість!?
Банки почали встановлювати вимоги і мораторій на дострокове погашення позик, особливо це стосувалося іпотечного кредитування та автокредитування. Ну, ще б, адже кредитна установа втрачає свої доходи на відсотках. У листопаді 2011 року з введенням нового законодавства, банкам був висунутий заборона на введення мораторіїв і заборон на дострокове погашення кредиту. Крім того, законодавством було затверджено певний порядок дострокового погашення заборгованості. Варто відразу відзначити і той факт, що дії закону застосовуються щодо кредитування фізичних осіб. На кредити юридичним особам сила закону не діє. Для юридичних осіб досі діють штрафні санкції щодо дострокового погашення кредитних зобов’язань.

Дострокове погашення кредиту. Схема погашення.

Позичальник може сам вибирати, за якою схемою він хоче достроково погасити кредит. Є два види дострокового погашення кредиту – часткове і повне дострокове. Що таке часткове дострокове погашення кредиту? У випадку часткового дострокового погашення заборгованості, позичальник вносить в рахунок погашення заборгованості суму, яка значно перевищує розміри щомісячного платежу, але її не вистачає для того, щоб повністю погасити позику. У разі часткового погашення заборгованості банк повинен буде здійснити перерахунок боргу і видати Вам новий графік платежів.
Якщо позичальник хоче повністю достроково погасити заборгованість, йому слід уточнити в банку, яка на момент погашення боргу повна вартість кредиту і внести необхідну суму на рахунок. Слід обов’язково уточнити у співробітників банку, що боргові зобов’язання дійсно погашені і закриті, тому що в разі нестачі невеликої суми грошей кредит Вам не закриють, а будуть списувати щомісячними платежами.
За чинним законодавством обидва способи дострокового погашення заборгованості діють певні правила. Позичальник зобов’язаний повідомити кредитора про своє бажання повністю або частково достроково погасити заборгованість за 30 днів. У Вашому кредитному договорі може бути прописано і інший термін, але він не може бути більше 30 днів, можливо, Вашому банку достатньо надати заяву на день погашення заборгованості, тому заздалегідь ознайомтеся з умовами свого кредитного договору.

Після того, як Ви подасте до банку заяву про часткове або повне дострокове погашення заборгованості і внесете грошові кошти на рахунок, Вам важливо буде отримати у співробітників банку новий графік платежів і переконатися в тому, що грошові кошти списані в рахунок дострокового погашення заборгованості, а не списуються щомісячними платежами.
Вигідно дострокове погашення кредиту? Для позичальника дострокове погашення кредиту, будь але часткове або повне, вигідно. У позичальника з’явилася можливість зменшити кінцеву вартість кредиту, шляхом зменшення суми боргу, термінів кредитування і т. п.
Варто відзначити той факт, що позичальники, які люблять достроково погашати свою заборгованість, вважаються для банку не вигідними, точно також як і позичальників з поганою кредитною історією. Будьте уважні, щоб у Вашої кредитної історії не було часте погашення заборгованості достроково, якщо Ви плануєте і надалі звертатися в банки за отриманням кредитів.

Якщо стаття “Дострокове погашення кредиту або про що важливо не забувати позичальнику!?” Вам допомогла, поділіться з друзями:

 

Автор: Анастасія Нальотового, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.