Home / Депозит / Депозитні вклади

Депозитні вклади

Насамперед, розглянемо, які ж депозити бувають у принципі. Напевно, всім знайомий депозит «до запитання», але нам з вами такий вид вкладу не цікавий. Так, він зручний своєю доступністю, але зберегти кошти від інфляції не зможе, оскільки ставки по ньому дуже низькі і не перекривають знецінення валюти.

Коль скоро перед нами стоїть цілком зрозуміле завдання зберегти зароблене, а по можливості і примножити, то нам будуть цікаві строкові депозити. В самій назві зазначено, що такі інвестиції для приватних осіб відкриваються на різні терміни. Процентний прибуток за депозитом стає вище, якщо термін вкладу більше. Проте, відсоток є платою за неможливість зняти гроші раніше закінчення договору, без того щоб не втратити відсотки. Строкові депозити поділяються на короткострокові (від тридцяти днів до трьох місяців), середньострокові (від трьох до дев’яти місяців) і довгострокові (від дев’яти місяців і більше).

Нарахування відсотків

Депозитные вклады | Про депозиты

Нарахування відсотків буває різним: з певним періодом (раз в місяць, квартал, рік або в кінці строку договору) з капіталізацією і без неї. При капіталізації, відсотки приєднуються до суми вкладу і в наступному етапі долучаються вже до загальної суми.

При використанні депозиту, важливо з моменту його відкриття знати, що ці гроші терміново вам не потрібні. При достроковому вилученні коштів з депозиту, втрачається весь прибуток від відсотків.

Вибирати депозит слід виходячи з фінансових цілей. Наприклад, якщо є необхідність зібрати суму до якогось певного терміну, то варто скористатися поповнюваним депозитом, в якому передбачається капіталізація відсотків щомісячно. Гроші на такому внеску будуть збільшуватися не тільки за рахунок зараховують відсотків, але й за рахунок регулярних вкладень.

Депозитные вклады | Про депозиты

Депозит з незнижуваним залишком

Якщо вам потрібно, щоб постійно була поблизу деяка сума грошей, як запас на чорний день, то підійде депозит з незнижуваним залишком. На такому внеску можна додавати і знімати кошти, але головне, що б залишалася визначена договором сума.

Якщо ви заможна людина і хочете отримувати дохід зі свого капіталу досить стабільно, то можете скористатися терміновим депозитом з періодичною виплатою відсотків. За таким видом депозиту сума не змінюється до закінчення дії договору, відсотки виплачуються вкладникові. Сума в 5 000 000 грнлів на такому внеску, перетвориться приблизно в 50 тисяч щомісяця.

Якщо стоїть вибір, в якій валюті відкривати депозит, то тут варто скористатися правилом: в якій валюті плануєте витрачати, таку і вкладаєте. Як правило, ставки в грнлевих депозитах вище, ніж у валютних.

Мультивалютні вклади

Депозитные вклады | Про депозиты

Бувають ще мультивалютні вклади, де на одному внесок зберігаються суми різних валют. Для чого це придумано? Для того, що б передбачаючи зміна курсу однієї валюти, можна було в іншу валюту конвертувати суму вкладу. Правда, при таких маніпуляціях вкладник втрачає маржу (різницю), адже обмін здійснюється за поточним курсом банку.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.