Депозитні вклади в банках України

З часом у кожного виникає потреба в накопиченні коштів, які в майбутньому будуть використовуватись для здійснення великих покупок, подорожей або які будуть гарантією стабільності – так званий «запас на чорний день». На сьогоднішній день банківські депозити виявляються одним з найбільш популярних варіантів розміщення грошей, а процедура оформлення – прозора і зрозуміла. Але, не дивлячись на поверхневу простоту, у потенційного клієнта банку найчастіше можуть виникати численні питання. Відповіді, читайте нижче.

Банки, депозити, проценти

  1. Перше і основне правило, яке неодмінно варто запам’ятати, розміщуючи гроші на депозиті – поділ. Це стосується і вибору банків, і валют, і видів депозитів. Поділ дозволить зберегти кошти, якщо один із банків розориться або яка-небудь з валют знеціниться, а також, якщо вам знадобляться кошти у зв’язку з якими-небудь форс-мажорними обставинами. Оптимальною пропорцією для розміщення вкладів у валюті різних країн є: 60-80% – у національній валюті; 40-20% – в іноземній. Переважання національних грошових одиниць пояснюється тим, що всі світові валюти зараз нестабільні, і передбачити, виграєте ви від зміни курсу або програєте – дуже складно.
  2. Вибираючи банк для розміщення депозитів, віддайте перевагу організаціям, що діють по всій території країни, а також тим, які має довгу історію. Ознайомтеся з відгуками та публікаціями в пресі. Також переконайтеся в тому, що всі банківські операції застраховані, тобто банк, а точніше держава може гарантувати повернення вкладених коштів у випадку банкрутства банку.
  3. Уважно ознайомтеся з умовами розміщення депозитів, а також акціями та програмами лояльності банку. Наприклад, деякі банки нарощують процентну ставку, в тому випадку, коли ви розміщуєте кошти повторно, більшість банків не беруть комісію на платежі за комунальні чи інші послуги, якщо ви є їхнім клієнтом, частина банків бере оплату за висновок готівкових коштів та ін. Виберете умови найбільш прийнятні для вас.
  4. Розміщуючи гроші на банківських депозитах, враховуйте цілі, згідно з якими ви плануєте витратити ці кошти в майбутньому, а також структуру вашого сімейного (особистого) бюджету. Розміщуйте кошти на декількох різних депозитах: депозит з можливістю додаткових вкладень, короткострокові та довгострокові депозити. Так, кошти, розміщені на короткостроковому депозиті, ви зможете зняти при форс-мажорних обставинах, при цьому ваші втрати будуть мінімальні (пам’ятайте – при знятті коштів раніше закінчення терміну, більшість банків не виплачують відсотки). Термін розміщення таких депозитів 1-3 місяці. Депозити з можливістю накопичення та довгострокові депозити доцільно використовувати, якщо вами запланована якась велика покупка. Такі рекомендують розміщувати депозити на строк від 1 до 3 років. Традиційно, чим більше період вкладення, тим більше відсотки за депозитом.
  5. Розміщуючи гроші на депозиті, пам’ятайте, що таким чином ви не тільки інвестуєте свій капітал, але страхуєте ваші заощадження від інфляції, а не заробляєте і примножуєте капітал. Якщо ж ви плануєте заробити, використовуючи банківські депозити, розміщуйте в банках дорогоцінні метали, наприклад, золото. В такому випадку ви зможете виграти на курсі купівлі-продажу і отримати відсотки від депозиту. Описаний варіант виправданий при тривалому розміщення коштів, строком більше ніж на п’ять років.

Депозити банків україни

 

банки депозити
банки депозити проценти
банки україни депозити
банківські вклади
банківські депозити
в який банк покласти депозит
вигідні депозити
вклади
відсотки по депозитах
депозит
депозит онлайн
депозити
депозити банки
депозити банків
депозити банків україни
депозити в банках
депозити в банках україни
депозити в україні
депозитна ставка
депозитні вклади
депозитні ставки банків україни
кредит депозит
куди вкласти гроші
найвигідніші депозити
найкращі депозити
ставки депозитів
ставки по депозитах

Депозитні вклади

Насамперед, розглянемо, які ж депозити бувають у принципі. Напевно, всім знайомий депозит «до запитання», але нам з вами такий вид вкладу не цікавий. Так, він зручний своєю доступністю, але зберегти кошти від інфляції не зможе, оскільки ставки по ньому дуже низькі і не перекривають знецінення валюти.

Коль скоро перед нами стоїть цілком зрозуміле завдання зберегти зароблене, а по можливості і примножити, то нам будуть цікаві строкові депозити. В самій назві зазначено, що такі інвестиції для приватних осіб відкриваються на різні терміни. Процентний прибуток за депозитом стає вище, якщо термін вкладу більше. Проте, відсоток є платою за неможливість зняти гроші раніше закінчення договору, без того щоб не втратити відсотки. Строкові депозити поділяються на короткострокові (від тридцяти днів до трьох місяців), середньострокові (від трьох до дев’яти місяців) і довгострокові (від дев’яти місяців і більше).

Нарахування відсотків

Депозитные вклады | Про депозиты

Нарахування відсотків буває різним: з певним періодом (раз в місяць, квартал, рік або в кінці строку договору) з капіталізацією і без неї. При капіталізації, відсотки приєднуються до суми вкладу і в наступному етапі долучаються вже до загальної суми.

При використанні депозиту, важливо з моменту його відкриття знати, що ці гроші терміново вам не потрібні. При достроковому вилученні коштів з депозиту, втрачається весь прибуток від відсотків.

Вибирати депозит слід виходячи з фінансових цілей. Наприклад, якщо є необхідність зібрати суму до якогось певного терміну, то варто скористатися поповнюваним депозитом, в якому передбачається капіталізація відсотків щомісячно. Гроші на такому внеску будуть збільшуватися не тільки за рахунок зараховують відсотків, але й за рахунок регулярних вкладень.

Депозитные вклады | Про депозиты

Депозит з незнижуваним залишком

Якщо вам потрібно, щоб постійно була поблизу деяка сума грошей, як запас на чорний день, то підійде депозит з незнижуваним залишком. На такому внеску можна додавати і знімати кошти, але головне, що б залишалася визначена договором сума.

Якщо ви заможна людина і хочете отримувати дохід зі свого капіталу досить стабільно, то можете скористатися терміновим депозитом з періодичною виплатою відсотків. За таким видом депозиту сума не змінюється до закінчення дії договору, відсотки виплачуються вкладникові. Сума в 5 000 000 грнлів на такому внеску, перетвориться приблизно в 50 тисяч щомісяця.

Якщо стоїть вибір, в якій валюті відкривати депозит, то тут варто скористатися правилом: в якій валюті плануєте витрачати, таку і вкладаєте. Як правило, ставки в грнлевих депозитах вище, ніж у валютних.

Мультивалютні вклади

Депозитные вклады | Про депозиты

Бувають ще мультивалютні вклади, де на одному внесок зберігаються суми різних валют. Для чого це придумано? Для того, що б передбачаючи зміна курсу однієї валюти, можна було в іншу валюту конвертувати суму вкладу. Правда, при таких маніпуляціях вкладник втрачає маржу (різницю), адже обмін здійснюється за поточним курсом банку.

Депозити банків україни

Вже ні для кого не секрет, що основним доходом і джерелом поповнення ресурсів практично для будь-якого банку є грошові вклади від населення. Тому всі вони навперебій пропонують всілякі види депозитів з різними процентними ставками, які, як правило, залежать від конкретного виду того чи іншого вкладу.

Абсолютно всі види депозитів поділяються на дві основні категорії, а саме: термінові і до запитання.

Основные виды депозитов в банках | Статьи по темеТермінові види депозитів здійснюються на певний, встановлений банком і схвалений вкладником термін. Згідно з договором, при такому вигляді депозиту, клієнт не може скористатися коштами протягом всього терміну дії вкладу. Винятком є розірвання договору, але при цьому, як правило, вкладник втрачає значну частку відсотків.

Після закінчення терміну вкладнику виплачується вся сума депозиту, а також обумовлені відсотки за вкладом. Можливий вид депозиту, коли проценти виплачуються щомісяця або щокварталу, в цьому випадку в кінці терміну вкладу клієнт отримує лише вкладені гроші і відсотки за останній місяць. Термінові види депозитів вибирають ті люди, які хочуть значно підвищити суму на «виході», так як відсоткова ставка за такими вкладами досить висока.

Основные виды депозитов в банках | Статьи по темеВклади до запитання не мають конкретного строку зберігання і можуть бути використані вкладником в будь-який зручний для нього час. Такі ж умови і універсальних вкладів, але за ним, крім зняття грошей у будь-який момент, можна здійснювати і поповнення рахунку. Відсоток, як правило, за такими видами депозитів досить малий, і заробити на них практично не вдається.

Банківський вклад, як зробити його вигідним?

Природно, люди, які збираються покласти гроші в банк, цікавляться в першу чергу його вигідністю і надійністю. Однак процентна ставка – це далеко не все, що потрібно враховувати. Обов’язково треба врахувати мета такого вкладу.

Люди дійсно звертаючись в банк з одного в общем-то завданням – покласти гроші на строковий рахунок, насправді мають на увазі зовсім різні цілі. Одні хочуть просто зберегти гроші, інші воліють заробити, а у третіх є просто зайві кошти, які не повинні висіти мертвим вантажем. Відповідно, до самих депозитами пред’являються зовсім різні вимоги.

Детальніше про найвигідніший вклад

Процентна ставка в даному випадку важлива, але в меншому ступені. У даній ситуації, найвигідніший вклад – далеко не завжди той, за яким ставка вище. Так як вигода, яку дає ставка на кілька відсотків вища, ніж в середньому по системі, повністю перекривається неприйнятним для ваших цілей умовою. Більш того, це може призвести до того, що ви навіть втратите гроші.

Наприклад, ви робить внесок у розрахунку накопичити грошей на покупку певного товару. Це означає, що вам в першу чергу потрібно вклад з можливістю поповнення і бажано на протязі всього дії договору та без обмежень по сумі. Такий внесок дасть вам можливість поступово накопичувати гроші, отримуючи при цьому додатковий процентний дохід.

Якщо ви шукайте внесок як варіант отримання, насамперед, додаткового прибутку, то вам слід розглянути варіанти вкладів з капіталізацією відсотків. Особливо це стосується великих сум. Зазвичай такі вклади дадуть вам надбавку до відсоткової ставки в один пункт, іноді в два. З урахуванням того, що після нарахування відсотків вони приєднуються до основної суми – це дає значний фінансовий виграш, в принципі це найвигідніші вклади, які можуть дати банки.

Мінуси вкладів

Проте головний мінус таких вкладів в тому, що зняти їх раніше терміну у вас не вийде або приведе з великим штрафам, іноді до 70% від суми нарахованих відсотків. Такий вклад не буде цікавий тим особам, які збираються використовувати строкові вклади для зберігання грошей. Їм слід вибирати депозити зі спеціальною можливістю дострокового зняття грошей. І хоча ставка по них, як правило, істотно нижче, ніж по звичайних, ви отримуєте можливість в будь-який момент скористатися цими коштами. В результаті кошти використовуються набагато ефективніше.

Що таке строкові вклади в банку?

Багато хто чув словосполучення «строковий вклад», але не розуміють, що воно означає. Чим такий внесок відрізняється від безстрокового?

Розповімо про те, на який термін треба вкладати гроші в банк, щоб отримати найбільший прибуток.

Строковий вклад – це грошова сума, що розміщується в банку на якийсь конкретний період часу для отримання прибутку. Внесок має безліч особливостей, поєднання яких впливає на вашу вигоду.

Строк вкладу

Депозити можуть відкриватися у вітчизняних банках на період від одного до шістдесяти місяців, але в більшості випадків максимальний термін не перевищує 36 місяців. Чим більше час вкладу і крупніше його сума, тим більшу відсоткову ставку пропонують банкіри. Кредитна організація визначає мінімально допустиму суму депозиту, яка у більшості знаходиться на позначці 1000 грнлів / € 100 / $ 100.

Валюта депозиту

Можна розмістити строковий депозит в будь-якій валюті: російської, американської, швейцарської, китайської і т.д., а також на мультивалютний рахунку, який суміщає відразу кілька різних грошових одиниць. Варто підкреслити, що грнлеві депозити майже завжди виявляються вигіднішими вкладів в іноземній грошовій одиниці.

Особливості строкових депозитів

Строковий вклад може мати особливості або додаткові опції, які часто зменшують прибутковість. Серед них:

  • Поповнення – ви можете протягом терміну депозитного договору вносити додаткові кошти на рахунок, збільшуючи цими діями свою прибутковість. Банкіри встановлюють мінімум суми, на яку вкладник може поповнити рахунок, а максимум величини зазвичай не лімітується;
  • Часткове зняття – кредитні організації передбачають можливість, що клієнту може знадобитися частина накопичень. Зазвичай встановлений ліміт на суму зняття;
  • Капіталізація – схема, при якій нарахування доходу за депозитом відбувається в певний часовий проміжок: раз на квартал або місяць. Дана умова підвищує прибутковість депозиту;
  • Пролонгація – продовження в автоматичному режимі договору депозиту після його закінчення. Пролонгація іноді передбачає старі умови вкладу, зниження ставки або її підвищення.

Відмінності від безстрокового вкладу

Не треба плутати строковий депозит з депозитом до запитання. Останній, по суті, відноситься до звичайного поточному рахунку, на якому лежать кошти для технічного використання.

Безстроковий вклад передбачає розміщення коштів на будь-який термін: від доби до безкінечності (обмеженою фізичним існуванням банківської установи або життям вкладника). Прибутковість по більшості вкладів до запитання в рази нижче, ніж ставки за строковими депозитами. Варто також сказати, що строкові вклади значно вигідніше безстрокових.