Home / Поради / Чорний список боржників

Чорний список боржників


			
	  	Черный список должников

Багато нам доводиться чути про чорному списку боржників, або як його інакше називають “стоп-лист“. А що таке насправді цей чорний список боржників по кредиту, і чи існує він взагалі? Чорний список неплатників – міф чи реальність? Як з’ясовується, відповісти на це питання можна як позитивно, так і негативно. У кожному банку або іншої кредитної організації обов’язково ведеться електронна база позичальників, в якій зберігається вся інформація про позичальники, так скажемо, індивідуальні досьє, що містить повну інформацію по виданих кредитах, особистим даними, платежів, простроченням. І саме в цій базі виділяється окремий список боржників, або чорний список, назвіть, як зручніше. З позичальниками, які потрапили в чорний список, тобто в розряд боржників і починають працювати співробітники служби безпеки банку.
Однак, боржники, які потрапили в “чорний список” банку, не всі залишаються в ньому не вічно. Все залежить від подальшої поведінки боржника після того, як його дані потрапили в стоп-лист (чорний список). Якщо проблема швиденько вирішиться і платежі відновляться, то з чорного списку банку він буде видалено.

Але якщо навіть проблема затягнеться і позичальник назавжди залишиться в чорному списку банку, то безпосередньо самі ці горезвісні чорні списки залишаються всередині банку і ніяким чином не передаються іншим кредитним організаціям.
Однак, існують негласні домовленості між деякими даними, коли банки передають один інформацію про боржників за запитом. Тобто, якщо у Вас, приміром, заборгованість в банк А, а Ви подаєте заявку в банк Б і на питання, чи були кредити в інших банках, повідомляєте: Так, У банку А. Фахівець з банку Б подзвонить співробітникові банку А (якщо зв’язок між ними налагоджено) і поцікавиться Вашою персоною, де йому неодмінно повідомлять про наявну заборгованість. Але якщо ж приховати від банку Б, в яких банках раніше були кредити, то ніхто не дізнаються, в якій кредитної організації про Вас можна отримати інформацію.

Правда, є ще один не мало важливий момент. На підставі ст. 23. п 4 федерального закону про кредитні історії:” кредитор, який не є кредитною організацією, має право, а кредитор, який є кредитною організацією, зобов’язаний передати всю наявну інформацію, визначену статтею 4 Федерального закону «Про кредитні історії», в бюро кредитних історій у строк, встановлений пунктом 5 статті 5 Федерального закону «Про кредитні історії». Інформація про позичальників (кредитна історія) зберігається в бюро кредитних історій протягом 15 років.
Деякі банки звертаються в бюро кредитних історій для з’ясування сумлінності позичальника. Отримати виписку з БКІ можна лише за згоди позичальника, а позичальник, у своїй заяві неодмінно ставить галочку і розпис – про свою згоду на обробку даних, що дає право банку робити запити в бюро кредитних історій. І якщо кредитна історія не бездоганна, то позичальник отримає в банку відмову.
Бувають випадки, коли громадянин отримує кредит в одному банку, розраховується без затримок і повністю гасить кредит достроково. Через якийсь час звертається за кредитом в інший банк і скрізь отримує відмову. Повертається у перший банк, де оформляв кредит спочатку і там йому знову кредит схвалений! Виявляється, причина в тому, що саме цей банк став каменем спотикання, не передавши своєчасно в бюро кредитних історій інформацію про дострокове погашення кредиту. В БКІ позичальник все ще числиться боржником і тому отримує відмови в інших банках, а в цьому банку є прямий доступ до всієї інформації, і тому кредит він може отримати тепер тільки тут.

Як уникнути подібних ситуацій і не потрапити в “чорний список боржників“, будучи найбільш добросовісним позичальником? Для цього після погашення кредиту зробіть запит бюро кредитних історій (БКІ) і уважно вивчіть свою кредитну історію. У разі виявлення даних, що не відповідають дійсності, потрібно буде звернутися із заявою в БКІ, але про це ми поговоримо в наступній темі.
Отже, робимо висновок: ніякого офіційного чорного списку боржників не існує, існують лише кредитні історії, що містять повну інформацію про позичальника, в тому числі всі пропуски платежів, непогашені борги тощо, що накладає чорні плями на кредитну історію, вони і формують так званий “стоп-лист” для позичальника.

 

Якщо стаття “Чорний список боржників” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Один коментар

  1. Панове, безграмотний текст, неможливо читати через масу граматичних і пунктуакційних помилок. Це автоматичний переклад з російської мови?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.