Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Чому в України треба брати приклад з Маска, а не Цукерберга

Чому в України треба брати приклад з Маска, а не Цукерберга

Російські індустріальні стартапи можуть бути успішніше стартапів у галузі споживчого інтернету
Не буде перебільшенням сказати, що вся російська стартап-тусовка вийшла з толстовки Марка Цукерберга, як російська література з «Шинелі» Гоголя. Герой сучасної «просунутої молоді» — талановитий програміст, творець університетської соціальної мережі, «наймолодший мільярдер» і взагалі унікум. Жодна людина в здоровому глузді не буде сперечатися з тим, що Facebook — це надуспішних компанія: чи жарт, за якихось 9 років число користувачів стало порівнянно з населенням Індії. І зовсім не дивно, що талановита російська молодь бачить свій шлях до успіху в тому, щоб створити чарівну програму (варіант: чарівний інтернет-сервіс) з мільярдом користувачів. Ми бачимо цих шукачів чарівництва на стартап-конкурсах і стартап-битвах, читаємо репортажі з стартап-турів і радіємо перемогам стартап-чемпіонів.
Практично всі сучасні молоді герої-мільярдери, про які так захоплено кажуть молоді люди: Сергій Брін (Google), Пітер Тіль (PayPal), Дрю Х’юстон (DropBox), Кевін Сістром (Instagram) і, звичайно ж, Марк Цукерберг — програмісти. «Поза тренду» виявляються ті, хто захоплений інженерними некомпьютерными дисциплінами, ті, хто прагне створювати матеріальні продукти.
«Матеріальні» галузі ігноруються не тільки стартаперами, але і інвесторами — у звіті DowJones VentureSource про російському венчуре можна побачити, що близько 70% інвестицій припадають на ІТ-сектор.
Але з того, що надуспішних підприємців-програмістів так багато, можна зробити й інший висновок: в постіндустріальному американському суспільстві програмування (та ІТ в цілому) з початку 2000-х — точка найбільш інтенсивного росту.
За цим висновком може слідувати і думка про те, що в інакше влаштованому російському суспільстві (деякі дослідники говорять про індустріальному характері економіки, інші — про її виключно сировинний природі) повинні процвітати і інші герої, інші стартапи, інші види бізнесу.
Однак нам не залишитися без героїв — в тій же постіндустріальної Америці у «матеріальних» інновацій є свій герой і свій кумир, успіх якого аж ніяк не менше Цукерберга.
Цей герой — Елон Маск, співзасновник PayPal, що заробив у 2002-му на продаж створеної ним компанії $150 млн. Свій стан Маск інвестував в три стартапу — компанію, що виробляє електромобілі (Tesla Motors, ринкова вартість $14,2 млрд); компанію, изготавливающую ракети і космічні кораблі (SpaceX, оціночна вартість $4 млрд) і компанію, встановлює та обслуговує системи сонячних батарей (SolarCity, ринкова вартість $3,3 млрд).
За останні п’ять років Елон Маск зробив три революції в трьох вкрай консервативних галузях і не збирається зупинятися.
По-перше, ракетобудування. Як талановитий інженер і досвідчений бізнесмен Маск побачив, що нечувані ціни американських ракет викликані в першу чергу неефективністю NASA, де вчені-розробники не вміють мислити в категоріях «ціна-продуктивність»? Маск поставив своїм завданням створення недорогої, але потужної та надійної ракети. До першого вдалого запуску становище компанії було хитким: величезні витрати на побудову заводу з виробництва космічних ракет і створення тестових майданчиків покривалися виключно венчурними грошима — особистої інвестицією Маска і ряду кращих інвестфондів Кремнієвої долини, які вірять у нього. Але восени 2008 року після багатьох аварій і поломок пройшов успішний запуск ракети Falcon 1, і у SpaceX стали з’являтися замовлення на комерційні запуски і запуски по лінії NASA. На сьогодні загальний портфель замовлень становить близько $4 млрд, а в планах компанії наступна революція — створення повертається космічної ракети. Маск якось сказав: «якби автомобілі були одноразовими, то на них ніхто б не їздив з-за крайньої дорожнечу поїздки», і абсолютно впевнений, що освоєння космосу людиною почне бурхливо розвиватися з виникненням багаторазових ракет, витрати на запуск яких будуть складати лічені відсотки від сьогоднішніх.
По-друге, автомобілебудування, де створена Маском компанія Tesla Motors стала першою автомобільною компанією, яка провела успішне IPO за 50 (sic!) років. До Маска численні спроби налагодити серійний випуск електромобілів зводилися до виробництва маленьких потвор у стилістиці малобюджетних фантастичних фільмів.
Заряду батареї цих машинок вистачало максимум на сто кілометрів, що спочатку прирікало їх на роль екзотичних візків для їзди по парках або гольф-полями.
Спроба масового випуску і продажі електромобілів провалилася навіть у гігантської General Motors, чий проект EV1 завершився в 2002 році фізичним знищенням практично всієї випущеної партії в тисячу автомобілів.
Маск не став робити масовий електромобіль. Так само як не став робити і автомобіль-компроміс, некрасивий і з невеликим пробігом від зарядки. Перша модель Tesla Motors — спортивне купе Roadster — побудовано на базі британського спортивного автомобіля Lotus Elise, 7000 оснащений літій-іонових акумуляторів — таких же, як в ноутбуках, і коштувало (замовлення більше не приймаються) майже $130 000. Але цей автомобіль проїжджає від зарядки до зарядки цілих 400 кілометрів, і за своїми характеристиками (розгін до 100 км/год за 3,7 с) Tesla Roadster відповідає своєму цінового класу. Немає нічого дивного в тому, що в благополучній Каліфорнії автомобілі Маска розходилися як гарячі пампушки.
Втім, випуск наддорогого електромобіля в 2009 році був лише першою фазою описаного в корпоративному блозі сім років тому плану: спочатку робити дуже дорогий спортивний електромобіль, потім недешевий електричний седан люкс і лише потім переходити до створення масової сімейної моделі.
Перша фаза плану Маска реалізована за три роки, а влітку 2012 року Tesla Motors перейшла до випуску і продажів седана Model S ціною близько $80 000. До кінця цього року в США буде продано 20 000 машин, а в наступному році Маск планує продати втричі більше, розширивши географію продажів за рахунок Європи, Китаю і Японії.
Кожен покупець Model S має право довічно і безкоштовно (!) заряджати машину на заправних станціях».
Станції Superchargers працюють на сонячній енергії, і забезпечує їх роботу третій бізнес-проект Елона Маска — компанія SolarCity.
Це єдина з трьох компаній, заснованих за участю і з інвестиціями Маска, де він не зайнятий операційною діяльністю. Він тим не менш активний учасник розвитку компанії, був співавтором бізнес-концепції, одноосібно профінансував створення компанії, керує радою директорів, бере участь в обговоренні і прийнятті ключових рішень.
SolarCity — компанія, яка не має аналогів у світі, вона не виробляє сонячні батареї, а виступає «системним інтегратором» для приватних та корпоративних клієнтів, формуючи повну систему енергетичного забезпечення будівлі з використанням сонячних батарей. Бізнес-модель SolarCity дивно проста і одночасно безпрецедентна: клієнти (як домогосподарства, так і компанії) отримують сонячні панелі і додаткове устаткування в лізинг без початкового платежу, а потім оплачують лізингові платежі і баланс між вартістю спожитої і виробленої електроенергії. Реклама SolarCity говорить, що в більшості випадків місячний платіж клієнта нижче, ніж при оплаті традиційної електроенергії, — споживач тільки виграє від переходу на сонячну енергію.
Не дивно, що великі каліфорнійські компанії (eBay, Intel) користуються послугами SolarCity, які дозволяють одночасно рятувати планету і економити гроші.
Висновки:
1. Правильний стартап в індустріальній країні — індустріальний стартап, і приклад Маска показує, що такий стартап може бути надуспішним.
2. Індустріальний стартап повинен у своєму розвитку дотримуватися поступовість виходу продукту. Продукт «першого покоління» може бути покроковим поліпшенням існуючих технологій. Важливо не забувати про велику, «революційної» ідеї і переходити до її реалізації тоді, коли трапиться нагода.
3. Ідея не стоїть нічого, виконання варто все. Не випадково у своєму самому «продуктовому» бізнес — автомобільному, Маск не тільки генеральний директор, але і «архітектор продукту». Комерційний успіх Tesla Motors пов’язаний не з тим, що компанія винайшла електричний автомобіль (ця честь належить Ніколу Тесла), а з тим, що вироблена ними машина краще інших, чемпіон у всіх мислимих номінаціях: «Автомобіль року», «Екологічний автомобіль року», «Кращий винахід року». Покупці люблять машини Tesla Motors до такої міри, що намагаються переконати знайомих теж купити Model S. На недавньому річному зборах акціонерів Маск серйозно пообіцяв створити систему винагороди клієнтів за такі продажі.
4. Створення нового бізнесу і робота в створеному тобою новому бізнесі, на жаль, не дозволяють дотримуватися баланс особистого життя і роботи. Важко навіть уявити собі робочий графік Маска. Скажімо, три роки тому — у липні 2010 року: одночасно (!) готується запуск нової моделі Roadster Sport, відкриваються продажу праворульний версії Roadster в Південно-Східній Азії, йдуть фінальні приготування до IPO Tesla Motors. Це все відбувається у Силіконовій долині. І паралельно з цим в Лос-Анжелесі SpaceX готує до запуску свою першу важку ракету Falcon 9, підписує мільярдний контракт з NASA.
У 2013 році Елона Маска запитали, як підприємцю вибрати найкращу область докладання своїх зусиль. Ось що він відповів: «Думаю, я поганий приклад, ніколи не шукав в бізнесі найкращого співвідношення ризику і вигоди. Я пішов в космічний бізнес, автомобільний бізнес або бізнес сонячної електроенергетики не тому, що оцінив їх як найбільш вигідне вкладення. Я бачив, що в цих індустріях є необхідність корінних змін, і тому я вирішив ними зайнятися. Думаю, що при виборі точки докладання своїх сил людині треба задуматися про те, чи спричинить його робота до радикальних (революційних) змін або ж ні. Якщо те, що ви робите, не призводить до таких змін, не варто очікувати значного результату».

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!