Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Чому ми краще працюємо, коли ми втомилися

Чому ми краще працюємо, коли ми втомилися

Белл Бет Купер – автор Buffer, блогу про особистої та корпоративної ефективності.
Одна з речей, які не перестають мене дивувати – це те, як відрізняються наші уявлення про роботу мозку від того, що насправді відбувається. Я багато разів була переконана, що є абсолютно ясний підхід до чого-небудь, і виявляла, що все зовсім інакше. Наприклад, мені завжди здавалося природним, що ми, люди, схильні до багатозадачності. Але згідно з новими дослідженнями, наш мозок просто не в змозі впоратися з двома завданнями одночасно.
Нещодавно я виявила та інші дивовижні експерименти та ідеї, які допомогли мені збудувати більш ясне розуміння того, як мозок насправді працює. Ось 10 найбільш дивних відкриттів і ті практичні висновки, які ми можемо з них вивести.
1. Мозок краще виконує творчу роботу, коли ви втомилися.
Виявляється, що ваш підхід до планування дня може бути далеко не самим правильним. Ефективність нашої роботи сильно пов’язана з циклами нашого тіла. Якщо ви жайворонок, то краще виділити на найскладнішу і аналітичну роботу ранкові години, коли ви відчуваєте себе свіже. Рішення проблем, відповіді на питання, прийняття рішень – все це краще робити, коли ви на піку. І для сов, очевидно, це пізніша частина дня.
З іншого боку, якщо вам належить творча робота, то вам більше пощастить з нею, коли ви втомилися і мозок працює не так ефективно. Звучить божевільно, але якщо вникнути, то є сенс. І саме тому відмінні ідеї часто виникають, коли ви приймаєте душ після довгого робочого дня.
Якщо ви втомилися, то мозок не дуже добре відбивається від відволікаючих обставин і не дуже добре зосереджується, а також не надто ефективно пам’ятає зв’язку між ідеями і концепціями. Все це дуже добре для творчої роботи, тому що вона вимагає від нас відкритості до нових ідей, вміння створювати нові зв’язку й думати інакше. Так що втомлений мозок набагато корисніше, коли перед вами творча задача.
2. Стрес змінює розміри мозку (і може його зменшити).
Впевнена, ви не знали, що стрес – найпоширеніша причина зміни у функціонуванні мозку. Але виявляється, що при стресі може зменшуватися розмір мозку.
В одному експерименті вивчали ефекти стресу на дитинчат мавп. Про половині дитинчат протягом півроку дбали тільки інші дитинчата, інша половина залишалася з матерями. Потім всіх повернули в звичну для них соціальну середу. Через кілька місяців у тих мавп, яких на півроку позбавляли матері, ділянки мозку, пов’язані зі стресом, як і раніше, були збільшені, хоча вони й перебували в нормальній обстановці вже довгий час.
Звичайно, потрібно більше досліджень, щоб проникнути в цю тему, але думка, що затяжний стрес фундаментально впливає на наш мозок, лякає. В іншому експерименті з’ясувалося, що у щурів, підданих хронічного стресу, зменшується гіпокамп – частина мозку, вкрай важлива для формування спогадів.
3. Багатозадачність просто неможлива.
Коли нам здається, що ми вирішуємо відразу кілька завдань, що насправді ми постійно перемикаємо контекст. І дослідження показують, що частота помилок виростає в цьому разі на 50%, а вирішення завдань забирає вдвічі більше часу. Проблема в тому, що ми поділяємо ресурси мозку, приділяючи кожної конкретної задачі менше уваги. Мозку доводиться болісно перемикатися туди-сюди.
4. Денний сон покращує повсякденну роботу мозку.
Виявляється, коротка дрімота дуже корисна. По-перше, це поліпшення пам’яті. В одному дослідженні учасники запам’ятовувати картинки, після чого їм давали 40-хвилинну перерву. Половина групи дрімала, половина – спала. Після перерви перша група показала кращі результати: ці учасники запам’ятали в середньому 85% образів, тоді як ті, що спали – в середньому 60%.
По-друге, це допомагає краще засвоювати нове. Короткий сон очищає ділянки для тимчасового зберігання інформації, готуючи їх до поглинання нових даних. У дослідженні Каліфорнійського університету учасників просили виконати складне завдання у середині дня; вона вимагала вивчити багато нової інформації. Приблизно в 2 години половина учасників пішли поспати, решта спали. Найцікавіше – навіть не в тому, що в 6 вечора ті, хто спали, працювали ефективніше. А в тому, що вони працювали навіть краще, ніж вранці.
Нові дослідження показують, що під час короткого денного сну праве півкуля мозку набагато активніше лівого. А між тим 95% людей праворукі, а значить, що у них домінує ліва півкуля. Виходить, що поки ліва півкуля відпочиває, праве займається прибиранням.
5. Зір пригнічує інші почуття.
Якщо ви почуєте якусь інформацію, то через три дні ви будете пам’ятати лише 10% її. Якщо вам тоді ж покажуть картинку – то запам’ятайте вже 65%. При цьому зображення могутніше тексту, в тому числі тому, що читання – річ дуже неефективна. Наш мозок сприймає слова як безліч крихітних картинок, і їх розпізнавання вимагає часу.
6. Інтроверсія та екстраверсія – результат різного пристрою мозку.
Інтроверсія та екстраверсія насправді не відображають те, наскільки ми сміли або боязкі, але те, як наші мізки перезаряджаються. У екстравертів мозок реагує більш сильно, коли їх ставка в азартній грі спрацьовує. Почасти справа в генах, але почасти і в різних дофамінових системах. Мозок екстраверта спонукає його шукати новизну, йти на ризик, насолоджуватися незнайомими або надзвичайними ситуаціями. Інтроверта це може дуже здивувати.
Дослідження показують також, що інтроверти і екстраверти по-різному обробляють стимули. У екстравертів шлях цієї обробки набагато швидше, він проходить через ділянку, де здійснюється обробка смакових, візуальних і звукових відчуттів. У інтровертів стимули «пробігають» довгий і складний шлях у ділянках мозку, відповідальних за запам’ятовування, планування, вирішення проблем.
7. Нам більше подобаються люди, які роблять помилки.
Ті, хто ніколи не роблять помилок, сприймаються як менш приємні люди. Ваші проколи притягують людей, являють вас більш людяними. Досконалість створює дистанцію і неприємну атмосферу невразливості. Так що перемагають ті, у кого є вади.
Цю теорію перевірив психолог Елліот Аронсон. Він попросив учасників експерименту послухати, як люди відповідають на низку питань. В деяких записах було чути, як відповідальний проливає на стіл каву з чашки. Коли учасників попросили оцінити, хто з відповідальних їм більше сподобався, найбільше очок набрали самі незграбні.
Ось чому нам не подобаються люди, які виглядають досконалими. І тепер ми знаємо, що невеликі помилки – це не так вже страшно, це може навіть допомогти.
8. Медитація здатна перепрограмувати ваш мозок.
Я думала, що медитація допомагає зосередитися і зберігати спокій протягом дня, але виявляється, у неї є й інші плюси.
По-перше, зниження тривожності. Чим більше ми медитируем, тим менше відчуваємо тривоги, тому що розслабляємо зв’язки у певних нейронних провідних шляхах. У нас в мозку є ділянка, яка називається префронтальна кора. Він обробляє інформацію, що стосується нас самих і наших переживань. Зазвичай провідні шляхи для тілесних відчуттів і з центрів страху в префронтальну кору дуже міцні. Коли ви відчуваєте, що лякає або неприємне відчуття, воно запускає сильну реакцію у вашій префронтальної корі, ви відчуваєте страх і тиск. Але коли ми медитируем, особливо коли ми тільки починаємо це робити, ми послаблюємо ці нейронні шляху, тобто починаємо не так сильно реагувати на відповідні відчуття. А значить, нам простіше поставитися до них раціонально.
По-друге, краще пам’ять. Дослідниця Кетрін Керр виявила, що люди, які практикували медитацію з зануренням в себе, змогли відкоригувати роботу мозкових хвиль, що відтинають відволікаючі фактори, і швидше підвищувати свою продуктивність, ніж ті, хто не медитував. Можливо, в цьому було пояснення їх здатність краще запам’ятовувати і осмислювати нові факти.
Медитація також пов’язана з підвищенням співчуття, зменшенням стресу, зміцненням інших навичок пам’яті, а також із збільшенням обсягів сірої речовини в мозку.
9. Фізичні вправи змінюють мозок і зміцнюють силу волі.
Схоже, є зв’язок між фізичними вправами і жвавістю розуму, подібно до того, як є зв’язок між вправами і щастям. Якщо займатися спортом постійно, то це може призвести до дивовижного підйому когнітивних навичок. Ті, хто регулярно займається, виступають краще в тестах на довгострокову пам’ять, логіку, увагу, рішення проблем, навіть на так званий рухливий інтелект.
10. Можна сповільнити час, роблячи щось нове.
Якщо знати, як мозок сприймає час, то можна обдурити його і змусити думати, що воно тече повільніше. По суті, наш мозок займається тим, що бере інформацію з органів почуттів і являє нам її таким чином, який має для нас сенс. Коли мозок отримує нову інформацію, вона зовсім не обов’язково приходить до нас у порядку надходження. Вона повинна бути реорганізована і представлена нам в зрозумілій формі. Обробка знайомої інформації майже не вимагає часу. Нова ж інформація призводить до того, що час здається більш розтягнутим. Чим більше ми отримуємо нової інформації, тим довше видається відповідний період часу. Саме тому в небезпечних для життя ситуаціях час ніби сповільнюється. Те ж відбувається, коли ми слухаємо приємну музику: підвищену увагу розтягує час. Якщо ж мозку не доводиться обробляти багато нової інформації, тоді як ніби йде швидше, адже мозку не доводиться старанно працювати.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!