Чому банки не поспішають звертатися в суд


			
	  	Почему банки не спешат обращаться в суд

Втомившись від постійних дзвінків і загроз, що виходять від співробітників служби безпеки банку або колекторських агентств, багато боржники починають самі просити про те, щоб банк звернувся до суду про стягнення заборгованості. Суд може стати для багатьох боржників порятунком від настирливості стягувачів і від постійного збільшення суми боргу за кредитом. Проте, домогтися того, щоб банк звернувся в суд, не так вже буває легко. А за власною ініціативою виставляти позовні вимоги до боржника банк взагалі ніколи не поспішає.
За законом, у разі, якщо боржник не сплачує борги за кредитом, порушуючи умови кредитного договору, банк може на законних правах, звернутися до суду і стягнути з боржника суму боргу. Але чому ж банки не поспішають використовувати свої законні права, а воліють продавати борги колекторським агентствам, істотно втрачаючи на це свої гроші?

На це є не одна причина.

Судовий процес завжди вимагає витрат часу, іноді суд може бути розтягнутий на кілька років, деколи самі боржники роблять все можливе і неможливе для того, щоб суд постійно відкладали, виграючи при цьому достатній час для вирішення фінансових проблем. З моменту звернення до суду кредитний договір вважається розірваним в односторонньому порядку стороною банку, а тому нарахування штрафів та неустойки з цього моменту припиняється, що вкрай не вигідно банку. Ну і також не для кого не секрет, що в більшості випадків суд стає на сторону боржника і скасовує всі раніше нараховані штрафи, пені та неустойки, істотно знижуючи суму боргу, зазначену в судовому позові. Крім того, боржник може звернутися в суд із заявою про надання розстрочки чи відстрочки платежу, а це теж банку ніяк не вигідно.

Продаючи борг колекторам, банк отримує відразу приблизно 20-30% від загальної суми боргу та може покрити хоча б якісь витрати, що для них, напевно, вигідніше звернення до суду. Колектори будуть всіма способами «добивати» боржника морально, тиснути на всі хворі місця (теж морально, зрозуміло, хоча на практиці зустрічалося і фізичний тиск), ну а якщо вже колекторам не вдасться отримати нічого, то тільки тоді банк, можливо, звернеться до суду, але сума боргу до того часу буде вирощена до немислимих меж. І якщо банк звернеться до суду за винесенням судового наказу, а боржник не опротестує цей наказ (або акт), то йому доведеться виплачувати все, що нараховує кредитний калькулятор банку стягувача за все згаяний час.

Ще одна причина, чому банки не звертаються в суд – відсутність у банку письмового договору за кредитом, це буває у випадках з кредитними картами, коли чоловік отримав поштою кредитну карту, але ніяких документів не підписував. У цьому випадку банку буде складно щось довести, а тому простіше всього передати борг в колекторське агентство.
І дуже часто такі дії банку бувають виправдані, так як колектори будують систему «вибивання» боргів на людських страхах. Не всі боржники знають про свої законні права, а тим більше про права колекторів і варто колектору повідомити боржника щось страшне, як той одразу ж біжить шукати гроші і віддає ту суму, яку назвуть, не намагаючись навіть заперечити.

З тими, хто з законами більш-менш знайомий, їм, природно, доводиться складніше, і з тих, кого залякати не вдалося, можуть почати стягнення через суд або взагалі закриють справу за спливом позовної давності.
Так як же бути боржнику, щоб змусити банк звернутися до суду? Практично зробити це просто неможливо, а сам боржник не може звернутися до суду з початковою позовом, якщо тільки з вимогами про скасування штрафів і неустойок, але в основному з такими позовами боржники звертаються вже після повного погашення кредитного боргу.

Але що ж можна зробити для того, щоб банк як можна раніше подав позов в суд, для уникнення накопичення штрафів і збільшення суми боргу? Спробуйте написати в банк заяву про те, що Ви не відмовляєтеся виплачувати борг, але зважаючи сформованих труднощів (втрата роботи, хвороба, інша причина), Ви не можете платити ту суму, яку вимагає банк, включаючи нарахування штрафів. Вкажіть, що Ви готові обговорити рішення сформованої ситуації тільки в судовому порядку. Навряд чи, звичайно, банк відразу ж побіжить до суду, але у Вас будуть підстави для вимоги про скасування нарахованих штрафів (адже Ви запропонували вирішити питання законно). Банк повинен буде відповісти Вам письмово протягом двох тижнів, а якщо відповідь не отримано, напишіть повторне заяву з вимогою пояснити ситуацію. Заяви в банк не забувайте надсилати рекомендованим листом з повідомленням. Ще один бонус для Вас при зверненні в банк з такою заявою – якщо вони вирішать звернутися до суду за винесенням судового наказу, а не з позовними вимогами, на підставі своєї заяви Ви зможете без проблем скасувати судовий наказ – Ви зверталися з проханням вирішити питання в судовому порядку і бажаєте бути учасником судового процесу, а на одностороння вимога банку маєте свої заперечення.

Ну ось, тепер Ви знаєте, чому банки не поспішають звертатися до суду – не вигідно їм це! А тому, не піддавайтеся ніяким залякуванням, і на всі питання відповідайте – готовий вирішити питання в суді, а на всі залякування – добре, якщо суд так вирішить, то так і робіть! А найкраще не відповідайте на телефонні дзвінки, не відчиняйте двері незнайомим людям і не пропустіть строк для подання заяви про скасування, якщо отримаєте з суду судовий наказ про стягнення кредитного боргу.
Всього найкращого і удачі всім у вирішення питань кредитних боргів!

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.