Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Поради / Чим загрожує позичальникові невиплата кредиту

Чим загрожує позичальникові невиплата кредиту

Чем грозит заёмщику невыплата кредита

Чим загрожує позичальникові невиплата кредиту

На жаль, далеко не кожен з позичальників при підписанні кредитного договору замислюється, що саме він буде робити, якщо в один з днів грошей для погашення боргу в нього не виявиться. Часто навіть сам договір, в тому числі і найважливіший пункт про штрафні санкції, проглядається побіжно і мигцем. А адже нестабільність економіки будь изнас зовсім не гарантує перманентну платоспроможність. Особливо плачевна ситуація, якщо є непогашений кредит. Чим загрожує відмова позичальника від погашення боргу банку?

І затримка в черговій виплаті, і повна відмова від погашення кредиту підлягає штрафів з боку фінансової установи, що видала кредит. У кожному з банків умови кредитування, в тому числі і ті, що стосуються несвоєчасного погашення позики, можуть бути унікальними. Десь за кожен день прострочення буде нараховуватися фіксована сума штрафу, іноді не дуже й велика. А десь за добу, що пройшли з моменту крайньої дати погашення, вам доведеться заплатити штраф у розмірі одного-трьох, а то й більше відсотків від усієї суми кредиту. Самим неприємним пункту договору може стати положення, згідно з яким позичальнику при затримці платежу придетсявернуть взяті в борг у банку гроші достроково.

Якщо ж через три місяці заборгованість так і не була погашена, то можна розраховувати на більш жорсткі дії банку-кредитора. Звичайно, розмір і тягар санкцій цілком і повністю будуть залежати від умов кредиту, що був він забезпечений заставою чи ні. У першій ситуації банк цілком може подати на позичальника в суд з вимогою реалізувати заставне майно. При цьому потрібно враховувати, що якщо сума, отримана в ході продажу застави, перевищила витрати, понесені банком на видачу та обслуговування кредиту, то різниця має бути повернута позичальнику.

З кредитом, не забезпеченим заставою, все дещо складніше. Якщо суд прийняв рішення про відшкодування збитку банку, то згідно з таким рішенням, щоб погасити борг за позикою, реалізовано у підсумку може бути будь-яке коштовне майно, належне боржникові (судові витрати, на жаль, теж тепер на совісті боржника). У ряді ситуацій вилучити таке майно не представляється можливим. Можливо, наявні доходи та майно не можуть покрити наявний борг. У цьому випадку претензії можуть бути спрямовані вже поручителів позичальника. Але розслаблятися недбайливому платнику неварто. У банків досить багато способів повернення своїх грошей. Одним з найбільш неприємних для позичальника методів може стати перепродаж банком неповерненого кредиту колекторській фірмі.

Колекторське агентство діє, як правило, за певною схемою. На першому етапі боржнику постійно телефонують додому і на роботу, відправляють листи з вимогою повернути борг. Позичальник регулярно, і часто без огляду на час доби, отримує смс з нагадуваннями про необхідність погасити кредит. На цьому етапі дії колекторів цілком можна вважати коректними. Співробітники колекторського бюро можуть з’ясовувати причини несплати боргу, пропонувати різні варіанти і нові терміни погашення проблемної позики. Ухилення від обговорення цих пропозицій загрожує отриманням малоприємних телефонних дзвінків з погрозами і неодноразовим одержанням офіційних листів-попереджень про необхідність накласти арешт на майно. Після найчастіше настає період, коли працівники колекторських фірм наносять візити до боржника на роботу і додому, усно озвучуючи ті ж претензії і вимоги. Гірше всього, якщо ваш позику потрапив до рук так званих «чорних» колекторів, рідко діють у межах правового поля.

У будь-якому випадку, невиплата кредиту загрожує проблемами і неприємностями. Можна змінити номери телефонів, роботу і навіть місце проживання, ховаючись від колекторів. Можна подати зустрічний позов і довго судитися з банком, роками виплачуючи в підсумку певну частину свого заробітку в рахунок погашення кредиту. В кожній з цих ситуацій непоправно страждає репутація позичальника. Кредитна історія такого боржника вже не дозволить йому звернутися за позичкою.В кращому разі банки зможуть запропонувати такому проблемному платникові кредит з дуже завищеною процентною ставкою. Проблемою для багатьох боржників стане і перетин кордону. Заборона за рішенням суду на виїзд з країни до повного погашення боргу зняти в більшості випадків неможливо.

Що саме потрібно робити, якщо з якої-небудь причини немає можливості оплатити черговий внесок по взятому кредиту? Головне – не панікуйте. Випадки на нашому життєвому шляху бувають самими різними. Перше, що зробить навіть у найскладнішій ситуації доросла розумна людина – не стане ухилятися від вирішення проблеми. Вирішувати питання з погашенням кредиту рано чи пізно все одно доведеться. І краще не накопичувати борги завдяки начисляемым пенями і штрафами. Зверніться в банк і поясніть, чому виникла проблема з оплатою, і що саме ви будете робити для її вирішення. Банку куди цікавіше повернути свої гроші і отримати запланований прибуток, нехай і з допомогою нового графіка погашення кредиту, ніж вирішувати проблему за допомогою судових позовів і послуг колекторів.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!