Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!Миттєві позики для виправлення кредитної історії по всій Україні
Введіть сумму:Home / Кредит / Чим відрізняється созаемщик від поручителя

Чим відрізняється созаемщик від поручителя

Хто такі созаемщики і поручителі? У чому відмінність співпозичальника від поручителя? У яких випадках банк просить привести співпозичальника і поручителя?
Деякі банки просять клієнта привести поручителя і співпозичальника в тій ситуації, коли сума кредиту, що надається позичальнику перевищує 300 000 грнлів. Разом з позичальником созаемщик і поручатель беруть на себе матеріальну відповідальність за выдаваемому банком позики. Незважаючи на те, що, здавалося б, і созаемщик і поручитель взяли на себе відповідальність за кредитом, але їхні обов’язки перед банком будуть мати деякі відмінності. Які саме ми розглянемо в цій статті.
Обов’язки поручителя.

Для того, щоб розглянути відмінності поручителя від співпозичальника слід розглянути обов’язки кожної сторони окремо. Давайте в першу чергу розглянемо обов’язки поручителя. Для чого взагалі банку потрібен кредитний поручитель? Поручитель – це свого роду гарантія для банку, що кошти будуть повернуті позичальником під час. Поручитель погоджується з тим, що якщо позичальник не буде справлятися з погашенням кредиту, або припинить виплачувати борг, банк може взяти суму боргу і відсотки з поручителя.
Поручителем може виступати не тільки фізична особа, але і юридичне, наприклад, роботодавець.

Поручитель зобов’язаний виплатити суму боргу позичальника, відсотки за кредитом, штрафи та всі витрати, які були отримані банком за процес стягнення коштів з позичальника. Якщо Ви не можете гарантовано ручатися за те, що чоловік виплатить кредит і не кине його на Ваших плечах, то краще не виступайте кредитним поручителем.
Поручитель у свою чергу, після оплати необхідної суми до банку, може отримати її з позичальника, звернувшись до суду.
Якщо кілька поручителів, то банк може вимагати повернення боргу позичальника з кожного з поручителів, або розділити між ними суму боргу.
Для того, щоб виступати поручителем, необхідно, щоб ваш загальний дохід перевищував загальний дохід позичальника, або був таким же, як у нього, інакше промови про поручительство бути не може.

Обов’язки співпозичальника.
Якщо у клієнта не вистачає підтвердженого доходу для отримання необхідної суми кредиту, він може залучити співпозичальника. Созаемщик в такій ситуації буде виступати учасником кредитування. До созаемщику банк може пред’являти ті ж самі вимоги, що і до позичальника. Банк може брати з співпозичальника оплату по кредиту і суму відсотків. У більшості випадків созаемщику потрібні при оформленні іпотеки, але варто враховувати, що в такій ситуації на нерухомість созаемщик буде володіти тими ж правами, що і позичальник.
Найчастіше созаемщиками виступають родичі, це чоловік або дружина, брат або сестра, батько чи мати. Позичальників по кредитуванню може бути близько п’яти. Слід зазначити, що якщо позичальник не справляється зі сплатою боргу, банк пред’явить вимоги по сплаті до його созаемщикам.
Якщо в однієї кредитної ситуації за позичальника виступали созаемщик і поручитель, то в разі несплати боргу банк буде вимагати погашення боргу з співпозичальника, а вже потім з поручителя.

 

 

Якщо стаття “Чим відрізняється созаемщик від поручителя” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Олексій Воронов, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Цілодобово 24/7! Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!
Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн