Кредит до 50 000 грн без відмов Цілодобово 24/7 Вся Україна 100%Надішліть заявку онлайн прямо зараз за 30 секунд безкоштовно!

 

Введіть суму*       :

 


Отримали займ -ставте лайк!

 

Home / Бізнес / Чим мотивувати демотивованих співробітників

Чим мотивувати демотивованих співробітників

Знає Надія Дьяконова, старший консультант Hay Group
Ситуація за вікном не сприяє ефективності і якості роботи. «15 грнлів тому налив чай, а він ще гарячий», — хихикають колеги. Чорний гумор, звичайно, рятує, але насправді люди деморалізовані і розгублені. Мало хто може зосередитися на роботі. Але саме зараз варто подумати про те, що може допомогти людям зберегти бажання і можливість давати потрібний результат компанії.
За роки благополуччя і постійного зростання компанії звикли думати про одному-єдиному спосіб мотивувати співробітників — підвищувати зарплату і платити бонуси. На найближчий час старі дідівські методи, мабуть, зовсім буде неможливо використовувати — підвищення зарплати на 5, 10 і навіть 20% не зможе компенсувати реальне падіння доходу співробітників. Практично будь-яке підвищення буде сприйматися зараз скоріше як насмішка — падіння реального доходу в будь-якому випадку буде неможливо перекрити.
Варто дивитися правді в очі. Ідея про те, що підвищення зарплат мотивувало співробітників, і раніше була багато в чому ілюзією. Як-то цей метод, безумовно, працював, але рівень залучення та ефективності співробітників був досить невисокий, якщо порівнювати його з загальносвітовими тенденціями. Співробітники компаній, що працюють в України, значно рідше, ніж співробітники американських компаній з БРІК, відчували, що «організація мотивує їх виконувати роботу, що виходить за рамки прямих обов’язків». Різниця за цим показником між російськими і американськими компаніями становила 46%! А різниця в ефективності роботи була ще вище.
Чим нижче співробітник в організаційній ієрархії, тим менше у нього бажання прикладати додаткові зусилля. Точно так само зменшується і довіру до компанії, і впевненість в ефективності управління. Іншими словами, керівники російських компаній практично не вміють мотивувати співробітників. У середній російської компанії від 70 до 100% керівників створюють демотивирующую середовище для підлеглих.
Сьогодні результат компаній в першу чергу буде залежати від того, наскільки співробітники готові докладати додаткові зусилля і працювати по-справжньому ефективно та якісно, адже саме цього неминуче вимагатиме жорстка економічна ситуація. А рівень залученості співробітників залежить в першу чергу від лідерського таланту і спритності керівника в питаннях мотивації.
Ось кілька простих порад, які можуть допомогти мотивувати людей.
Постарайтеся їх заспокоїти. Запитаєте, що їх найбільше хвилює. Навіть якщо ви не зможете відповісти на більшу частину запитань, людям буде важливо, що ви знайшли час вислухати їх і поділитися своїми знаннями. Це істотно підвищить ваш авторитет. Допоможіть їм зрозуміти, що зараз хвилюються все, це природно, але це навряд чи допоможе справі.
Розкажіть про те, що означає криза для вашої компанії. Будьте максимально конкретні. Чи є у компанії план виходу з кризи? Коли і як він буде розроблятися? Розкажіть, що для вас як для керівника особливо важливо. На чому ви хочете, щоб співробітники сфокусувалися.
Постарайтеся знайти позитивні сторони в тому, що відбувається. Можливо, компанія стане шукати нові шляхи залучення клієнтів і способи роботи з ними. Це можливість для співробітників проявити себе і змінити те, що давно потрібно було змінити.
Допоможіть людям в їх особистому розвитку. У кризові моменти добре думається про те, що по-справжньому важливо. Я Хочу займатися цим далі? Можливо, якраз зараз підходящий момент для того, щоб прийняти для себе нові рішення.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.