Чи можливо оформити іпотеку без початкового внеску

Хоч іпотека і асоціюється у наших громадян з довічним рабством у банку, але послуга по іпотечному кредитуванню затребувана на ринку. Ціни на житло високі і як ще придбати власний дах над головою, якщо не взяти іпотеку!? У середньому іпотека дається на термін близько 17 років, набуваючи власне житло в іпотеку позичальники будуть платити практично до пенсійного віку. Посудіть самі, якщо у Вас немає власного житла, то доведеться знімати квартиру, а адже іпотека в цьому плані виявиться куди вигідніше. Краще платити за власну квартиру, яка рано чи пізно буде належати тільки Вам і буде знята з застави в банку.
Дуже часто виходить така ситуація, коли в позичальника виникають певні труднощі з оформленням іпотеки із-за відсутності коштів на початковий внесок. Що робити в тому випадку, коли жити ніде і доводиться знімати житло, а з цінами на квартири в наш час буде досить важко накопичити на перший внесок, оплачуючи проживання на орендованій квартирі!? У такій ситуації, звичайно ж, хочеться взяти власне житло в іпотеку без початкового внеску, це б вирішило Ваші житлові проблеми моментально, але реально таке? Можливо, оформити іпотеку без початкового внеску? Які підводні камені будуть чекати Вас на шляху до власного житла?

Варто відразу відзначити, що на первинному ринку нерухомості іпотеку без початкового внеску банк Вам не надасть. Чому ні? Первинний сектор житла має певні фактори ризику, будівництво може зайняти більше часу, ніж планувалося, а так як Вам все ще доводиться знімати житло, Ви можете не впоратися з погашенням щомісячних платежів. У такій ситуації банк не стане ризикувати власними засобами і видавати іпотеку без початкового внеску.
Оформити іпотеку без початкового внеску можна лише на вторинному ринку житла. Оформити іпотеку без початкового внеску зможуть лише позичальники, що мають високу та стабільну заробітну плату. Щомісячний платіж по іпотечному кредитування без початкового внеску буде високим, крім того слід зазначити, що терміни на які Ви зможете отримати іпотеку повинні зійтися з настанням пенсійного віку поручителів і позичальника.
Оформлення іпотеки без початкового внеску досить ризиковано і для підстраховки банки ставлять за такою іпотеці відсотки набагато вище, ніж по іпотеці з початковим внеском. При оформленні іпотеки без початкового внеску банк попросить у Вас оцінку нерухомості та її страхування.

Існує кілька варіантів оформлення іпотеки без початкового внеску:
Один з варіантів – оформити споживчий кредит для початкового внеску, а вже потім оформляти іпотеку. Для такого варіанту позичальник повинен володіти високою платоспроможністю. Сума Ваших витрат по кредиту не повинна перевищувати 30% від суми загального доходу, в іншому випадку банк має право відмовити Вам.
Другий менш зручний варіант – оформлення іпотеки під заставу вже наявної нерухомості. У цьому випадку Вам необхідно буде провести оцінку наявної нерухомості і враховувати, що сума виданої банком іпотеки не буде перевищувати 90% від ринкової вартості квартири, яку Ви залишаєте в заставу.
Якщо Ви вирішили оформити іпотеку без початкового внеску, уважно оцініть свою платоспроможність і ризики, пов’язані з іпотечним кредитуванням.

 

Якщо стаття “чи Можливо оформити іпотеку без початкового внеску” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Олексій Воронов, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.