Home / Поради / Боржник може розірвати кредитний договір в судовому порядку

Боржник може розірвати кредитний договір в судовому порядку

 
 Как должник может расторгнуть кредитный договор в судебном порядке

Розірвати кредитний договір в судовому порядку можливе лише в тих випадках, коли однією із сторін істотно порушив умови договору (ст. 450. 2.1), причому, далі, в цій же статті ЦК України сказано: Істотним визнається порушення договору однією зі сторін, яке тягне для іншої сторони така шкода, що вона значною мірою позбавляється того, на що була вправі розраховувати при укладенні договору. З цього випливає, що простіше всього розірвати кредитний договір в односторонньому порядку банку – кредитора, а не боржника. Адже боржник вже порушив свої зобов’язання, коли перестав платити за графіком. А ось банк, навпаки, свої зобов’язання виконав, видавши кредитні кошти. Так що ж, виходить, що боржнику шлях в суд замовлений? Та ні, якщо постаратися, то і проти банку можна знайти аргументи.

Однією з таких причин для звернення до суду може стати факт, що якщо банк видав Вам не всю суму кредитних коштів на руки. Наприклад, була списана, одноразова комісія за видачу суми кредиту. Виходить, що банк порушив умови кредитного договору, тобто, в договорі була вказана сума кредиту одна, а фактично отримана сума інша. Також можна вказати причиною нав’язану страховку. Суд може визнати це порушенням закону, оскільки законодавство забороняє нав’язувати додаткові послуги за рахунок інших товарів або послуг при укладанні договірних зобов’язань.
Ще один, але менш надійний шанс, який можна використовувати – вказати причиною те, що Ви були введені в оману банком щодо договірних умов. Можна сказати, що співробітник банку дезінформував Вас, не надав вірну інформацію щодо кредитного продукту або умов договору. Звичайно, докази з цього приводу надати буде неможливо, але спробувати все-таки варто. Якщо банк змінив в односторонньому порядку умови кредитного договору, підвищив кредитну ставку, це теж може стати приводів для звернення в суд про розірвання кредитного договору.

  
Розірвати кредитний договір з банком в односторонньому порядку можна з підстав, наведених у ст. 451 ГК України: «Істотна зміна обставин, з яких сторони виходили при укладенні договору, є підставою для його зміни або розірвання, якщо інше не передбачено договором або не випливає з його істоти. Зміна обставин визнається істотною, коли вони змінилися настільки, що, якби сторони могли це розумно передбачити, договір взагалі не був би ними укладений або був би укладений на значно відрізняються умовах.»
Істотною зміною обставин може стати раптова втрата роботи (скорочення, чи інше звільнення, не по Вашій волі), хвороба, втрата працездатності. Тобто, якщо Ваше матеріальне становище змінилося настільки в гіршу сторону, що Ви дійсно більше не можете платити за зобов’язаннями, то можна сміливо звернутися до суду, надавши всі необхідні докази. Це можуть бути довідки з медичних установ, лікарняні листи, квитанції про оплату обов’язкових витрат і т. п. Позов складається за типовим зразком і подається в судовий ділянку за місцем знаходження офісу банку, в якому укладався кредитний договір. Необхідно буде сплатити держмито, яка розраховується в залежності від суми позову. Позивач звільняється від сплати державного мита лише в тих випадках, коли позов подається про захист прав споживачів.

Якщо стаття “Як боржник може розірвати кредитний договір в судовому порядку” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.