Як відкрити їдальню

Відкриття звичайній їдальні дасть трохи переваг перед конкурентами на ринку громадського харчування. Для цього столову треба піднести, з іншого боку. Не всі столові користувалися поганою репутацією. Багато людей ще пам’ятають столові, які були на підприємствах, де годували смачними сніданками, обідами, та й вартість їх була не висока. Є люди, які цінують свій час і гроші, і в силу своїх причин не встигають харчуватися вдома, а харчування в ресторанах занадто дорого. Носити з собою їжу та харчуватися на роботі в офісі, це означає зіпсувати свій шлунок.
Більшість людей розуміє, що фаст-фуд не є виходом із ситуації. Так що клієнтами їдальні можуть бути співробітники з прилеглих офісних будівель, прості люди, які просто вирішили поснідати або пообідати, перебуваючи поблизу, або студенти. Їдальня з прийнятними цінами, якісним обслуговуванням, широким вибором різних гарячих страв, є відмінним варіантом, для відкриття свого бізнесу. Якщо правильно провести організувати процес і орієнтуватися на середнього клієнта, то цей вид бізнесу цілком конкурентно здатний.
Бізнес-план для їдальні і вибір приміщень
Як звичайно, спочатку для відкриття їдальні необхідно скласти бізнес-план. Потрібно підібрати гарне місце і приміщення для відкриття подібного закладу. Добре, якщо дане приміщення раніше було вже у використанні, як об’єкта громадського харчування. При цьому всі потрібні комунікації повинні бути підведені та підключені. Газ, вода, електрика, каналізація, в’їзд для завезення продуктів, місце для зберігання продуктів, приміщення для зберігання відходів і сміття під’їзд для їх вивезення. Хорошим місцем для подібного закладу може бути район, де неподалік розташовуються заклади і підприємства, які не мають їдалень, офісні центри, навчальні заклади і так далі. Можна відкрити невелику їдальню в офісному приміщенні або торговому центрі.
Існує висока конкуренція серед барів, кафе, закладів громадського харчування, безумовно, буде позначатися на вашому бізнесі. Головне знайти свого клієнта і зайняти свою нішу. І чітко на протязі довгого часу дотримуватися обраного вами напрямку – швидке, якісне та повноцінне харчування за прийнятну ціну. При цьому можна не сумніватися в наявності постійних клієнтів.
Форма ведення діяльності, послуги
Найоптимальніший варіант, це зареєструвати індивідуальне підприємництво, або юридична особа, якщо постачальниками товарів і продуктів будуть юридичні особи.
Не варто планувати свої доходи, виходячи тільки з високих цін. Завдання будь-якої їдальні полягає в тому, щоб швидко, смачно і якісно годувати людей. Ставку потрібно робити на клієнтів із середнім достатком, які будуть відвідувати ваш заклад не для того, щоб за чашкою кави за 700 грнлів вести якісь ділові зустрічі, а за таку саму суму хочуть смачно пообідати. В їдальні необхідно надавати послуги такого вигляду:
• Приготування та реалізація гарячих сніданків. Набори сніданків, можна складати відповідно вибором клієнта. Гарячий чай, кава, свіжа випічка, яєчня, молочні продукти, холодні м’ясні закуски, салати.
• Приготування і реалізація обідів. На вибір клієнта повинно бути три перших гарячих страви: суп, борщ, солянка. Другі гарячі страви, різні гарніри, м’ясні страви, салати, холодні м’ясні закуски. Компоти, чай, кава.
• Реалізація готових вечерь. Те ж саме, що і в обід, але ще можна подати алкогольні напої. Тут треба вибирати, подавати спиртне чи ні. Але, в теж час, подавати спиртне до вечері не потрібно. Інакше у вашій їдальні будуть з’являтися певні, небажані «постійні» клієнти, які можуть зіпсувати репутацію вашого закладу.
Технічна сторона процесу
Під час процесу організації вашого справи, потрібно чітко дотримуватися усіх вимог контролюючих інстанцій. Наприклад, пожежна охорона, санітарна інспекція. Сюди відноситься наявність запасного виходу, необхідних комунікацій, вентиляції. Наявність необхідної площі, а також необхідних умов для приготування їжі та зберігання продуктів. Всі приміщення їдальні повинне бути розділене на зали, складські та виробничі приміщення. Всі приписи необхідно враховувати і проводити відповідні роботи, щоб усунути наявні недоліки. До закладів громадського харчування завжди існує особливу увагу, так що необхідно бути готовими до перевірок у будь-який час. Адже причиною їх виникнення може стати навіть звичайна скарга від незадоволеного клієнта. А позбавлення ліцензії на підставі непрацюючого туалету може послужити виникненням неприємностей і закриття закладу, на час усунення всіх причин.
Під час закупівлі необхідного обладнання необхідно враховувати свої фінансові можливості і кількість клієнтів, яких зможе вмістити ваша їдальня. Це відноситься як до кухонного обладнання, так і до обладнання для залу. У будь-якій ситуації вам необхідно мати на кухні вашої їдальні газові та електричні плити, варочні та жарочні шафи, столи для приготування страв та для оброблення, холодильні агрегати, мийне обладнання, посуд, стійки, меблі для персоналу і обіднього залу.
Персонал їдальні
До підбору персоналу необхідно ставитися дуже серйозно. Бажано приймати на роботу людей, у яких є досвід роботи в цій сфері. У першу чергу це стосується кухарів. Непогано буде звернутися в центр зайнятості населення. Також підібрати персонал можна скориставшись послугою кадрового агентства. Для кухарів буде достатньо уміння готувати традиційні російські страви.
При відкритті їдальні, потрібно вказувати, що меню складають в основному традиційні страви російської кухні. Готувати та подавати в їдальні екзотичні страви досить нерозумно. Для невеликого закладу, з залом, розрахованим на двадцять місць, буде достатньої двох кухарів, одного керуючого залу, одного касира, двох працівників кухні, однією посудомийки, одного прибиральника і підсобного працівника.
Час від часу необхідно міняти склад меню. Наприклад, можна ввести рибний день. Це послужить хорошим маркетинговим ходом, як спогад про часи минулої епохи, а також дасть можливість трохи урізноманітнити меню для постійних клієнтів. Адже, саме наявність постійних клієнтів, заставу найбільшого доходу закладів такого роду.
Фінансові розрахунки
При організації цього бізнесу, спочатку потрібно провести попередні фінансові розрахунки витрат, пов’язаних з відкриттям їдальні і підтримання її в робочому вигляді, а потім провести розрахунок окупності закладу.
Зазвичай такі витрати бувають досить високими, при цьому також слід враховувати можливість виникнення різних непередбачених обставин, на які теж будуть потрібні деякі витрати. Однак, через кілька місяців після відкриття, коли заклад набуде своїх постійних клієнтів і вийде на рівень завантаженості у 80-90 відсотків, ви зможете побачити непогану динаміку зростання доходів. Окупність такого заклад зазвичай відбувається за один-два роки. На перспективу можна обдумати ще про надання додаткових послуг, наприклад, проведення банкетів, весіль, днів народження, а також здавати приміщення на цілий вечір.
Грамотний менеджмент роботи власній їдальні забезпечить стабільний високий дохід і високу популярність серед клієнтів і дозволить досить швидко (протягом приблизно півтора років) окупити витрати на відкриття малого бізнесу.

Бібліотека сучасного бізнесу

На цих книгах будується робота керівників у всьому світі. Їх цитують, обговорюють і рекомендують на найвищому рівні. В них міститься передова практика світового бізнесу, сучасні знання, що застосовуються провідними керівниками найефективніших компаній. Це настільні книги утвореного бізнесмена.
Книга 1. «10 смертних гріхів маркетингу», Філіп Котлер, почесний професор знаменитої Kellogg Graduate School of Management у Northwestern University, США
Як уникнути типових помилок, намагаючись максимально успішно продати свій продукт? Визнаний світовий авторитет в області сучасного маркетингу дає вичерпну відповідь на це питання. Він виділив 10 помилок, які допускають практично всі керівники. Але хто попереджений, той озброєний. Досвід інших компаній вбереже вас від необачних вчинків.
Книга 2. «Тайм-менеджмент за Брайана Трейсі. Як змусити працювати на вас», Брайан Трейсі, голова Brian Tracy International – компанії з кадрових ресурсів з філіями в 31 країні, США
Як встигати більше? Як справлятися з постійно зростаючим обсягом завдань? Визнаний і шанований у всьому світі фахівець з тайм-менеджменту відповідає на ці й інші питання. Його цінні методики можна використовувати і для організації робочого часу ваших підлеглих.
Книга 3. «Керівництво Ernst & Young щодо складання бізнес-планів», Брайен Форд, Джей Борнстайн, Патрік Пруэтт, провідні експерти Ernst & Young – однієї з найбільших у світі (входить в «велику четвірку») аудиторських компаній, Великобританія
Досвідчені співробітники компанії Ernst & Young докладно описують і розбирають на конкретних прикладах всі аспекти підготовки бізнес-плану, а також методи залучення фінансування, у тому числі в разі реструктуризації та банкрутства; дають практичні поради, які допоможуть правильно представити план особам, які приймають рішення.
Книга 4. “Правила прибуткових стартапів”, Верн Харниш, засновник всесвітньої організації підприємницької EO (Entrepreneurs’ Organization), США (ТОМ ВІДСУТНІЙ)
Практик, який увійшов в десятку головних мислителів у малому бізнесі (за версією журналу Fortune Small Business), написав книгу для керівників, які хочуть почати новий проект, створити новий продукт, відкрити новий підрозділ. З чого почати? Як презентувати? Як написати бізнес-план? Як добути капітал? Як створити бренд? Як підібрати співробітників? Автор взяв за основу досвід Джона Рокфеллера, родоначальника великої династії мільярдерів.
Книга 5. «Вибір найсильніших. Як лідеру приймати головні рішення про людей», Клаудіо Фернандес Араос, партнер і член керівного комітету компанії Egon Zenhder International, що спеціалізується на підборі вищих керівних кадрів, США
Як знаходити і розставляти «правильних людей за правильним позиціях»? Цього мало де вчать, а метод проб і помилок обходиться дорого. Тому часто топ-менеджери передоручають підбір кадрів експертам. Але це не вихід. Основних працівників керівник повинен вибирати сам. Цей навик можна натренувати. Ніяка інша інвестиція в свій розвиток не дасть такої високої віддачі.
Книга 6. «Я чую вас наскрізь. Ефективна техніка переговорів», Марк Гоулстон, відомий професор психіатрії, США
Як, натрапивши на глуху стіну, пробитися через неї і домогтися потрібного результату: отримати відповідь, умовити зробити щось або не робити? Свою унікальну методику один з кращих психіатрів Америки створив у ході роботи з парламентерами ФБР і поліції США. Автор навів дев’ять основних правил і дванадцять швидких технік, які безпрограшно працюють в переговорах, що довели на практиці агенти ФБР.
Книга 7. «СПІН-продажу», Ніл Рэкхем, засновник консалтингової компанії Huthwaite Inc.
СПІН-продажу – це техніка проведення зустрічей з потенційним покупцем, заснована на самому масштабному дослідженні великих продажів, проведеному компанією Huthwaite. Досить сказати, що добра половина компаній зі списку Fortune 500 навчає за цією програмою своїх продавців.
Книга 8. «Цілісна життя. Ключові навички для досягнення ваших цілей», Ліс Хьюітт, керівник компанії The Power of Focus, Джек Кенфілд, генеральний директор компанії Chicken Soup for the Soul Enterprise, Марк Віктор Хансен, популярний коуч, автор багатьох бестселерів, США
Як не згоріти на роботі? Як правильно ставити мету, щоб підвищити шанс її реалізації вдвічі? Як вибрати головне і не зациклюватися на другорядному? У книзі зібрані рецепти, як це зробити максимально ефективно.
Книга 9. «Ефективний керівник», Пітер Друкер, американський економіст, публіцист, один з найвпливовіших теоретиків менеджменту XX століття
Що означає бути успішним керівником? Якими навичками він повинен володіти? Пітер Друкер, класик менеджменту, переконаний, що критерієм успішності керівника є його здатність «бути ефективним». Всупереч поширеній помилці, Друкер запевняє: ефективність не визначається рівнем інтелекту, вродженими талантами і здібностями. Ефективний керівник відрізняється тим, що використовує практичні методики, якими можна і потрібно навчитися. У своїй книзі «Ефективний керівник» Друкер визначає і описує п’ять практичних елементів ефективної управлінської діяльності, які необхідно знати, щоб досягти успіху.
Книга 10. «Репозиціювання. Бізнес в епоху конкуренції, змін та кризи», Джек Траут, президент Trout & Partners, маркетингової консультаційної фірми, що має відділення в 23 країнах світу, США
Якщо ви не можете знайти вільну нішу, використовуйте стратегію репозиціонування, радить Джек Траут. Її суть проста: щоб вселити людям нову ідею продукту, необхідно витіснити стару. Траут на прикладі відомих компаній розповідає, як це зробити. Після того як колишній міф буде скинутий, люди самі почнуть активно шукати, чим би заповнити порожнечу. А тут ви зі своїм продуктом чи послугою.
Книги 11, 12. «Структура в кулаці» (у 2 томах), Генрі Мінцберг, професор провідної бізнес-школи світу INSEAD, професор менеджменту МакГилльского університету в Монреалі, Канада
Як створити таку структуру організації, яка забезпечить її довге і успішне існування? Як правильно делегувати повноваження? У чому секрет ефективного розподілу службових обов’язків? Як налагодити дієву систему контролю, уникнувши при цьому зайвої бюрократизації? Немає жодного питання по структурі компанії, не розглянутого в цій книзі.
Поповнюйте свою бібліотеку!

Як заробити мільярд: 10 ідей і ринків

Які технології в найближчі п’ять років принесуть мільярд? Це питання стало однією з головних тем обговорення на соціальній майданчику обміну знаннями. Експерти назвали десять найбільш перспективних ринків високотехнологічних та інноваційних продуктів.
1. Сервіси мобільних платежів
Мобільні платіжні системи за типом Square, Intuit Gopayment і PayPal Here дозволяють користувачам здійснювати платежі практично в будь-якому місці, де є сигнал стільникового зв’язку. В кінці 2012 року компанія Square була оцінена у суму понад 3 мільярди доларів. Ринок мобільних платежів знаходиться в зародковому стані, але вже скоро він переживе бум.
2. Бездротовий зв’язок близького радіусу дії
Технологія NFC обіцяє вільний обмін інформацією між мобільними пристроями і емуляцію безконтактних платіжних карт. Підтримується передача будь-яких типів даних.
3. Соціальна електронна комерція
Дуже перспективний напрям, який принесе купу грошей. Споживачі люблять робити покупки онлайн, прислухаючись до порад друзів або фоловерів. Шопінг стає більш особистим заняттям. Такі компанії, як Pinterest і Fancy, є вдалим прикладом інтернет-магазину, блогу соцмережі в одній особі.
Станом на лютий 2013 року ринкова вартість Pinterest склала 2,5 мільярда доларів.
4. Мобільне навчання
Все більша кількість людей використовує смартфони і планшетні комп’ютери в якості освітніх інструментів. Широке розповсюдження портативних пристроїв і їх постійне здешевлення роблять можливим отримання освіти за місцезнаходженням користувача. Ідея вчитися де завгодно і коли завгодно без великих фінансових вкладень стає реальністю. Мобільне навчання актуально для країн, що розвиваються, та інших частин світу з обмеженим доступом до освіти.
5. Масова автоматизація людських ресурсів
Спеціальне програмне забезпечення дозволяє бізнесу систематизувати дані про співробітників в одному місці. Уся необхідна інформація зберігається на хмарних серверах і доступна по одному кліку. Компанії, які зможуть освоїти цей ринок, запрацюють великі гроші.
6. Мобільні технології у сфері охорони здоров’я
Завдяки смартфонів і планшетних комп’ютерів працівники медичної галузі можуть набагато швидше і більш точно ставити діагноз і призначати лікування. Новий перспективний ринок для розробників і компаній, що спеціалізуються в області медицини – нові продукти як для пацієнтів, так і для лікарів. Наприклад, дуже перспективна підтримка здорового способу життя. Кількість додатків, які допомагають людям вести активний спосіб життя, висипатися і стежити за харчуванням, постійно зростає. Це Fitbit, Lark та інші програми.
7. Штучний інтелект
Ось вже довгий час вчені всього світу намагаються змусити комп’ютер мислити та спілкуватися на одному рівні з людиною. Інтелектуальна машина Watson компанії IBM обійшла в телевікторині Jeopardy! двох суперників, а також питально-відповідну систему Siri.
Коли штучний інтелект почне розуміти людський інтелект, він замінить людей у сфері послуг, яка вже частково довірена роботам. Хочемо ми цього чи ні, але в недалекому майбутньому нам доведеться спілкуватися з “розумними” машинами.
8. Новий спосіб доставки онлайн-покупок
Покупці не завжди мають можливість отримувати товари, замовлені через Інтернет, за адресою проживання або місця роботи. Онлайн-рітейлери, в тому числі Amazon, почали пропонувати послугу, яка передбачає доставку товару в тимчасові камери зберігання, встановлені в громадських місцях міста.
9. Технічна підтримка для мобільних співробітників
Компанії поступово переходять на використання мобільних пристроїв на робочому місці, тому виникає потреба в ІТ-підтримки. Яскравим прикладом компанії, яка пропонує послуги з технічної підтримки клієнтів, є ZenDesk. Хороша можливість для стартапів зайняти своє місце на ринку.
10. Прозорість урядової інформації
Приватний бізнес звик працювати з клієнтами і партнерами за допомогою пошукових баз даних. За це компанії отримують винагороду у вигляді ринкової частки і прибутку. З урядом справи йдуть інакше. Революціонізувати демократію може допомогти тільки відкритий доступ до інформації про діяльність державних органів. Платники податків мають знати, на що чиновники витрачають гроші народу. Уряд 2.0 підвищить ефективність роботи державних службовців в кілька разів.

Книги, які допоможуть вам збільшити дохід, знайти нові джерела:

1. Бодо Шефер «Money, або Абетка грошей»
2. Бодо Шефер «Закони переможців»
3. Бодо Шефер «Шлях до фінансової незалежності»
4. Марк Хансен «Мільйонер за хвилину»
5. Найбагатша людина у Вавилоні, Клейсон
6. Наполеон Хілл «Думай і багатій»
7. Валерій Синельников – «Шлях до багатства, або де зариті скарби»
8. Джо Джтрард «Як продати що завгодно кому завгодно»
9. Р. Гейдж – «Чому ви дурні, бідні, хворі (про комплекс жертви)
10. «Генії і аутсайдери. Чому одним все, а іншим нічого?» Малкольм Гладуелл

5 СПОСОБІВ ВРЯТУВАТИ НЕВДАЛИЙ ДЕНЬ

У вас коли-небудь випадав такий день, коли вам здавалося, що все йде не так? Починалося все лише з однієї незначної помилки або з чогось більш серйозного, але день здавався вже безповоротно испочренным. Зупинити низку неприємностей, що відбуваються з вами в цей день, — це майже як змінити швидкість руху вашого дня. І ось як це потрібно зробити:
1. Провітріть свої думки
В такі дні наш розум може стати нашим найлютішим ворогом. Ми тяготимся переживаннями про помилки, які вже зробили, і чекаємо нових у майбутньому. Щоб уникнути цієї низки невдач ви повинні провітрити свою голову. Можна піти прогулятися, зробити невеликий кава-брейк або всього пару хвилин помедитувати за робочим столом. Який би спосіб ви не вибрали, ці кілька хвилин для перепочинку можуть змінити напрям всього дня.
2. Виберіть легку перемогу
Часом для подолання втрат і поразок вам потрібна всього одна перемога. І абсолютно неважливо, якщо вона буде маленькою. У такий день, коли ви відчуваєте, що все йде не так, ваш розум може стати вашим найлютішим ворогом. Вибір на користь невеликої легкої перемоги може виявитися ключем до повернення вашої впевненості в собі.
3. Нехай все зійде з потом
Створивши багатогранне суспільство, ми все ж досі залишаємося homosapiens, відчуваючи необхідність щодня «полювати» за їжею і боротися за виживання. У нас виникає реакція «бийся або тікай», яка краще всього підходить для ситуації, коли потрібно вижити в цьому світі, але така поведінка ніяк не можна назвати продуктивним для атмосфери середньостатистичного офісу. Невелика фізичне навантаження може допомогти спалити всі «гормони стресу», які ви самі створили, а також провітрити розум.
4. Поміняйте заняття
Якщо якесь заняття наполегливо е бажає у вас виходити, з’ясуйте, чи є у вас можливість помінятися цим заняттям з колегою, а від нього отримати щось, що не подобається йому? Вам все одно віддадуть якесь складне доручення, але, можливо, воно виявиться вам під силу, на відміну від того заняття, яке ввело вас в низку неприємностей.
5. Виходите з цієї ситуації гідно
Часом деякі речі дійсно виходять з-під нашого контролю. Можливо, ви прийшли на роботу хворими чи маєте якісь інші обставини, що перешкоджають вам закінчити день на високій ноті. У будь-якому випадку, іноді зійти з дороги, яка веде до неприємностей, — це найкращий спосіб уникнути їх. Запам’ятайте, дуже часто поганий день можливо закінчити ще до того, коли це вже пізно зробити. Так що ніколи не здавайтеся раніше часу!

Магазин секонд-хенд як бізнес

Даний вид бізнесу буде мати успіх з однієї простої причини – товар даного бізнесу має підвищений попит. Їжу та одяг люди купують завжди. А за низькою ціною роблять це дуже охоче. Так що справа за малим – створити успішний бізнес.
Оглядовий розділ
Справжній бізнес-план магазину секонд-хенд передбачає організацію магазину з продажу уживаної, уціненої і дешевого одягу. Бізнес план секонд хенду передбачає використання найманої праці.
Організаційно-правова форма організації бізнесу – індивідуальний підприємець. Це не тільки дозволить скоротити податкові виплати, але і спростить роботу.
Ступінь успішності проекту оцінюється як досить висока, зважаючи на перспективність даного ринку і порівняно малих витрат на відкриття магазину закупівлю товару. Кінцева оцінка прибутковості буде залежати від специфіки регіону, зайнятості ринку і наявності або відсутності конкуренції.
Опис підприємства
Передбачається відкриття магазину з продажу уживаної, уціненої і дешевого одягу з режимом роботи з 11-00 до 20-00.
Опис послуг
Магазин з продажу уживаної, уціненої і дешевого одягу (магазин секонд-хенд) буде надавати приватним особам і організаціям наступний перелік послуг:
— продаж вживаного одягу (другі руки)
— продаж уцінених одягу (виробничий брак, прострочення, одяг минулих сезонів)
— продаж дешевого одягу (одяг від турецьких, китайських і європейських оптових виробників)
Даний перелік послуг далеко не повний і в будь-який момент може бути доповнений вами за вашим бажанням.
Аналіз ринку
В даному розділі бізнес-плану секонд-хенду необхідно дати характеристику ринку магазинів вживаного і недорогий одягу вашого регіону, оцінити рівень конкуренції, а також описати перспективи розвитку даної ринкової ніші.
Виробничий план
Першим кроком у реалізації проекту секонд-хенду стане пошук відповідного приміщення під магазин. На відміну від магазинів модного одягу, це не обов’язково має бути приміщення на центральній вулиці або бутік у великому торговому центрі. Магазин можна розташувати в будь-якому місці міста, так як потенційні клієнти в будь-якому випадку будуть приїжджати до нього незалежно від місця розташування.
Після того, як приміщення знайдено, необхідно переходити до його ремонту та оформлення. Паралельно необхідно шукати постачальників дешевої одягу. Це можна робити як самостійно, так і найняти професійного менеджера. На сьогоднішній момент в Мережі безліч пропозицій від людей, які можуть грамотно проводити закупівлі великих партій одягу за кордоном. Зв’яжіться з ними, можливо, це саме той варіант, який вам підійде.
Ще один варіант покупки дешевого одягу – це оптові склади секонд хенд. Вони є сьогодні в багатьох великих містах нашої країни. Ці склади спеціально закуповують секонд хенд оптом за кордоном і продають його тут оптовими та дрібнооптовими партіями магазинах. Так що оптовий склад секонд хенд – це ще один варіант поставки одягу в ваш магазин.
Після того, як приміщення знайдено і налагоджений канал доставки одягу, необхідно визначитися з персоналом. Для магазину секонд-хенд вам будуть потрібні:
— продавці – 2 людини
— менеджер по закупкам – 1 людина
— бухгалтер – 1 особа (можна на аутсорсе)
— управитель – 1 людина
Після того, як персонал знайдений, можна переходити до процедури відкриття магазину. Широку рекламну кампанію проводити не має сенсу, тут краще діяти іншими методами. Важливу роль буде грати так зване «сарафанне радіо», особливо в невеликих містах.
Якщо Ви приємно здивуєте покупців ціною і якістю, дуже скоро потік покупців у вас в магазині зросте, і з’являться постійні покупці.
Фінансовий план
В даному розділі бізнес-плану ми розглянемо фінансову складову проекту по відкриттю магазину секонд-хенд.
Витрати:
— приміщення – від 180.000 грнлів на рік (оренда)
— обладнання, ремонт – від 120.000 грнлів
— зарплата персоналу (5 осіб) – 700.000 грнлів в рік
— реклама – 10.000 грнлів
Загальна: мінімум 1.010.000 грнлів необхідно для старту
Доходи:
— продаж одягу (чистий прибуток) – від 60.000 грнлів в місяць
Разом: від 720.000 грнлів в рік
Як показує практика, окупність магазину секонд-хенд становить трохи більше року. Однак при грамотному веденні бізнесу і застосування маркетингових технологій цей термін можна значно скоротити. Все буде залежати від вашої майстерності.
Сподіваємося, тепер Ви знаєте, як відкрити секонд хенд і з допомогою даного бізнес-плану зможете організувати свій успішний бізнес.

Застрягли? Ось 8 способів просунути своє життя вперед.

Це відчуття періодично відчуває кожен. А деякі перебувають у ньому постійно. Це неприємне відчуття безсилля, приреченість, втоми, яке виникає всякий раз, коли ви хочете щось змінити у своєму житті, але обставини перешкоджають цьому. Ви б’єтеся лобом об стіну, але не можете просунутися ні на сантиметр. Ви выгребаете з болота, а воно смачно засмоктує вас назад. Ви застрягли…
В такі моменти хочеться опустити руки, змиритися і зробити вигляд, що все йде як треба. Не здавайтеся. Є дієві способи повернути контроль над ситуацією і зрушитися з мертвої точки.
Визначтеся на місцевості
Насамперед визначте точку, в якій ви знаходитеся і куди ви хочете потрапити. Ви відчуваєте застій і відсутність перспектив у вашій роботі? У вас проблеми в соціальному житті або в стосунках з колегами? Може бути ваша сімейні стосунки себе вичерпали і потребують оновлення? Визначтеся, яка проблема викликає у вас негативні почуття і подумайте, як ви її можете вирішити. Не хапайтеся за зміни відразу в усіх сферах, зосередьтеся на головному. Це допоможе внести набагато більше ясності в ситуацію.
Знайдіть буксир
Іноді складаються такі обставини, що самостійно вигребти з життєвого тупика буває просто неможливо. Досвідчені автомобілісти знають, що якщо дійсно серйозно застряг, то треба припинити тиснути на газ (тільки зароетесь глибше) і йти за буксиром. У нашій ситуації таким буксиром може бути кращий друг, сім’я, вчитель, психотерапевт або навіть професійний коучер. Відкиньте убік надмірну гордість і не соромтеся попросити про допомогу. Вам же їхати вперед треба, правда?
Щоденник
Спробуйте вести журнал, в якому будете фіксувати деталі свого життєвого подорожі. Запишіть чому ви відчуваєте застій в житті, які доступні для вас, щоб рухатися вперед, що ви спробували і які отримали результати, нові ідеї, які ви можете спробувати, і так далі. Задайте собі настільки гострі питання, які ніхто інший не посміє, і чесно відповідайте на них. Ви можете бути здивовані наскільки це може допомогти вам.
Медитація
Займайтеся принаймні 10 хвилин в день медитацією. Дуже часто це є хорошим способом знайти вихід із здавалося б безвихідній ситуації, коли всі спроби перепробувані, а мозок загнанно крутиться по колу, перебираючи завідомо провальні варіанти. В процесі медитації нашу свідомість розслабляється, але мозок продовжує працювати над сидить в підкірці проблемою, так що в результаті ви можете отримати раптове осяяння з приводу мучащего вас питання.
Пошук
Google доступний для всіх і абсолютно безкоштовний. Майже напевно хтось з мільярдів жителів землі вже опинявся у вашій ситуації, вирішив її і поділився своїм досвідом у мережі. Зрозуміло, стовідсотково ідентичних випадків може і не бути, але якісь схожі ситуації ви напевно знайдете. Можливо, саме це дасть вам нові ідеї та стратегії виходу з кризи.
Мозковий штурм
Проведення мозкового штурму є відмінним способом знайти вихід на хорошу дорогу. Просто візьміть папір і запишіть всі ідеї, які приходять в голову для вирішення вашої проблеми. Ніякого обмірковування, оцінки або обговорення — максимум ідей, навіть самих маревних, в одиницю часу. Потім ви зможете спокійно зважити всі «за» і «проти» і в купі відвертого шлаку знайдете той діамант, якого вам так не вистачало.
Змініть своє оточення
Якщо ви хочете почати бігати, але друзі щовечора тягнуть вас на пиво, то вам доведеться долати не тільки своє внутрішнє опір, але і їх. Якщо ви хочете присвятити своє життя музиці, в оточенні музикантів це буде зробити набагато легше. Намагайтеся оточити себе людьми, які якщо не допоможуть, то принаймні не заважатимуть.
Пробуйте щось нове
Альберт Ейнштейн сказав, що «божевілля — це робити кожен раз одне і те ж і при цьому чекати нового результату». Так чому б і вам, якщо ви хочете вирватися з трясовини життєвого застою, не спробувати зробити щось нове? Нові рецепти, музика, маршрути, захоплення, цілі. Тільки так можна вирватися з порочного кола рутини, коли здається, що все вже випробувано, пройдено, відчуте і нічого в житті вже не станеться.

Заощаджений — значить зароблене!

10 способів заощадити гроші там, де ви навіть і не думали
Всі ми перебуваємо в пошуку, як заощадити гроші, але часто не звертаємо уваги на ті факти, як бездумно щодня «спускаємо» кругленькі суми грошей. Ось 10 способів, як не дозволити вашим грошиками вислизнути від вас:
1. Визначте, ніж вам дійсно потрібно зайнятися в вашому домі
Проживаючи у своїй власній квартирі чи будинку, нас часто не покидає відчуття, що щось ще потрібно доремонтировать, докупити, доробити, і цьому немає кінця і краю. Ремонтом можна займатися нескінченно — витрачати неконтрольовані суми грошей, отримуючи до того ж головний біль від непотрібних чи невідповідних покупок. А в результаті крани, які потрібно було полагодити в першу чергу, так і залишаються протікати. Знайдіть час, щоб сісти і спокійно визначити три необхідних поліпшення або придбання у ваш будинок. Якщо у вас днями не було потопу, такої кількості цілком достатньо. Через місяць повторіть. Результат у вигляді економії витрат і налагодження побуту не змусить себе чекати.
2. Використовуйте весь потенціал» ваших банківських карт
Все більше і більше покупок і послуг ми оплачуємо банківської картою, починаючи від заправки машини і закінчуючи стрижкою волосся. Так чому б не використовувати спеціальні програми, які пропонують банки при відкритті рахунку? Нарахування балів для оплати квитків на літак, товарів в магазині або на тій же заправці – це далеко не все, що може запропонувати банк, який співпрацює по програмі лояльності з іншими компаніями. Якщо ваша нинішня банківська карта не надає таких послуг, вам нічого не заважає дізнатися докладніше які існують бонусні програми в інших банках і приєднається до зручної для вас.
3. Беріть участь в акції та розпродажі, скористайтеся знижками
Ніхто не говорить про те, що потрібно перетворюватися в занудну персону, выискивающую в інтернеті або в листівках знижки та акції. Заводити будильник на 6 ранку, час початок чергової розпродажу, — це крайнощі, які в будь-якій справі тільки шкодять. Мета – це заощадити при зручному випадку, а не присвятити життя высчитыванию, де і як це можна зробити. Кожна поважаюча себе компанія регулярно проводить акції, влаштовує розпродаж, робить знижки постійним покупцям. І не скористатися цим просто гріх. А коли ви бачите пропозицію про зниження вартості товару при покупці двох однакових моделей – чому б не запропонувати взяти участь другу, колезі або родичу.
4. Уважніше ставтеся до купівлі продуктів
Безумовно, важко розрахувати при покупці продуктів на наступний тиждень, скільки саме вам знадобиться. Але коли їжа псується і відправляється у відро для сміття – це означає тільки те, що ви викидаєте туди свої гроші. Планування списку страв на наступний тиждень заощадить не тільки продукти, але і вашу готівку. А як бонус — систематизує сам процес харчування. Якщо при покупці ви будете уточнювати, скільки зберігається той чи інший продукт, ще один пункт в список заощаджених грошей можна сміливо додавати.
5. Перевірте ваш тарифний план на телефоні
Більшість людей, які користуються мобільним телефоном та підключившись сто років тому до якогось тарифного плану, вже й забули, скільки і за що вони платять. Перевірте свій тариф, і ви будете «приємно» здивовані. Між тим ваш мобільний оператор, ймовірно, пропонує більш зручні тарифи з безлімітним інтернетом та послугами смс. Не забувайте вимкнути роумінг по приїзду додому, а в тривалих поїздах краще користуватися місцевої сім-картою: вартість її копійки, а тарифи набагато вигідніше. Якщо ви завантажуєте платні додатки, існує безліч безкоштовних аналогів.
6. Користуйтеся послугами інтернет-магазинів
Інтернет – дивовижна річ. Більше не потрібно тягнутися на інший кінець міста за необхідною річчю, дізнавшись на місці, що її немає в наявності. В інтернеті можна знайти буквально все, причому за вартістю набагато нижче, ніж у звичайному магазині. Щоб не потрапити в халепу, можна «помацати» товар у звичайному магазині, а потім, не кваплячись, за чашкою чаю спокійно переглянути пропозиції і знайти найкращу ціну в інтернеті. Багато інтернет-магазини пропонують послугу самовивозу – як один із способів заощадити на доставці.
7. Просіть знижку
Ніхто не любить торгуватися і випрошувати знижку. Однак при вмілому підході і деяких навичках цей процес можна перетворити на задоволення, і, до того ж, істотно заощадити гроші. Ви будете приємно здивовані, як багато продавців підуть вам на поступки. Особливо, якщо ви купуєте кілька товарів або купівля дорога. Всім хочеться мати постійного покупця. Правило хороших продажів свідчить, що постійний покупець приносить більше доходу, а головне постійного.
8. Не захоплюйтеся технічними новинками
Дивно, як багато компаній, що займаються продажами у сфері сучасних технологій, намагаються якомога більше вичавити з нас. «О, ні, цієї моделі вже цілих шість місяців. Подивіться на цю останню модель, зі збільшеною швидкістю» Або «Завдяки ось цьому поліпшеному кабелю, зображення буде яскравіше в півтора рази». Все це певні тактики продажів, вселяють нам міфи про те, що нова модель набагато краще і, отже, потрібніше нам. Але якщо ви не супер просунутий користувач і взагалі, слова мегапікселі знаєте значення слова «мега», сміливо відмітайте всі ці аргументи. Цей нехитрий рада дозволить значно заощадити гроші.
9. Сплачуйте рахунки з розумом
Рахунки за квартиру, воду, телефон, світло накопичуються дуже швидко, а оплата забирає із собою значну грошову суму. Хороша новина – всі компанії, які виставляють вам рахунки, мають свої сайти, на яких можна завести особистий кабінет і оплачувати послуги без комісії. І найголовніше — більше не треба товпитися в чергах в банку, тривожно поглядаючи на закрите віконце і годинник. Також перевірте — не оплачуєте ви чогось зайвого. Це можна уточнити в організації, яка обслуговує ваш будинок.
10. Не будьте занадто старанні в грошовій економії
«Що це значить?! — запитаєте ви. А як же попередні поради?» Іноді ми настільки старанно вираховуємо всі витрати і так скрупульозно намагаємося заощаджувати, що згодом це може навпаки призвести до ще більших грошових вкладів. Наприклад, ми економимо і відкладаємо похід до зубного лікаря. Коли нестерпний біль відправляє нас все-таки в цьому напрямку – результат може бути плачевним як для зубів, так і для гаманця. Або замість того, щоб викликати таксі через офіційну компанію, зупиняємо на вулиці невідому машину в надії заощадити, в результаті отримуючи кота в мішку. У всьому повинна бути міра, а у питаннях здоров’я і безпеки економії бути не повинно.

5 книг, які допоможуть розібратися в собі

1. Фрит Кріс — “Мозок і душа. Як нервова діяльність формує наш внутрішній світ”
У цій книзі англійського нейробіолога Кріса Фріта в доступній формі розповідається про те, як потроєний ментальний світ. Як зароджуються, форсується і розвиваються психічні образи про реальний світ у свідомості людини.Також Фрит робить акцент на тому, як змінюється психічний стан людини при тих чи інших обставинах ззовні, при певних поведінкових реакціях. Книгу буде корисно почитати тим людям, у яких робоча діяльність забирає багато “нервових клітин”, вона допоможе відповісти на питання про парафіях дратівливості і нервової нестійкості.
2. Манфред шпіцер — “Вся правда про мозок. Популярна неврологія”
Невропатолог Манфред Шпіцер у своїй книжці розкриває буттєві таємниці мозку, приводячи приклади зі своєї лікарської практики. У цій книзі ви знайдете відповіді і незаперечні доводи до популярним твердження,наприклад, як шоколад впливає на мозкову активність, чому здоровий секс контролює рівень тестостерону, а не навпаки і таке інше.
3. Джек Льюїс, Адріан Вебстер — “Мозок: коротке керівництво”
Книга відповідає на найбільш часто задаються питання про мозок і його діяльності. Наприклад, чи може мозок працювати в багатозадачному режимі? Яке півкуля відповідає за творчу складову процесу людської діяльності і чому? Інформація, описана в книзі двома психологами, допоможе вам точніше розбиратися в пристрої мозку і застосовувати отримані знання на практиці.
4. Ася Казанцева — “Як мозок змушує нас робити дурниці”
Книга, написана журналісткою, захоплюється наукою, може в захоплюючій формі, дізнатися відповідь на питання про те, чому ми, свідомі люди, витворяємо такі дурниці у життя.
5. Дойдж Норман — “Пластичність мозку. Приголомшливі факти про те, як думки здатні змінювати структуру і функції нашого мозку”
Джойд Норман представляє вам книгу, в якій легким і доступною мовою викладає самі строгі наукові гіпотези про те, як мозок здатний змінювати власну структуру і задане функціонування завдяки думок і дій людини. Яскраві приклади з лікарської практики самого Нормана лише підтверджують його теорії наочно.