Бізнес-ідея: Вирощування огірків в теплиці

Початкові вкладення: 1620 грн.
Щомісячна прибуток: 160 грн.
Термін окупності: 12 міс.
Сільськогосподарська продукція завжди користується величезним попитом, і свіжі огірки не є винятком. Вибираючи в супермаркеті або на ринку свіжі або консервовані помідори або огірки, споживач акцентує увагу не тільки на їх зовнішньому вигляді, але і на виробника, віддаючи перевагу вітчизняним продуктам. Отже, бізнес на вирощуванні огірків у теплиці забезпечить вам стабільний дохід круглий рік.
Чому тепличні огірки?
Ідею вирощування огірків у теплицях нової не назвеш, і, на перший погляд, можна сказати, що вона позбавлена перспектив. Але саме те обставина, що вітчизняний ринок сільськогосподарської продукції терпить не найкращі часи, забезпечує сприятливі умови ведення даного виду діяльності дрібним підприємцям-початківцям.
— По-перше, найбільші тепличні господарства змушені призупинити свою діяльність через брак коштів, необхідних для модернізації старих тепличних комплексів.
— По-друге, свіжі і екологічно чисті огірки завжди будуть затребувані, на відміну від імпортних.
— По-третє, організувати невелике рентабельне тепличне господарство може будь-який бажаючий. Для цього не потрібно бути власником великих земельних угідь. У кожному сільському поселенні ви можете недорого орендувати невелику ділянку землі для будівництва теплиць.
Вибір організаційно-правової форми
Особисте підсобне господарство
Для підприємців-початківців даного виду діяльності оптимальним варіантом вибору організаційно-правової форми є особисте підсобне господарство (ОПГ). Власники ЛПХ повністю звільнені від сплати податків. Значущим перевагою є те, що будь-яка реалізована продукція, яка була вироблена під час ведення ЛПХ, не вважається підприємницькою діяльністю. Тобто, реалізуючи свої огірки через мережу магазинів, вам не потрібно буде збирати дозволи, сертифікати і т. д. Вам знадобиться лише отримати довідку від місцевого органу самоврядування про походження реалізується вами продукції і укласти звичайний договір купівлі-продажу. Щоб отримати статус власника ЛПХ вам потрібно бути власником або орендувати ділянку землі не більше 2 гектарів.
Індивідуальне підприємництво
Якщо ви плануєте створення великої роздрібної мережі збуту, тут мова піде про досить значному обсязі с/х продукції. У такому випадку оптимальним рішенням буде реєстрація індивідуального підприємництва. Як згадувалося вище, російський споживач віддає перевагу продукти вітчизняного виробництва, а для підтвердження їх походження потрібен сертифікат, декларація відповідності та наклейка на упаковку. Такі документи видаються тільки юридичним особам або індивідуальним підприємцям.
Селянське фермерське господарство
Даний вид організаційно-правової форми ідеально підійде для ведення партнерського бізнесу. Це спрощений варіант товариства з обмеженою відповідальністю. Всі рішення прийняті власниками селянських фермерських господарств мають юридичну силу.
Обладнання
Багато городники вважають, що тепличне господарство – це величезні тепличні комплекси, зведення яких коштує мільйони. Найчастіше саме ця обставина стає стримуючим фактором для підприємців-початківців. Насправді полегшені металоконструкції з міцного карбонату для теплиць цілком доступні. Завдяки цьому, бізнесмени-початківці, спираючись на свої можливості, можуть за досить короткий термін створити власну тепличне господарство.
Як добитися високого показника врожайності?
Домогтися високого показника врожайності насправді зовсім не складно. Весь секрет полягає в застосуванні трехоборотной техніки вирощування огірків, де один збір припадає на літній час, а два збору – на весняно-зимово-осінні місяці. Ключовий момент цієї бізнес-ідеї криється саме в літньому врожаї. Саме в цей період ви можете обійтися без опалення і освітлення. Отже, собівартість продукції буде набагато нижче. Отриманий від цього врожаю дохід, на всі 100% покриє майбутні витрати в осінньо-зимовий період.
Налагодження каналів збуту продукції
До основних каналів збуту належать:
— Продуктові магазини;
— Овочеві ринки;
— Оптові бази;
— Посередники між продуктовими магазинами та оптовими базами;
— Пряма реалізація з місця виробництва.
Кожен з перерахованих каналів збуту має ряд переваг і недоліків, що стосуються кінцевої вартості, реалізованих обсягів і т. д. Стабільну мережу реалізації рекомендується налагодити заздалегідь, щоб в подальшому уникнути збитків від перевиробництва.
Фінансовий розрахунок
Тепличне господарство, як і будь-який інший бізнес, вимагає капітальних вкладень. На купівлю теплиць, необхідного обладнання, а також на їх монтаж, на ділянці землі загальною площею не менше 500 м2 потрібно орієнтовно півтора мільйона грнлів.
Первісні вкладення:
— Комплектуючі для будівництва теплиць – 650 000 грнлів;
— Обладнання для обігріву грунту – 120 000 грнлів;
— Котли для опалення – 70 000 грнлів;
— Система автоматичного поливу – 30 000 грнлів;
— Світлодіодні лампи – 550 000 грнлів;
— Транспортні витрати – 50 000 грнлів;
— Інші витрати (насіння, добриво, електропроводка, тгрни) – 150 000 грнлів.
Разом – 1 620 000 грнлів.
Щорічні витрати:
— Паливо – 150 000 грнлів;
— Купівля насіння – 17 000 грнлів;
— Оплата електроенергії – 16 000 грнлів;
— Добриво – 20 000 грнлів.
Разом – 203 000 грнлів.
Виручка:
Цілорічне вирощування огірків на ділянці землі загальною площею 500 м2 принесе урожай до 37 тонн свіжих огірків. Середня вартість реалізації за 1 кілограм становить 60 грнлів. Таким чином, річний дохід від реалізації складе 2 220 000 грнлів.
2 220 000 (річний дохід від реалізації) – 203 000 (щорічні витрати) = 2 017 000 грнлів — чистий річний прибуток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.