Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Бізнес-ідея: вирощування кукурудзи

Бізнес-ідея: вирощування кукурудзи

Кукурудза – одна з найпопулярніших у світі сільськогосподарських культур. Її варять, консервують, з неї роблять борошно, масло, поп-корн, кашу і т. д. Вирощування кукурудзи в України почалося не так давно, але вже зараз наша країна є великим експортером кукурудзи, причому внутрішній ринок становить конкуренцію експортному ринку.
Кукурудза – рослина теплолюбна і жаростійке. Мінімальна температура для проростання насіння — +5 градусів. Найкраще кукурудза відчуває себе при 24-28 градусів. В період цвітіння сильне підвищення температури (вище 33 градусів) може негативно вплинути на урожайність і якість качанів. Кукурудзі необхідний 12-годинний світловий день. Без сонця вона не дає врожаю.
Лідерами по вирощуванню кукурудзи в України є Краснодарський край, Ростовська область, Ставропольський край, Бєлгородська, Воронезька області. Найкраще ця культура росте на чорноземних ґрунтах. Більша частина врожаю йде на потреби тваринництва: на виробництво комбікормів і згодовування птиці; решта використовують у харчовій, крохмале-патокової промисловості, переробляють на кукурудзяні пластівці, олія, харчові добавки. Близько 20 відсотків врожаю експортується.
Кращі попередники кукурудзи – бобові, пасльонові та гарбузове. Підготовка ґрунту починається з осені. При перекопуванні додається гній або компост суперфосфат. Навесні вносять азотні і калійні добрива. Якщо при посіві внести мікродобрива, що містять цинк і молібден, це підвищить посухостійкість кукурудзи. Кукурудзу рекомендують висівати, коли температура ґрунту на глибині 10 см досягне 10-12 градусів.
Якщо планується виростити на гектарі 52 тисячі рослин, то буде потрібно 4 зерна на погонний метр. При вазі 1000 зерен 160 г необхідно взяти 9,2 кг на гектар; при вазі 300 м – 17 кг.
Вартість насіння — 3000 грнлів за 70000 схожих насінин. Для середнього по щільності засіву одного гектара нам потрібно 20 кг насіння, що обійдеться в 29 тисяч грнлів.
Найкращий спосіб отримати ранній урожай кукурудзи і позбутися від загрози знищення посівів шкідниками – вирощування розсади. Для неї можна використовувати будь-які гібриди і сорти цукрової кукурудзи. Коли грунт прогрівається до 14 градусів, розсаду можна висаджувати під укриття або в грунт.
Вартість оренди одного гектара землі в різних регіонах України сильно відрізняється, залежить від грунту, близькості населених пунктів, дороги, наявності поливу. Може складати від 1000 грнлів до 10000 грнлів.
Оранка землі коштує 1500-2000 грнлів за гектар.
Кукурудзяну сівалку можна придбати за суму від 500 тисяч грнлів до 1,5 мільйонів, мультикультиватор коштує близько 50000 грнлів. Сіють зерно з міжряддями 70 див Догляд полягає в розпушуванні ґрунту, проріджування сходів, підгортанні стебел, підгодівлі, пасинкування.
Щоб знищити бур’яни, проводять боронирование спочатку через п’ять днів після посіву, потім через десять днів. Пізні ярі бур’яни, що проростають одночасно з кукурудзою, знищують послевсходовым боронированием, після чого приступають до междурядовым обробкам, поєднуючи їх з підгодівлею рослин азотом. Також при небезпеці засмічення бур’янами слід застосовувати такі гербіциди: «Фронтьєр Оптима» (0,8–1,2 л/га), «Мерлін» (0,1–0,16 кг/га), «Стомп» (3-6 л/га).
У посушливі періоди проводять регулярне розпушування грунту. Протягом періоду вегетації кукурудзу підживлюють три рази. Загальні норми добрив на суглинних грунтах з забезпеченістю доступними формами елементів живлення не нижче середньої приблизно такі: 120-150 кг/га азоту; 50-70 кг / га фосфору; 90-110 кгга калію.
Також необхідний захист від шкідників: обприскування рослин і грунту. В період цвітіння проводиться додаткове запилення.
Кукурудза потребує регулярного поливу, краще крапельним зрошенням. Уздовж однієї тгрнки можна розміщувати в 2 ряди рослин. Добові норми поливу: фази «сходи – 3-й листок» – 10-15 м3/га; у фазу «3-й лист – початок нарощування листової маси» – 20-25 м3/га; у фазу «викидання волоті» – 35-40 м3/га; у фазу «цвітіння» – 50-55 м3/га; після цвітіння – 40 м3/га
Прибирати урожай можна в період початку підсихання рилець у фазу молочної стиглості, так як саме на цю фазу розвитку припадає максимальний вміст цукру, надалі він перетворюється на крохмаль. Досвідчені аграрії підбирають сорти кукурудзи і строки посіву так, щоб отримати безперервний конвеєр продукції.
Догляд, робота техніки, оплата праці, придбання засобів захисту та добрив обходяться в середньому в 52 тисячі грнлів на гектар.
Вартість прибирання одного качана – 20-30 копійок. Один працівник за семигодинний робочий день може зняти 2500 качанів.
З рослини можна отримати від 1 до 2 качанів. Рання кукурудза з укриттів реалізується оптом по 15 грнлів, посіяна по 8 грнлів. Якщо густота рослин на гектарі 60 тисяч, то можна отримати 80-90 тисяч качанів.
Рентабельність вирощування кукурудзи може скласти від 400 до 800 %, це один з найвищих показників у сільському господарстві.
Для побудови силосного конвеєра вирощують ранньостиглі та середньостиглі гібриди у співвідношенні 60 на 40, сіють їх у два-три строки. Заготівлю силосу можна починати в середині серпня, прибираючи качани з ранньостиглих гібридів, посіяних на початку травня. При висіві 50 тисяч насінин на гектар отримує близько 56 центнерів кормових одиниць і 220 центнерів зеленої маси. На початку третьої декади серпня починають прибирання середньоранніх гібридів, які відрізняються більш високою врожайністю. Така організація конвеєра дозволяє раціонально використовувати техніку і робочу силу, безперебійно заготовлюючи силос до середини вересня.
Збувають кукурудзу на аграрних біржах, або заздалегідь укладають договори про постачання з консервними заводами або виробниками комбікормів.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!