Бізнес-ідея: Виробництво паперових пакетів

Незважаючи на засилля практичних поліетиленових пакетів, їх не завжди і не скрізь можна використовувати. Наприклад, для упаковки цілого ряду продуктів харчування, деревного вугілля потрібні виключно пакети з паперу. Також вони часто застосовуються для різних рекламних кампаній. Тому виробництво паперових пакетів – популярний і перспективний бізнес.
Сфери використання продукції
Сферами використання, а відповідно і ринками збуту пакетів з паперу можуть бути громадське харчування, промисловість, реклама, будівництво, сфера послуг тощо.
Пакети з паперу застосовують для упаковки:
— побутових товарів, добрив;
— сувенірів, подарунків;
— фірмових товарів;
— квіткових букетів;
— деревного вугілля;
— сухих будівельних сумішей;
— буклетів;
— фаст-фуду;
— промислових виробів;
— продуктів харчування.
Технологія виробництва
Щоб зорієнтуватися, яке потрібне обладнання для виробництва паперових пакетів, треба розуміти технологію їх виготовлення. Її основними етапами є:
— формування заготовки мішка;
— нанесення малюнка або тексту;
— склейка або прошивка дна;
— упаковка.
Виробництво паперових мішків починається з формування заготовки. Вона готується шляхом склеювання закінчень поперек і вздовж заготовки. Друк наноситься методом флексографії. Вона дозволяє використовувати як кольорову, так і монохромний друк. Якщо бізнес-план входить виробництво паперових пакетів з використанням клапана, на цьому етапі виготовляється і клапан. Далі виготовлення паперових пакетів вимагає скріпити дно.
Воно може прошивати або склеюватися – все залежить від того, виробництва якого типу мішків ви віддали перевагу. Звертаємо увагу, що ціна на прошиті пакети трохи вище, оскільки вони більш міцні. Завершується виготовлення паперових пакетів їх пресуванням і упаковкою на спеціальному обладнанні. Запаковані пакети маркуються, після чого направляються на склади або замовнику.
Обладнання для виробництва паперових мішків В залежності від того, якого типу мішки ви плануєте виготовляти, підбирається відповідне обладнання по виробництву паперових пакетів. На ринку представлені виробники різного цінового сегмента. Але щоб ваш бізнес не зазнав краху вже на перших кроках, варто відразу купувати якісне обладнання з виробництва паперових пакетів. Скільки інвестицій закласти в бізнес-план на його закупівлю залежить від того, якої потужності буде верстат або лінія виробництва. Верстат зазвичай вимагає більше ручної праці, так як він напівавтоматичний, а лінії повністю автоматизовані, тому й коштують дорожче.
Лінія складається з трьох типів обладнання, яке автоматизує кожен з етапів виробництва. Наприклад, якщо ваш бізнес-план входить купівля лінії потужністю не більш 250 мішків з паперу за годину, вона включає:
— напівавтоматичний верстат для заготівлі паперового мішка;
— верстат формування і склеювання дна;
— напівавтоматичну машину нарізки листів для прокладок пакета або для прошивки дна.
Найпростіший верстат можна купити за 190 тис. грн. Для виготовлення багатошарових мішків обладнання обійдеться вже в 430 тис. грн. Якщо ж ваш бізнес-план передбачає виготовлення двох типів мішків, можна купити змішаного типу обладнання, яке коштує не менше 880 тис. грн. Але чим дорожче обладнання, тим більше виробів на ньому можна виготовити за зміну. Відповідно, період окупності істотно скоротиться.
Включіть в бізнес-план покупку додаткового обладнання. До нього належать:
— гідравлічний прес;
— перфорирующий верстат;
— пристрій багатошарової прошивки дна;
— спецапаратура для завантаження паперу;
— друкувальний пристрій.
Сировина для виробництва
Даного типу товар виготовляється з будь щільного паперу. Найчастіше використовується:
— картон;
— люкспак;
— эфалин;
— крафт;
— крейдований папір;
— артлибрис.
Приміщення і персонал
Ваш бізнес не вимагатиме пошуку або спеціального переобладнання приміщення. Важливо, щоб воно було оснащене промислової електромережею на 380В і подачею холодної води. Також окрему увагу треба приділити пожежної безпеки приміщення, оскільки виготовляється продукт легко запалюється. Тому куріння в цеху категорично заборонено, так само як включення різних нагрівальних приладів. План штатного розкладу треба встановлювати, виходячи з типу обладнання.
Зазвичай, кожен блок обслуговується одним оператором. Особливої кваліфікації для нього не потрібно. Всі оператори, що працюють на зміни, куруються бригадиром, який сидить за пультом управління. Він же виконує роботу технолога. Зазвичай одна міні-лінія обслуговується приблизно 4 робітниками, велика – від 8.
Фінансовий план виробництва
Основні інвестиції підуть на закупівлю обладнання та оренду приміщення.
Оренда обійдеться десь в 55 тис. грн. за місяць.
А от точно назвати суму закупівлі обладнання складно.
Невелике виробництво може обійтися обладнанням за 600 тис. грн.
Але якщо у вас масштабний план виробництва, мінімальні вкладення зростуть до 900 тис. грн.
Лінія по виробництву всіх типів мішків, укомплектована по максимуму, обійдеться як мінімум в 2 млн грн.
На чотирьох робочих треба закласти оплату праці приблизно в 80 тис. грн.
На інші витрати піде ще приблизно 15 тис. грн.,
а податки – не менше 95 тис. грн. в місяць.
Собівартість одного пакета з урахуванням витрат на сировину, комунальні послуги, податки і зарплату – 3 грнля 23 коп.
Відпускна ціна виробу – не менше 10 грн. Відповідно з одного пакету можна отримувати прибуток у розмірі 6 грнлів 77 коп.
Якщо у вас два верстати, на яких робота ведеться в дві зміни, можна виготовляти близько 6 тис. пакетів на добу, а в місяць – близько 132 штук.
Це означає, що навіть в перший місяць роботи підприємства мінімальний дохід складе близько 890 тис. грн., тобто вийти на окупність вийде вже за рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.