Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Бізнес-ідея: виробництво лимонаду

Бізнес-ідея: виробництво лимонаду

Міні-виробництво лимонаду можна з упевненістю назвати перспективним напрямком малого бізнесу. Про це говорить статистика – за останні чотири роки обсяг виробництва солодкого напою збільшився на 30%. Пов’язано це, звичайно, із зростанням попиту на безалкогольні напої…
Зростає обсяг споживання розливного лимонаду, того, що продають у спеціалізованих магазинах і в торгових лотках на вулицях в літній час (попутно з квасом). Тому у міні-заводу є відразу кілька варіантів для збуту продукції: випускати напій в малій тарі для поставок в продуктові магазини і проводити розлив лимонаду в об’ємні кеги для поставки в кафе, вуличні точки і магазини розливного пива.
Приміщення – де розташувати виробництво
Виготовлення лимонаду відноситься до харчового виробництва, тому до приміщення пред’являються досить серйозні вимоги. Не можна відкривати виробництво в безпосередній близькості до промисловим підприємствам, у підвальних цехах і в місцях, де з різних причин не можна підвести відповідні комунікації. Саме приміщення повинне бути не менш 150 кв. м. Тільки для розміщення однієї виробничої лінії потрібно близько 50 кв. м., а ще потрібно виділити простір для складу сировини та складу готової продукції, кімнати для персоналу, для офісу і хозблока.
Технологія вирішує
Те, що необхідно зробити в першу чергу – розробити рецепт лимонаду. І не один, а відразу на кілька сортів. Вирішувати це питання слід заздалегідь, так як на відпрацювання оптимального смаку може піти тижні, а то й місяці. Без залучення досвідченого технолога, тут не обійтися.
В рецептуру лимонаду входять такі складові як: ароматизатори, підсолоджувачі, барвники, бензонат натрію, лимонна кислота, двоокис вуглецю, питна вода. На виході повинен вийти лимонад по Гост 28188-89.
Подивишся на такий склад, і пити расхочется. Але нікуди не дітися – без додавання даних компонентів напій не вийде смачним і з коротким терміном зберігання.
Вибір обладнання – не просте завдання
Залежно від цілей компанії, орієнтовний комплект обладнання для запуску лінії виглядає наступним чином:
— Сатурационная установка – призначена для насичення напою вуглекислим газом.
— Система обробки води – призначена для очищення води від важких металів (ртуті, цинку, заліза, марганцю), мікробів, сторонніх запахів, часток та органічних речовин.
— Станція приготування сиропу – ємність в кілька тисяч літрів
— Блок розливу – призначений для розливу лимонаду в ПЕТ або скляну тару.
— Закупорювальний автомат – служить для закупорювання ПЕТ і скляних пляшок пробками.
— Машина для видуву ПЕТ-тари – призначена для підготовки тари для напою.
— Етикетний машина – завдає етикетки компанії на пляшки.
Можна також встановити триблок: ополіскування +розлив + укупор. У такому випадку кількість окремих машин для виробництва лимонаду помітно скоротитися. Наприклад, блок розливу ЮВЕСТ 4,0 БНТ («Орелпищемаш») виробляє до 4000 пляшок у годину. Це досить продуктивна машина, але можна знайти варіанті і скромніше.
Окремо варто сказати про видувну машину. Для міні – заводу придбання такого апарату не обов’язково. Видувна машина потрібна тільки при виході на великі обсяги. На початковому етапі, коли повноцінний збут ще не налагоджено, оптимальним варіантом буде покупка готової тари. У цьому, звичайно є мінус – велика кількість пляшок вимагатиме відповідних складських площ. Або доведеться налагоджувати мало не щоденні поставки тари.
У будь-якому випадку, детальну консультацію щодо вибору обладнання вам дадуть постачальники, які зобов’язані надати всю технічну документацію на апарати, а в деяких випадках – провести за свій рахунок монтаж і пусконалагоджувальні роботи.
Загальні витрати на закупівлю обладнання підрахувати складно. Все залежить від комплектації, заявлених обсягів, стану обладнання (нове або б.у.) та інших моментів. Одне можна сказати точно – одним мільйоном справа не обмежиться.
Багато залежить і від вибору постачальника лінії. Благо, тут є певні варіанти. Можна придбати загрніжне устаткування. Міні-заводи «під ключ» пропонують італійські та китайські постачальники. Європейське обладнання коштує дорого, хоча і якісне. Китай же навпаки – пропонує відносно дешеві лінії, але за якість «не відповідає». Золота середина – придбання вітчизняної лінії. Наприклад, відома компанія ТОВ ПКЦ «Орелпищемаш» випускає цілу серію різноманітних машин для виробництва лимонаду, починаючи від сатураторів і закінчуючи ємнісним і пакувальним обладнанням.
Великий плюс співпраці з російським постачальником в тому, що простіше здійснювати гарантійний ремонт обладнання. А це дуже важливий момент, так як у випадку зупинки лінії терміновість її ремонту буде мати вирішальне значення.
Також потрібно налагодити постачання готових ПЕТ пляшок або ПЕТ преформ. Преформа – це заготівля майбутньої пляшки. Купівля преформи переважно тим, що собівартість тари зменшується. Вона менша за розміром, ніж готова пляшка, відповідно, займає менше місця, що позначається на зменшенні транспортних витрат, а також скорочує розмір складських площ. Однак, як було зазначено вище – потрібно придбання видувної машини, яка буде виробляти з преформи готову тару.
Організаційні моменти
Крім реєстрації бізнесу для початку випуску лимонаду потрібно отримати сертифікати на виробництво безалкогольних напоїв («ванільний», «буратіно», «груша» тощо) або декларацію відповідності. За детальною інформацією слід звертатися в місцеве відділення Росспоживнагляду. Там же оформляється санітарно-эпидиологическое висновок, що дозволяє випуск напою. Без цих документів неможливо налагодити збут лимонаду через магазини і торговельні мережі. Та й проблеми з контролюючими органами починаючому міні-заводу не потрібні (виробництво можуть порахувати нелегальним).
Короткий розрахунок прибутковості підприємства
Витрати підприємства, продуктивністю 240 тис. літрів лимонаду в місяць:
— Оренда приміщення – 30 000 грн.
— Заробітна плата операторів (3 чол.) – 90 000 грн.
— Заробітна плата офісних працівників (бухгалтер, менеджери з продажу і збуту) – 120 000 грн.
— Різноробочі та працівники складу (3 чол.) – 60 000 грн.
— Охорона – 35 000 грн.
— Комунальні послуги (вода, електроенергія) – 50 000 грн.
— Матеріали (ПЕТ-тара) – 480 000 грн. (2,0 грн./шт.)
— Сировину (лимонна кислота, підсолоджувачі та інші інгредієнти) – 1 500 000 грн.
— Транспортні витрати – 50 000 грн.
— Податки – 15 000 грн.
— Інші витрати (спецодяг, рукавички, непередбачені витрати тощо) – 50 000 грн.
Разом – 2 480 000 грн.
Собівартість виробництва одного літра лимонаду становить 10,33 грн.
Щомісячні доходи:
Націнка виробника становить не менше 30%. Відпускна ціна одного літра лимонаду, таким чином, буде дорівнює 13,43 грн. Дохід з одного літра становитиме 3,10 грн. Якщо реалізувати весь обсяг виробленої продукції (240 тис. літрів), то щомісячна прибуток становитиме 744 000 грнлів.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!