Бізнес-ідея: Виробництво гонтової покрівлі.

Здавалося б, що в справжні час здивувати кого-небудь новими шедеврами в області індивідуального будівництва досить складно. Особливо в покрівельних матеріалах, адже їх існує безліч, починаючи від дешевого шиферу і закінчуючи дорогою міддю.
Однак є один тип покрівлі, які викликає не тільки загальні захоплення, але і бажання мати щось подібне і на своєму заміському ділянці, і це – гонтова покрівля (дерев’яна покрівля).
Величезний плюс цієї бізнес ідеї в тому, що виробництвом гонта і зведення з нього всіляких конструкцій покрівлі можна зайнятися без серйозних капіталовкладень, з величезними перспективами подальшого розвитку, так як ринок гонтової покрівлі до теперішнього моменту абсолютно порожній.
Що таке гонтова покрівля?
Конструкція гонтової покрівлі влаштована за таким же принципом, як і черепична, тільки замість глиняної черепиці використовується дерев’яна. При цьому за термінами експлуатації дерев’яна покрівля може запросто простояти 50-70 років. Подібну довговічність їй забезпечують високий кут підйому і дерев’яні дощечки (гонт, дрань і т. д.) колоті вручну.
Справа в тому, що при посадках гонта розщеплення деревини проходить строго по волокнах, пори залишаються закритими, і навіть без додаткової обробки антисептиками, дерев’яна черепиця відмінно відштовхує і не вбирає вологу. У те час як в пиляних будматеріалах спостерігається зовсім інша картина, і покрівля, покрита пиленым гонтом, простить не більше 20-25 років.
Сировина для гонта.
Кращою сировиною для виробництва гонта вважаються такі породи деревини, як модрина, дуб та ясен. Однак не в кожному регіоні вони доступні, і часто гонт виробляють з осики або сосни смолянистий порід. Але не кожна частина стовбура дерева годиться для виготовлення гонту.
Найбільш прийнятний варіант – це комлевое колода, яке починається від кореня дерева і закінчується біля освіти його крони. Саме в комлевом відрізку колоди міститься найбільша кількість смолянистих речовин, найменше вологи, висока щільність деревних волокон і повна відсутність вкраплень сучків.
Ще один плюс виробництва гонта в тому, що сировина для нього обходиться дуже дешево. Тобто необов’язково купувати дорогий стройовий ліс-пиловочник, так як для цих цілей підійде будь неліквідний або низькосортний ліс.
Техніка виготовлення гонту.
Перше, що треба знати, так це те, що гонт виготовляють тільки з сухої деревини. В іншому випадку до 50% гонта при сушінні піде в шлюб, так як поверхня дерев’яної черепиці покриється глибокими тріщинами і сильно деформується. А виготовляють гонт наступним чином:
1. Розпилювання колод. За 1-2 місяці до колки гонта колоди розпилюють на цурки відповідної довжини – 25-35 див. Попередня розпилювання на цурки потрібна для того, щоб з деревини випарувалася зайва волога. А от довжина чурок, з яких буде проводитися гонт, залежить від типу майбутньої покрівлі.
2. Колка гонта. Для колки гонта використовують сокиру з широким лезом і дерев’яну киянку, якої завдають різкі, короткі удари по обуха сокири. Для зручності роботи чурки діаметром більше 25 см, розколюють на кілька частин і вже кожну таку частину колють на дерев’яну черепицю завтовшки 2-2,5 див
3. Обробка гонта. В подальшому гонту необов’язково надавати чіткі геометричні форми, наприклад, як для дощок або бруса. Все, що потрібно зробити, це зняти фаску з двох торцевих сторін драні під кутом 45°, а кромки гонта, як і його плоску поверхню, можна обробити на деревообробному верстаті, що істотно прискорює його виробництво.
Зведення гонтової покрівлі.
Існує 5 типів гонтової покрівлі:
• Тесів покрівля.
• Луската покрівля.
• Покрівля з драні.
• Багатошарова покрівля.
• Двошарова покрівля (внахлестку).
Ми з вами розглянемо найпростіший варіант – гонтова покрівля внахлестку. Подібна конструкція прийнятна тільки для невеликих будівель: лазень, альтанок, госп. будівель і т. д., але для капітальних будівель такий тип покрівлі не годиться. Однак на цьому прикладі ви зможете зрозуміти принцип її зведення.
Перше – це каркас конструкції, який можна робити як з пиломатеріалів (брус, дошка), так і з тесу (жердини, колоди). Якщо передбачається робити покрівлю для альтанки, то конструкцію каркаса краще виконувати тесаную, так як подібний підхід додасть всьому будовою більш привабливий вигляд.
І найголовніше – кут нахилу кожного ската покрівлі внахлестку повинен бути не менше 55°, інакше вона буде протікати.
Друге – це кріплення гонта. Особливо слід звернути увагу на цвяхи, вони повинні бути розміром 70-80 мм, з мінімальним діаметром стрижня і широким капелюшком. Простіше кажучи, чим тонше цвях, тим менше він буде «рвати» дерев’яну черепицю. А кріплять гонт за наступною схемою:
1. Перший ряд гонта настилають від основи схилу покрівлі, укладаючи дерев’яну черепицю щільно один до одного – стик в стик. Далі на перший шар дерев’яної черепиці першого ряду настилають другий шар гонта, закриваючи їм всі стики.
2. Другий ряд гонта кладуть за таким же принципом, як і перший, з однією лише відмінністю: він повинен нахлестывать перший ряд на 8-10 див. Ну, а далі 3 ряд, 4 ряд і т. д., до самого гребеня покрівлі.
Виробничі площі для виготовлення гонту.
Для того щоб поставити виробництво і реалізацію гонта на потік, вам потрібно наступне:
• Ділянка землі площею не менше 100 м2, зі зручним під’їздом для лісовоза та місцем для розміщення лісу-пиловочника, обсяг якого повинен становити не менше 60-70 м3 в місяць.
• Виробничий цех, він же за сумісництвом склад для зберігання готової продукції.
• Деревообробний круглопильний верстат для додання гонту більш чіткої і правильної форми.
Реалізація гонта.
З усього вищесказаного зрозуміло, що виготовити ґонт і зводити прості типи гонтових покрівель досить просто. Але як просунути цей незвичайний для будівельного ринку продукт?
А ось вирішення цієї проблеми криється у великих магазинах будматеріалів, мають свої відкриті майданчики, де вони реалізують не тільки пиломатеріали, але і готові споруди типу лазень або альтанок.
Тобто вам потрібно побудувати яку-небудь альтанку, наприклад, в староруському стилі, природно, з ґонтовим дахом і помістити її на такому майданчику якого-небудь великого магазину, в якості живого, рекламного матеріалу. Крім цього в магазині можна розмістити невеликий рекламний стенд з контактами і фотоальбом з ефективними фотографіями гонтових покрівель.
Капіталовкладення, доходи і витрати.
• Виробничий цех. Для виробництва і зберігання місячної норми гонта необхідно побудувати цех площею не менше 100 м2. Так як розрахувати для такої будови кількість і вартість будматеріалів досить складно, то поставимо умовну суму в 200 тис. грн., тобто цех у нас буде не обігрівається, що в принципі не важливо.
• Круглопильний верстат ТСК-01, вартість – 120 тис. грн.
• Інвентар і будівельний інструмент (бензопила, сокири, колуни, інше) – 50 тис. грн.
• Закуп сировини (місячний об’єм – 50 м3;) — 100 тис. грн.
• Реєстрація діяльності ИНФС, замовлення печатки, відкриття розрахункового рахунку, інші витрати – 50 тис. грн.
Загальна: 520 тис. грн.
Розрахунок виторгу та прибутковості діяльності.
Для розрахунку прибутковості діяльності з виготовлення гонтової покрівлі, будемо вважати, що за сезон травень-жовтень підприємством буде виконано всього 15 замовлень, загальною площею 1 200 м2.
Середня вартість роботи з урахуванням матеріалу становить 800 грн. за 1 м2.
Таким чином, виручка в даному виді діяльності за сезон (6 місяців) може, складе 960 тис. грн.
Рентабельність діяльності – 50-60%, при такому рівні прибутковості всі витрати на організацію виробництва окупляться за 1 сезон роботи. Успіхів Вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.