Бізнес ідея: ВИРОБНИЦТВО ЦЕЛЮЛОЗНОГО УТЕПЛЮВАЧА (ЕКОВАТИ)

Ековата (яку також називають целюлозної ватою або целюлозним утеплювачем) являє собою екологічний вид утеплювача, який використовується для стін, покрівлі і перекриттів торгових приміщень, житлових будівель і промислових об’єктів. Ековата, як правило, складається на 81 % із вторинної целюлози (переробленої газетної макулатури), на 12 % — з антисептика (в ролі якого виступає борна кислота) і на 7 % — з антипіренів (бура). Вона виглядає як пухка волокниста маса сірого або світло-сірого кольору. У волокнах цього матеріалу знаходиться лігнін, який при зволоженні пов’язує волокна і елементи конструкції. Популярність цього екологічного утеплювача пояснюється рядом його цінних властивостей. Він нетоксичний і абсолютно нешкідливий, не гниє, довго протистоїть відкритого вогню, володіє хорошими тепло – і звукоізоляційними властивостями, економічний у використанні, утримує тепло і вологу, не викликає корозію контактуючих з нею металів.
Ековата випускається не в рулонах або у вигляді плиток, як інші утеплювачі, а в розсипному вигляді: вона засипається і задувається за допомогою спеціального обладнання в порожнини і ніші або зволожується і рівномірно напилюється на поверхні, тому її можна застосовувати навіть у важкодоступних місцях, для складних конструкцій з великою кількістю нерівностей. До відносних недоліків цього виду утеплювача можна віднести той факт, що для його застосування потрібна кваліфікована монтажна бригада з відповідним обладнанням. Однак універсальність застосування, відсутність шов і порожнеч, а також оптимальне співвідношення ціни та ефективності чудово з лишком компенсують більш високі витрати на його використання (у порівнянні з традиційними видами утеплювачів).
Незважаючи на те, що целюлозний утеплювач широко використовується за кордоном впродовж кількох десятків років, на російському ринку він з’явився відносно недавно. Обсяги виробництва ековати в Європі та Америці зростають на 20-30 % щорічно, і аналітики впевнені, що така ж тенденція буде спостерігатися і на російському ринку. Таким чином, виробництво целюлозного утеплювача є перспективним і вигідним напрямком бізнесу.
Виготовлення утеплювача на основі целюлозного волокна може здійснюватися як на великих заводах з виробничою потужністю близько десяти тонн продукції на годину, так і на малих і середніх підприємствах з об’ємом виробництва від ста кілограмів на годину. В якості основної сировини для виробництва ековати використовується макулатура, а в якості допоміжного сировини – антипірен і антисептик, які дозволяють значно поліпшити якість готового матеріалу.
Процес виробництва целюлозного утеплювача включає в себе кілька етапів. На першому етапі здійснюється розфасовка макулатури з ручною фільтрацією загальної маси від великих предметів (затискачі, файли, папки тощо), а також від сортів папери, які не підходять для переробки. Потім сировина подається на конвеєр, де спочатку папір змішується і спочатку подрібнюється. За допомогою великого магніту із загальної маси вилучаються предмети малого розміру (скріпки, скоби тощо). На наступному етапі порізки шматочки паперу подрібнюються на п’ятисантиметрові фрагменти. Отриману в результаті цього паперову масу пересипають в окремий резервуар, куди потім додається антисептик і борна кислота. В диспергатори (виробнику волокон) все це подрібнюється до частинок розміром 4-5 мм з повторним додаванням невеликої кількості борної кислоти. Весь цей цикл переробки макулатури займає не більше п’яти хвилин і повністю автоматизований.
Для того щоб переконатися, що готовий продукт відповідає всім стандартом, беруться зразки на перевірку, частина яких спрямовується також на випробування в незалежний центр оцінки. На останньому етапі целюлозний утеплювач упаковується в мішки з розфасовкою від п’яти до п’ятнадцяти кілограм. Так як щільність матеріалу в мішках виявляється в 3-4 рази вище, ніж у відкритому вигляді, то перед використанням ековату необхідно розпушити.
Цей продукт не відрізняється різноманітністю асортименту і випускається як окремий вид утеплювача, що дозволяє значно спростити і здешевити процес виробництва. Для виробництва целюлозної вати потрібно спеціальне обладнання, яке входить шредер для первинного подрібнення, диспергатор для подальшого подрібнення, сушіння і сепарації продукції, панель для переміщення сировини (скребковий контейнер), вентилятор (для останнього етапи сушіння і распушения ековати), дозатори для добавок, пакувальник готової продукції в поліетиленові мішки. На російському ринку представлені різноманітні моделі обладнання для виробництва целюлозного утеплювача, яке відрізняється по продуктивності, за габаритами, за ціною і по компанії-виробнику. Найбільшою популярністю серед великих виробників ековати користуються фінські міні-заводи продуктивністю від 750 до 2000 кг в годину. Їхня перевага полягає у відсутності необхідності будувати спеціальний фундамент і підключати воду і каналізацію. Рекомендована виробнича площа для їх розташування становить приблизно 500 кв. метрів. Причому 350 кв. метрів від цієї площі займатимуть складські приміщення.
Невелика лінія з продуктивністю 150 кг продукції на годину обійдеться в суму близько 1,5 млн. грнлів. Для її обслуговування достатньо двох осіб, а для розміщення підійде площа 50 кв. метрів (плюс ще 150 кв. метрів на склади). Лінія продуктивністю 500 кг продукції на годину буде коштувати більше 3 млн. грнлів, а для її розміщення знадобиться приміщення на 20 кв. метрів більше. Штат обслуговуючого персоналу також збільшиться до трьох осіб. Лінія самої високої продуктивності, що дозволяє виготовляти до 800 кг ековати на годину, обійдеться в 5,5-6 млн. грнлів.
Відповідь на питання, яку саме вибрати лінію для виробництва, залежить від того, чи є у вас ринок збуту. Швидше за все, протягом першого року роботи обладнання буде працювати далеко не на повну потужність. Тому має сенс придбати лінію простіше, а, в подальшому, при необхідності, продати старе обладнання та придбати новий, більш потужний. Крім того, якщо ви плануєте займатися не тільки власне виробництвом целюлозного утеплювача, але і проведенням будівельних робіт, вам буде потрібно додаткове обладнання – видувні установки для монтажу утеплювача і стовбур для вологих штукатурок. Останній варіант особливо вигідний у тому випадку, якщо у вашому регіоні поки ще немає конкуренції у даному секторі. При невеликих обсягах виробництва виробнику вигідніше пропонувати своїм клієнтам весь комплекс послуг, включаючи монтаж утеплювача, або ж просто здавати це обладнання в оренду. На вітчизняному ринку представлені у великому асортименті видувні установки американського, польського, білоруського виробництва та ін. різної продуктивності та цінової категорії.
Для збільшення рентабельності можна, крім власне целюлозної вати, виробляти на тій же лінії экоплиты, брикети і пелети. Для цього будуть потрібні деякі вкладення (близько 500 тис. грнлів) на придбання додаткового обладнання.
Реалізовувати целюлозний утеплювач можна будівельним компаніям, які через спеціалізовані магазини і безпосередньо фізичним особам. Собівартість виробництва однієї тонни ековати становить близько 4,5 тис. грнлів (2,5 тис. грнлів – сировина плюс заробітна плата та інші витрати). Роздрібна вартість цього виду утеплювача становить близько 30 грнлів за кілограм, а оптова вартість – 20-25 тис. грнлів за тонну.
Первісні витрати на створення бізнесу з виробництва ековати включають в себе придбання виробничої лінії (мінімум 1,5 млн. грнлів), доставку обладнання, його монтаж (близько 250 тис. грнлів), закупівлю сировини (початкова партія обійдеться в 350 тис. грнлів), вартість оренди і при необхідності ремонту приміщення, інші витрати. За різною оцінкою підсумкова сума складе 2,5-3 млн. грнлів. Розрахунок наводиться на невелике виробництво з місячної виробленням близько 30 тонн целюлозного утеплювача в місяць. Виручка такого підприємства складе близько 600 тис. грнлів на місяць (чистий прибуток при цьому буде приблизно 180 тис. грнлів). Терміни окупності такого виду виробництва складають близько 1-1,5 років. Однак зауважимо, що ці терміни наводяться за умови безперебійної роботи підприємства з заданим об’ємом виробництва і, головне, налагодженій системі збуту (в ідеалі у вас повинен бути укладений договір на постачання хоча б з однією великою будівельною компанією). Насправді ж, велика ймовірність, що як мінімум протягом першого року ці умови буде складно виконати.
По-перше, хоча ековата поки ще не отримала такого широкого поширення, як інші утеплювачі, але конкуренція в цьому сегменті все ж таки присутня. Вашими перевагами можуть стати висока якість продукції, відповідальне ставлення до домовленостей та надання додаткових послуг з монтажу утеплювача. Проте йти шляхом максимального зниження ціни, як радять деякі консультанти, все ж не варто.
По-друге, відносна новизна целюлозного утеплювача має і свої недоліки. Багато будівельні компанії відчувають недовіру до цього матеріалу, воліючи використовувати традиційні і звичні види утеплювачів. Більшість виробників ековати роблять стратегічну помилку, недооцінюючи силу стереотипів і не вкладаючи гроші в просування свого матеріалу. Якими б хорошими якостями не володів ваш продукт, які б вигоди (нехай навіть і не помітні з першого погляду) він не давав, ваші потенційні покупці не дізнаються про це. Тому для успішного ведення і розвитку бізнесу з виробництва целюлозного утеплювача необхідно вкладати чимало коштів у рекламу і просування цього продукту, на підвищення обізнаності ваших потенційних клієнтів про його переваги. Нарешті, необхідно враховувати, що обсяги продажів ековати, як і будь-якого іншого будівельного матеріалу, залежать від сезону, який припадає на період з весни по кінець осені. В зимовий період, як правило, спостерігається значне зниження попиту. Впоратися з такими сезонними коливаннями допоможе розширення асортимент – налагодження виробництва пелет, брикетів і іншої продукції.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.