Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Бізнес / Бізнес-ідея: відкриваємо виробництво антифризу

Бізнес-ідея: відкриваємо виробництво антифризу

Виробляти і продавати вигідніше, ніж продавати – це загальне правило. Оптові бази, мережі автомагазинів, АЗС і СТО, логістичні компанії і автопідприємства створюють допоміжні виробництва з різними завданнями – зниження внутрішніх витрат, збільшення продажів або маржі, постійність якості продукту або незалежність від постачальників. Як правило, під таке виробництво купується не просто обладнання, а готовий бізнес-рішення.
Сьогодні ми розглянемо, як організувати виробництво експлуатаційних рідин – антифризу, тосола, склоомиваючої рідини і автомоющих коштів. За консультацією ми звернулися в ТОВ «Комплексні системи» – ця компанія пропонує рішення «під ключ», включають обладнання, рецептуру, супровідні документи, технічну та ресурсну підтримку. Досвід «Комплексних систем» складається з більш ніж 1000 впроваджень комплексів з виробництва рідкої автохімії, причому не тільки в України, а і в колишніх республіках СРСР, і навіть у Монголії, Нігерії та Китаї. Директор компанії охоче ділиться інформацією, і ми широко використовували надані їм дані при підготовці статті.
Що головне?
Найважливіше завдання – досліджувати ринок і правильно оцінити обсяги виробництва та його рентабельність. Автомобільний ринок України росте і буде рости ще як мінімум кілька років, а з ним – потреба в експлуатаційних рідинах. Однак ситуація залежить від регіону і багатьох інших факторів. Тут неможливо дати точні вказівки: кожне підприємство повинно оцінити ризики.
«Ясно одне – десять тонн тосола в місяць – це занадто мало, щоб в розумний термін отримати повернення інвестицій, – міркує директор «Комплексних систем» Андрій Караваєв. – Порядок 50 тонн в місяць – це та планка, якої треба починати. Підвищити завантаження обладнання можна, випускаючи лінійку автохімії – два-три варіанти антифризу/тосола, склоомиваючі рідина, автошампунь». Терміни окупності вкладень суто індивідуальні й можуть варіюватися від двох тижнів до шести місяців.
Краще всього, якщо результатом моніторингу ринку стане домовленість про збуті готової продукції. Наостанок зауважимо, що підприємство, яке відкриває таке виробництво, створює нові робочі місця в своєму регіоні, а тому може отримати підтримку державних інвестиційних програм. Не варто боятися слів «підвальне виробництво»: якість готового продукту не буде поступатися навіть провідним виробникам, досить точно слідувати технології.
Реєстрація та організація виробничого ділянки
Виробництво розглянутої автохімії не вимагає ліцензування, тому оформлення ділянки для більшості управлінців буде включати тільки знайомі процедури: отримання дозвільних документів пожежної, санітарної та екологічної інспекції; – реєстрація технічних умов санітарної інспекції; оформлення торгової марки.
Цех
Розглянемо вимоги контролюючих інстанцій до виробничого приміщення. Воно повинно задовольняти третього класу пожежної безпеки, що вимагає призначення відповідального за приміщення. Обладнання включає вогнегасники, пожежний щит і ящик з піском. Сигналізація не входить в перелік обов’язкового обладнання. З екологічною інспекцією ще простіше – виробництво може бути повністю безвідходне, про що далі буде сказано детальніше. За санітарним вимогам приміщення доведеться в обов’язковому порядку обладнати витяжкою над встановленням і рукомийником.
Наскільки великим повинен бути цех? Хоча сама установка займає площу близько 10 кв. м., мінімальна рекомендована площа становить 50 кв. м. Порожні каністри, концентрат і присадки можуть зберігатися в неопалюваному приміщенні і навіть на відкритому повітрі, а налагоджені транспортні потоки допускають територіальний поділ складських і виробничих площ. Однак директор «Комплексних систем» Андрій Караваєв вважає, що оптимальна площа – 300-500 кв. м.
Персонал
Обслуговувати ділянку будуть, в залежності від обсягів виробництва, 1-3 людини і більше. Рівень підготовки – середня технічна освіта, оскільки при покупці готового бізнес-рішення, як у випадку ТОВ «Комплексні системи», технологія виробництва описана в деталях. Чітке дотримання інструкцій гарантує перевищення мінімальних показників ГОСТ в кілька разів.
Помічено, що з розливом готової продукції краще справляються жінки – це також слід враховувати при підборі персоналу.
Якщо продуктивність у вас буде велика то доцільно придбати у «Комплексних систем» автоматичну або напівавтоматичну лінію для розливу авто рідин в тару від 0,5 літрів до 10 літрів, продуктивність 2000 літрів на годину і більше
Технологія виробництва
Чому всі три групи рідин – охолоджуючі, склоомивачі, шампуні – робляться на одному обладнанні? Річ у тім, що технологія виробництва полягає в змішуванні в різних пропорціях підготовленої води, концентрату і пакету присадок. Слід лише зауважити, що для виробництва автошампуня на одній установці з тосолом і стеклоомывателем буде потрібно додатковий реактор, оскільки промивання обладнання після автошампуня – процес, витратний за часом.
Знесолена вода – обов’язковий компонент для всіх трьох груп продукції, та технологія передбачає нагрівання суміші. Економію електроенергії можна отримати, використовуючи пароконденсат ТЕЦ. Якщо ж використовується холодна підготовлена вода (система фільтрації), реактор доведеться додатково обладнати нагрівальними елементами і врахувати підвищені витрати електроенергії в собівартості.
Виробництво не створює скидів забрудненої води. Наприклад, при переході від виробництва тосола до антифризу воду, що використовувалася при промиванні, можна зберігати і використовувати при зворотному переході на тосол. Навіть протоки, неминучі при розливі продукції, не особливо страшні: оснастивши установку піддоном, пролиту рідину можна зібрати, відфільтрувати і повернути в технологічний цикл.
Секрет не в унікальній технології
Врахувати всі нюанси в рамках однієї статті неможливо, як неможливо почати з нуля бізнес і жодного разу не наступити на граблі. Ось чому попитом користується не обладнання, а бізнес-рішення «під ключ». Якщо якість підтримки висока, навіть люди, далекі від автомобільного бізнесу, можуть домогтися успіху з першої спроби.
При всій простоті технології більше половини контрактів на поставку обладнання «Комплексні системи» перетворилися на постійних клієнтів. Секрет не в технології. Просто головний продукт компанії – не верстати, а знання, як обійти вищезазначені граблі.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >