Бізнес-ідея: Розведення феньков

Початкові вкладення: 1035 грн.
Щомісячна прибуток: 255 грн.
Термін окупності: 12 міс.
Фенек – найменший представник сімейства псових. Їх утримують у квартирах як декоративних екзотичних звірів. Розміри звіра співвідносяться до розмірів домашньої кішки (зростання 20 см. у холці і 1,5 кг. ваги). Забавні звірятка з шовковистою шерстю і милими великими вушками невибагливі, легко привчаються до лотка.
Приміщення.
Оптимальним розміром приміщення для успішного розведення декоративних лис є 90 кв. див. на пару особин. Якщо утримувати розплідник на 25 лис, то розмір приміщення має становити від 60 кв. м. разом з підсобним приміщенням, але без площадки для вигулу. Співвідношення самців і самок становить 1:5.
Різностатеві особини, особливо в період гону, стають агресивними, і утримуватися окремо. Приміщення повинно бути не сире, добре провітрюване, з постійним доступом до води та електроенергії. Лисиці не терплять змісту до клітинах, найкраще для них організувати просторі вольєри з доступом на місце вигулу. Також необхідно обладнати технічне приміщення для ветеринарного огляду, карантину, спарювання і т. д.
Самим оптимальним варіантом буде орендувати ділянку землі з невеликою технічною спорудою або з готовим присадибною будиночком загальною площею до 80 кв. м. з можливістю організувати на свіжому повітрі загін для вигулу тварин площею близько 20-30 кв. м.
Місце вигулу необхідно обнести міцною сіткою з усіх боків і, навіть зверху, щоб захистити маленьких звірят від природних хижаків. Витрати на оренду складуть близько 50 тис. грн. в місяць.
Персонал.
Для розведення тварин необхідно мати 2-3-х наглядачів і ветеринара на постійній або договірної приходить основі. Наглядачі не обов’язково повинні мати спеціальну освіту, але любов до тварин і доброзичливість дуже вітається.
У функції наглядача входить годівля, чистка вольєрів, спостереження за поведінкою тварин, вигул, у разі потреби виклик ветеринара, гігієнічний догляд за феньками. 12 годинний робочий день з нічним посменным чергуванням оплачується в розмірі 40 тис. грн. Витрат на спеціальне навчання персоналу не потрібно.
Обладнання та технології.
Для розведення необхідно отримати дозволи в органах пожежної безпеки, санэпиднадзоре, ветеринарної організації та зареєструвати розплідник в органах держреєстрації.
Найбільш витратною областю розведення декоративних лис є облаштування вольєрів і місць вигулу тварин. Вольєри невеликі за 4 кв. м. на сім’ю (5 самок і 1 самець). Тримати всіх особин в одному вольєрі не рекомендується, самці досить територіальні. Витрати на обладнання розплідника складуть 200 тис. грн.
Продукти, необхідні для годівлі тварин – м’ясо, риба, зерно, комбікорм, м’ясо-кісткове, рибне борошно, молочні продукти, соковиті корми, риб’ячий жир або збірні вітамінізовані жири. Щомісячні витрати на корм складають 50 тис. грн.
Сіно або тирсу для підстилу підлоги замінюють по мірі забруднення. На один вольєр йде приблизно 50 кг. тирси чи сіна на рік. Витрати на цей матеріал становлять близько 20 тис. крб на рік.
Вакцинація тварини від сказу і чуми, парвовирусного ентериту, аденовірусу, короновируса, парагрипу, лептоспірозу відбувається 1 раз на рік для дорослої особини, а щенят прищеплюють в 2, 3 і 6 місяців. Перед проведенням вакцинації тварин необхідно гельминтовать. Раз в 3 місяці тварина проходить обробку від бліх і кліщів. Вартість препарату на одну тварину 45 грн. в рік. Витрати на вакцинацію і ветеринарний контроль становитимуть від 20 тис. грн. в рік.
Приносять потомство лисиці 1 раз в рік. Гон починається в лютому-березні. Після спарювання у самки період вагітності триває близько 50 днів і приплід від 2 до 6 лисенят вагою близько 50 грам. Після пологів самку необхідно відселити в окремий вольєр з імпровізованої норою на період поки у всіх лисенят не відкрилися очі. У віці 3 місяців лисенята можуть переїжджати в новий будинок. Феньки готові до розмноження у віці 6-9 місяців і репродуктивний період закінчується до 6-8 років при тривалості життя 10-12 років.
Маркетинг
Феньки — це досить дорогі екзотичні домашні тварини. Вартість одного лисенка в межах 65-70 тис. грн. і реклама повинна бути у відповідному сегменті. Обов’язково створення інтернет сайту Вашого розплідника, можливо створення буклету і лукбука, які поширюватиметься на виставках і ярмарках тварин. Реклама на тематичних і ветеринарних форумах, а так само за кордоном на закордонних сайтах. Транспортуванням тварин займаються спеціалізовані компанії.
Флешмоби по головним і людними вулицями міста з лисицями вашого розплідника на повідках. 2-3 лис і яскравого супроводжуючого в костюмі буде достатньо для створення епатажу та звернення уваги на себе. Ніша ринку екзотичних тварин практично не заповнена і у Вас є всі шанси на розвиток успішного і прибуткового бізнесу. Чим більше вкладення в рекламу Ви зробите, тим вона успішніше. Мінімальні витрати складуть 180 тис. грн. в рік. Потенційні покупці — це суміжні розсадники (для розбавлення крові і виведення нових порід) і люди з заробітком вище середнього.
Стимулювати збут можна не лише рекламою, а й підняттям іміджу розплідника. Наприклад, дарування тваринного якої-небудь знаменитості або участь у благодійних аукціонах.
Фінансовий план
Зміст розплідника може стати не тільки улюбленою справою, але і улюбленою справою, що приносить стабільний дохід. Бізнес не складний, маловитратний і високоприбутковий. У рік розплідник з 25 особин буде приносити в середньому 100 особин приплоду вартістю 65-70 тис. грн. за особину.
Підрахунок рентабельності бізнесу.
Витрати на облаштування розплідника і ремонт становлять 200 тис. грн.
Витрати на оренду складають 50 тис. грн. на місяць;
Витрати на персонал становлять 120 тис. грн. на місяць;
Витрати на корм і спецобслуговування – 71 тис. грн. на місяць;
Податки і соцвиплати складають 30 тис. грн. на місяць;
Витрати на рекламу і просування – 15 тис. грн. в місяць.
Щорічний дохід від продажу феньков складе близько 6,5 млн. грн. при щорічних витратах у розмірі 3,43 млн. крб. Чистий прибуток становить 3,07 млн. в рік. Бізнес з рентабельністю 89% окупиться раніше, ніж за рік і дасть можливість більше інвестувати в рекламу і покупку нових порід лис для розплідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.