Home / Бізнес / Бізнес-ідея: Прокат костюмів

Бізнес-ідея: Прокат костюмів

Вхідний квиток: 100 — 500 тис. грн.
Мінімальний розмір населення: від 500 000 чол
Стан ринку: середня насиченість ринку
Оцінка складності старту: 1/5
Те, що прокат костюмів користується попитом ні в кого не викликає сумнівів. Костюми беруть на корпоративи, вечірки, весілля, маскаради, дні народження та дитячі свята. З їх допомогою організуються промо-акції та рекламні заходи. Завдяки яскравим костюмам будь-яке свято набуває особливого забарвлення і змушує посміхатися всіх присутніх. Незважаючи на те, що величезних прибутків дана діяльність не приносить, грамотно організована точка прокату костюмів, в сукупності з особистим пошивочным цехом і відділом продажу може виявитися вельми прибутковим бізнесом…
Який вхідний квиток?
Перше що потрібно зробити — зареєструватися в місцевій податковій службі. Для цих цілей ідеально підійде класична організаційно-правова форма — індивідуальне підприємництво. При заповненні заяви на реєстрацію слід вказати КВЕД 71.40.9 – «прокат інших побутових виробів і предметів особистого користування для домашніх господарств, підприємств і організацій».
Далі важливо продумати питання з офісним приміщенням. Починати справу можна і без нього, організувавши склад дому, але все ж з офісом краще, ніж без нього. Приймати клієнта вдома не зручно і не солідно. Благо потрібно орендувати всього нічого — від 15 м2. Єдині умови при виборі приміщення — жваве місце і наявність зручних під’їзних шляхів до будівлі. Витрати на облаштування офісу (оргтехніка, меблі, ТВ…) складуть близько 50 тис. грнлів.
Наступне питання — купівля прокатного матеріалу. В ідеалі, чим вище асортимент прокатної точки — тим краще. Найбільшою популярністю користуються: плюшеві костюми, костюми — дісней, клоуни, пірати, тварини, супергерої (людина-павук), новорічні костюми, казкові персонажі, герої популярних фільмів і ростові ляльки. Це те, що потрібно мати в першу чергу.
Закуповуватися в Китаї, незважаючи на всю привабливість ціни (китайський костюм може бути дешевше в 4-5 разів вітчизняного) не рекомендується. Якість китайського матеріалу, зовнішній вигляд і пошиття в більшості випадків залишають бажати кращого. Прослужать такі костюми недовго і можуть підвести в самий невідповідний момент.
Костюми для прокату слід купувати в різних розмірах: дорослі жіночі костюми в розмірах від 42 до 52, дорослі чоловічі костюми від 46 до 56 і дитячі костюми від 2-х до 9-ти років. Для організації прокату потрібно придбання не менше 50 одиниць. При середній оптовій ціні в 2000 грнлів за одиницю загальні витрати на придбання костюмів складуть близько 100 тис. грн. грнлів. Загальні ж витрати на старт справи складуть не менше 150 — 200 тис. грнлів.
Юридична сторона питання
Костюми, як і будь-який одяг річ досить «ненадійна». В прокаті може трапиться багато. Десь з’явиться дірка, десь жирну пляму. Тому важливо продумати всі питання взаємини з клієнтом. Більшість прокатників перед тим, як віддати костюм в прокат укладають письмовий договір з клієнтом, в якому вказують в першу чергу: елементи костюма, його стан і вартість, дату початку оренди і заставну суму. Сам же клієнт повинен пред’явити паспорт і вказати свої паспортні дані до бланку замовлення.
Що ж стосується заставної суми, то її слід брати в повному розмірі від вартості костюма. Ніякі документи замінюють заставу, відповідно до законодавства України у цьому відношенні не діють. Тобто, якщо клієнт забере костюм і не поверне його, що то довести буде вкрай складно.
Скільки заробляють прокатники костюмів
Скільки можна заробити на прокаті костюмів? Однозначної відповіді, звичайно, немає. Проте вирішальними факторами можуть бути: асортимент костюмів, грамотна рекламна компанія та розмір населення міста. Якщо перші два пункти цілком вирішувані, то от з розміром населення нічого вдіяти не можна. Як би не старався організатор справи, але в населеному пункті з 30 тис. жителів заробити на прокаті костюмів буде неможливо, унаслідок низького потоку клієнтів. Експерти радять відкривати подібну справу виходячи розрахунку — одна прокатна точка на 100 тис. жителів.
Фактично, щоб заробити 50 тисяч грнлів чистого прибутку на місяць необхідно здати в прокат близько 150 костюмів, при середній ціні прокату дорівнює 400 грнлів/добу. Цифра досить серйозна і не завжди досяжна, особливо в «міжсезоння». Тому, найчастіше прокатники костюмів пропонують додаткові (або основні) послуги клієнтам, у тому числі: пошиття костюмів на замовлення, продаж костюмів, послуги аніматорів. Це дозволяє значно збільшити оборот фірми, хоча і вимагає трохи більших витрат на старт справи.
Реклама та PR
Традиційний сезон в прокаті костюмів настає у передноворічні дні. Саме до цього періоду слід планувати відкриття бізнесу, що б окупити більшу частину стартових витрат. Важлива при цьому і грамотна рекламна компанія. Чим більше цільових клієнтів ви охопіть — тим краще. В першу чергу це реклама в дитячих садах і школах, театральних студіях, фотостудіях і в нічних клубах. Не зайвим буде створення групи в соцмережах, а також сайту-візитки організації. На сайті можна викласти барвисті фотографії костюмів, публікувати інформацію про акції і знижки, а також нові надходження товарів. Це здорово підвищує авторитет фірми в очах клієнта та збільшує кількість замовлень.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн


Отримати гроші безкоштовно