Бізнес-ідея: Мисливське господарство

Початкові вкладення: 3000 грн.
Щомісячна прибуток: 600 грн.
Термін окупності: 5 міс.
Підприємців-любителів полювання часто хвилює питання: «Як взяти в оренду мисливські угіддя?» Де-де, а в України вже дійсно є, з чого вибирати!
Загальна площа мисливських угідь, т. е. середовища перебування диких тварин, у України становить 1,5 млрд га. Кількість видів тварин, на яких дозволено полювання (мисливських ресурсів) – 228. Сфера мисливського господарства забезпечує торговий оборот 80-100 млрд грн.
Це рентабельніше, ніж годувати у вольєрах норок, песців. Традиційна класифікація розрізняє відкриті, лісові, болотні та водні мисливські угіддя. Суспільні відносини, що пов’язані з їх експлуатацією, регулюються Федеральним законом «Про полювання та про збереження мисливських ресурсів…»
Найбільш затребуваними вважаються лісові ресурси. В їх середовищі найчастіше організовуються приватні мисливські угіддя. Існує декілька їх класифікацій. Перша з них (за віком деревостану) використовує десятирічну градацію для листяних дерев і двадцятирічну – для хвойних. (1 і 2 клас – молодняк, 3 і 4 – средневозрастной, далі – пристигаючі, стиглі та перестійні насадження).
Друга класифікація, Д. Н. Данилову, розрізняє заболочений, моховитий, заплавний, складний, сухий і лишайниковый, кам’янистий ліс. Це найбільш загальні класифікації, насправді їх набагато більше.
Правова класифікація передбачає три групи: перша — загальнодоступні мисливські угіддя (які за законом займають не менше 20% від загальних), друга — закріплюються за фізичними і юридичними особами (власне кажучи, предмет вивчення даної статті), і нарешті третя – угіддя, полювання у яких обмежена або заборонена встановленого режиму заповідних територій.
Цікавляться, як взяти в оренду мисливські угіддя, слід орієнтувати на другу групу.
Вибір угідь для оренди. Попереднє планування
Очевидно, що підприємець у сфері мисливського бізнесу вибирає для себе таку оренду лісових угідь, яка перспективна і потенційно прибуткова, при цьому користуючись прийомами охотоустроительной роботи. Заходи, які вона включає, поділяються на підготовчі, польові та камеральні.
Звичайно ж, доводиться «сім разів відміряти», перед тим як взяти мисливське угіддя в оренду. При підготовчих заходах вивчаються документи земотделов райвиконкомів, природоохоронних організацій, ветеринарних служб, відділів сільського господарства. Зміст польових робіт полягає в якісному оцінюванні популяцій здаваної в оренду території.
Заключним етапом процесу оцінки є камеральні роботи, в ході яких узагальнюється інформація підготовчого і польового етапів, лісові угіддя оцінюються у вартісному вираженні, мисливське господарство територіально планується, проводиться нормування відстрілу, плануються біотехнічні та охоронні заходи, складаються оптохозяйственные карти і схеми. Оцінюється видова чисельність мисливських ресурсів, то, як вони розподілені просторово, достатність природних кормів.
Таким чином, цікавиться, як взяти в оренду мисливські угіддя, не може обійтися без єгерського обстеження угідь.
Яку площу варто брати в оренду? Думки, звичайно, можуть бути різними. Ми вважаємо, що заслуговує уваги точка зору доктора біологічних наук Олексія Данилкіна, який вважає, що в помірній смузі для ефективного регулювання чисельності копитних тварин підходить площа десять тисяч гектарів. Більш поміркований підхід передбачає площа в тридцять тисяч гектарів. Вартість такої оренди в її помірному варіанті обійдеться підприємцю в $600.
Оформлення оренди
Якщо відповідати з юридичної точки зору на питання «як взяти в оренду мисливські угіддя», то мова, звичайно ж, піде про документальних операціях. Головними етапами оформлення оренди є набуття статусу ІП або ж юридичної особи, вибір і оренда конкретних угідь, укладання охотхозяйственного угоди з Госохотинспекцией (як результат виграшу в аукціоні), отримання гослицензии на користування мисливськими ресурсами.
приватні мисливські угіддя
Ліцензування зажадає від вас заявки на відповідний виконавчий орган державної влади, що містить відомості про майбутньому мисливському бізнесі, а також передбачуваних якісних і часових параметрів користування тваринним світом (відстрілу і відновлення). Розумно складати подібну заявку за підсумками камеральних робіт. Фактично – це чорновий бізнес-план мисливського господарства.
Можливий варіант придбання мисливських угідь у власність, однак він на порядок дорожче, і, відповідно, мова про рентабельність тут може йти лише на тривалих проміжках часу. Це, швидше, вкладення капіталу, ніж підприємництво.
Шляхи розвитку сучасного мисливського господарства
Після придбання прав користування актуальним стає питання про те, як організувати мисливське господарство? Підприємець, орендувавши мисливське господарство, не тільки отримує з нього прибуток, але і цілеспрямовано працює над тим, щоб ця прибуток ставала вище.
Першорядне значення має точність визначення кількості тварин у даному господарстві на початок сезону полювання. Це наріжний орієнтир, від якого плануються всі основні показники мисливського господарства. В першу чергу, враховуються хутрові звірі, а також великі парнокопитні. Їх кількість оцінюється в кількості особин на тисячу гектарів угідь. Для цього спочатку проводиться підрахунок на пробних майданчиках і маршрутах, а потім ця вибірка округлюється для всієї території угідь.відкриття мисливського магазину
Критерієм якості мисливських господарств є коефіцієнт продуктивності угідь (цей показник обчислюється по кожному виду тварин).
Для хороших угідь він дорівнює 250, для що мають якість вище середнього – 165, для середніх – 100, для якості нижче середнього – 50, для поганих – 15. Практично це означає, наприклад, що в хороших мисливських господарствах тварин в 2,5 рази більше, ніж у середніх.
Отримати хороші угіддя в оренду – це, звичайно, велике везіння. І його, як правило, не буває. Будьте реалістами, в оренду вам дадуть максимум середнє господарство.
Вам належить підвищувати його якість: покращувати кормову базу, підвищувати захисні і гнездопригодные властивості за рахунок підвищення лісистості та збагачення насаджень. Можливо, навіть доведеться на певній ділянці провести меліорацію. Тільки на підставі надійної «кормового тилу» можна буде далі розвивати мисливський бізнес.
При достатній кількості кормів хороший ефект демонструють додаткові заходи щодо штучного заселення угідь тваринами та птахами.
Успіх мисливського господарства залежить від єгерів
Очевидно, що розуміння того, як організувати приватне мисливське господарство, має поєднувати не тільки підходи підприємництва, але і специфічні аспекти єгерського справи. Грамотне ведення мисливського господарства має забезпечувати розширене відтворення звірів і птахів.
Для цього слід орієнтуватися у міграціях, знати біологію основних видів тварин і їх здатність до відновлення поголів’я. Втім, некоректно вважати, що популяцію певних промислових тварин доцільно збільшувати вище оптимальної. Погіршується кормова база, і починаються хвороби. Така цілеспрямована діяльність, вирішальна завдання, як організувати охотхозяйство, називається охотоведением, нею займаються професійно єгеря.
Деякі господарські моменти
З чого починати господарську діяльність мисливського господарства? По-перше, слід вжити заходи для мінімізації кількості доріг. В ідеалі повинна залишитися одна, провідна до лісового господарства, обладнана блокпостом і шлагбаумом.
Зайві дороги, якщо навіть з їх допомогою ведеться вигрнка лісу, треба намагатися закривати на законних підставах. А потім – перекопати і завалити. Так ставиться заслін автобраконьерству і проводиться попередження певної кількості ризиків у майбутньому. Витрати на розчищення дороги і обладнання поста складуть близько $1000.
Документальний супровід полювання
Які документи обслуговують мисливський бізнес? Кожен мисливець згідно з Федеральним законом «Про полювання» повинен мати на руках виданий Госохотинспекцией безстроковий мисливський квиток єдиного федерального зразка. (Обмеження для отримання його – незнята або непогашена судимість за умисний злочин).
Другий документ, одержуваний мисливцем, — це путівка (ліцензія) на полювання. Вона діє в рамках видав її мисливського господарства. У свою чергу, бланки путівок (ліцензій) мисливське господарство отримує від територіального органу Госохотинспекции.
Полюючи на ліцензованих тварин, тобто добуваючи їх шляхом вистежування і переслідування в змозі їх природної свободи, мисливець замість путівки отримує від мисливського господарства ліцензію або ж підписує договір. Слід зазначити, що дія путівки, так і ліцензії, обмежена в часі. Після користування бланки цих документів здаються мисливцями в мисливське господарство. Крім того, контроль дотримання термінів полювання, облік бланків путівок (ліцензій) є функцією мисливського господарства.
Організація діяльності мисливського господарства
В цілому ж організація діяльності мисливського господарства регламентується і здійснюється його штатом. Саме ці люди, які знають, як організувати мисливське господарство, визначають рівень сервісу для мисливців, які відвідують відповідні угіддя. Базовий комплекс послуг включає в себе організацію проживання та харчування, єгерські послуги, а також обробку трофеїв.
Значно підвищують прибутковість мисливського господарства додаткові сервіси: банні послуги, масаж, відкритий басейн, водні маршрути, ігри (більярд, волейбол, настільний теніс), організація пікніків з мангалом, майданчики для спортивних ігор, стрільби (тир), пральня, інтернет, транспортні послуги, екотуризм по мисливському господарству.
Спільна діяльність розглядається підприємництва здійснюється на основі плану, що враховує, крім продукції, одержуваної безпосередньо з самого мисливського господарства, ще і інвестиції в нього. Слід відразу ж обмовитися, що перші два-три місяці після своєї організації мисливське господарство працює на досягнення точки беззбитковості. У цей же період підприємцям у галузі мисливського бізнесу в цілях збільшення потоку фінансування рекомендується укладати договори зі сторонніми організаціями.
Штат мисливського господарства
Мінімальний штат мисливського господарства включає в себе керуючого, єгері та кухаря. Управитель здійснює планування його розвитку і контролює виконання цього плану. Вимоги: вища освіта (бажано спеціальне), наявність автотранспорту, вітається досвід у готельному бізнесі.
Особисто він здійснює переговори та укладає договори з партнерами, клієнтами, організує роботу, контролює персонал.
Єгер повинен мати вищу або середню спеціальну освіту і два роки стажу роботи за цією спеціальністю. Він враховує чисельність тварин, контролює дотримання правил полювання, проводить охоронні заходи та заходи по регулюванню чисельності тварин. Він готує корми, солонці, облаштовує кормові майданчики та годівниці, штучні гнізда.
Кухар, звичайно ж, повинен бути справжнім спеціалістом з приготування страв з дичини. Від його майстерності також буде залежати успіх мисливського бізнесу. Кухареві і єгерю слід обладнати проживання окремо від гостьових будиночків.
Прибуток
Оскільки основні види витрат вже згадані нами у даній статті, нам залишається показати напрями прибутковості мисливського господарства. Кожне таке господарство стверджує свої тарифи за видобуті мисливцями трофеї. Лише невеликий відсоток від них становить дохід від продажу путівок і ліцензій (300-1000 грн.).
Основна стаття доходів — оплата мисливцями (клієнтами мисливського господарства) транспортних послуг, послуг єгеря, кухарі, проживання, послуг, пов’язаних з обробкою здобутих трофеїв (засолювання, копчення, заморожування м’яса, зняття та обробка шкур, посередницькі послуги з виготовлення опудал). Якщо при мисливському господарстві є водойма, то воно отримує додатковий дохід від прокату рибальського інвентарю та плату за пійману рибу (тарифікація – по вазі).
Бізнес на мисливських товари
Підприємців-мисливців, особливо з городян, часто цікавить, що потрібно для відкриття мисливського магазину? Для цього, по-перше, слід зорієнтуватися у правових нормах, що регламентують продаж зброї. Щоб відкрити бізнес, потрібно інвестувати в нього близько 3 млн. грн. Документально знадобиться дозвіл місцевої влади та місцевого УВС і ліцензія на продаж зброї. Її ціна — 150 тис. грн.
Інші статті витрат – типові, що стосуються всіх підприємців, які відкривають своє діло. Це державна та податкова реєстрація, реєстрація в статистичному органі, оренда, договір послуг охоронної, а також протипожежної сигналізації. Ну і, звичайно, відкриття мисливського магазину пов’язано з придбанням інвентарю (8-10 тис. $) і товару (5-6 тис.$).
Висновок
Організувати прибуткове мисливське господарство – специфічна річ. Для його успішного функціонування важливо з’єднати вміння єгерів, неабиякі організаційні навички, ентузіазм у налагодженні сервісу, неповторну кухню.як взяти мисливське угіддя в оренду
Успішно і ритмічно працюють господарства, які уклали договори з великими підприємствами на відпочинок мисливців з числа їх працівників. Також перспективні організація елітної полювання, з запланованими трофеями, розвиток екологічного туризму.
Велике значення має «сарафанне радіо»: результативна полювання, гарантує трофеї, а також налагоджений сервіс – запорука комерційного успіху мисливського господарства.

2 коментаря для “Бізнес-ідея: Мисливське господарство”

  1. Корява стаття! Викиньте цього копірайтера! Де в України Федеральні закони???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.