Бізнес-ідея: Кафе-морозиво

Потенціал розвитку таких закладів громадського харчування досить великий. Сьогодні вітчизняні любителі морозива з’їдають за рік в середньому 7 кг, тоді як в Америці цей показник досягає 20 кг. Мало того, підвищується культура споживання цього продукту. Останнім часом все частіше люди хочуть насолодитися десертом в приємній і зручній обстановці. Та й вимоги до смакових варіацій у вітчизняного споживача теж зросли. Тому багатьох підприємців відвідують думки скласти бізнес-план кафе морозиво. Але щоб бізнес виявився успішним, дуже важливо не помилитися з розрахунками на етапі підготовки.
Документація
Насамперед, бізнес необхідно офіційно оформити. Для цього треба зареєструвати індивідуального підприємця чи юридична особа. На якій конкретно формі зупинитися, залежить від перспектив, які ви будуєте для своєї справи. Наприклад, якщо ви плануєте обмежитися одним невеликим закладом, досить зареєструватися як ІП. Якщо у ваших планах відкрити мережу закладів, краще зупинитись на ТОВ. При реєстрації потрібно вказати КВЕД 55.30 «Діяльність кафе і ресторанів». Також вам знадобляться дозволу від пожежної інспекції, санепідстанції на експлуатацію приміщення. Окрім цього, треба подбати про сертифікати на сировину, обладнання та затвердити з санстанцією технологію виробництва морозива. На всю документацію потрібно не менше 7 тис. грн. при реєстрації юридичної особи.
Самостійний бізнес або франшиза
Наступне питання, яке треба вирішити, купувати франшизу або відкривати власне виробництво з нуля? Франшиза вирішує практично всі питання зі стартом бізнесу. Франчайзер надає вам обладнання, встановлює його, дає технологію виробництва, сировину, консультує з приводу старту і розкручування справи. До того ж легше розкрутитися під прапором відомого бренду, ніж завойовувати ринок самостійно. Але за франшизу треба заплатити не менше 10 тис. дол., а потім кожен місяць виплачувати ще 2-4% від виручки. До того ж ви строго обмежені нав’язаними вам бізнес-процесами і асортиментом. Якщо у вас є власні ідеї щодо розвитку даного бізнесу і у вас достатньо коштів і впевненості у своїх силах, можна спробувати завоювати ринок самостійно. Можна скористатися декількома працюють форматами бізнесу.
Формат бізнесу
Реалізувати ідею можна, відкривши стаціонарне традиційне кафе-морозиво або точку з продажу морозива на вулиці або всередині торгового центру. Переваги відкриття точки всередині торгового і розважального центру:
— можливість відкрити мережу торгових точок;
— нижча вартість оренди порівняно зі стаціонарними закладами;
— зниження впливу на бізнес сезонності продажів;
— менше витрат на рекламу.
Стаціонарне кафе треба розміщувати так, щоб забезпечити потік клієнтів за день близько 300 осіб. Це можуть бути офісні квартали, центр міста, станції метро, місця біля парків відпочинку. Тоді основний асортимент можна доповнити супутньою продукцією, відкривши заклад у форматі кафе-морозиво, морозиво-кондитерська. 80% асортименту все ж має становити саме морозиво, але доповнити його можна власної або привізною випічкою, напоями залежно від сезону, салатами і іншим. Це допомагає збільшити товарообіг до 40%.
Існує ще один нюанс, який треба вирішити при відкритті закладу: купувати морозиво у постачальників або виготовляти його самостійно. Вирішити його просто: прорахувати собівартість власного виробництва і порівняти з закупівельними цінами на готовий товар, враховуючи транспортні витрати. Практика показує, що власне виробництво виправдано для регіонів, де сировина коштує істотно менше, ніж у великих містах. Але у великих містах є сенс відкривати власне виробництво, якщо пропонувати ексклюзивне морозиво.
Приміщення
Як вже говорилося, найпростіше відкрити точку при торговому або розважальному центрі розміром від 5 кв. м. Квадратний метр орендованої площі обійдеться приблизно в 50-100 дол. за місяць. При цьому вам не потрібно робити ремонт і оформляти всю необхідну документацію для роботи точки – про все дбає орендар. Плюс – постійний потік покупців.
Оренда приміщення для стаціонарного кафе обійдеться приблизно в 150-200 дол. за квадратний метр на місяць. Бажано знайти його недалеко від навчальних закладів, мет відпочинку або великого потоку людей. Площа кафе повинна бути приблизно не менше 50 кв. м, поділена на такі приміщення:
— зона виробництва (25 кв. м);
— торговий зал (10 кв. м);
— склад (10 кв. м);
— побутові приміщення (5 кв. м)
При цьому приміщення повинна відповідати вимогам санітарних і пожежних норм. Інтер’єр рекомендується оформляти у світлих тонах з простими меблями. Ремонт, оформлення та меблі зазвичай обходяться приблизно в 1 млн грн.
Персонал
Для невеликого стаціонарного кафе-морозива знадобиться не менше 10 найманих працівників, а саме:
— 2 кондитера на позмінну роботу;
— 2 начальника зміни;
— 2 бармена;
— 2 касира;
— інженер-наладчик обладнання;
— бухгалтер.
Обов’язки виконавчого директора може виконувати сам власник закладу. У разі якщо у співробітників не буде необхідного досвіду для роботи на новому сучасному обладнанні, необхідно відправити їх на підвищення кваліфікації. За місяць на виплату заробітної плати буде йти не менше 300 тис. грн.
Обладнання
Щоб виготовити морозиво, потрібно фризер – спеціальний апарат, кото
— пастеризацію;
— збивання;
— заморожування до -5ºС.
Апарат з продуктивністю 2-3 кг морозива за 30 хвилин обійдеться в 2-3 тис. дол. Але наскільки швидко буде виготовлятися морозиво, залежить від швидкості охолодження суміші, за яку відповідає спеціальна установка. Коштує вона приблизно 300 дол. Крім цього обладнання знадобляться:
— морозильна шафа шокової заморозки;
— морозильна вітрина;
— ємність для проміжного зберігання;
— додатковий інвентар.
Сировину
Морозиво у фризері готується на основі спеціальних сумішей. Розлучаються вони водою в пропорції 1 до 3. Вартість сировини теж залежить від виробника. Так, вітчизняна кілограмова упаковка обійдеться в 2,5 дол., а американська на 1,75 кг – 8,5 дол. Продається морозиво в картонних або вафельних стаканчиках. Останні не тільки смачніше, але й вигідніше для виробника. Якщо стаканчик обходиться в 55 коп. за штуку, вафельний ріжок – 18 коп. Знайти постачальників сировини сьогодні досить просто. Складнощі виникають, коли треба вибрати дійсного добросовісного. Зверніть увагу на терміни постачання замовлень, а також на умови транспортування. Бажано особисто з’їздити на склад і переконатися в правильності зберігання сировини. Від нього залежить якість, а, отже, і подальша репутація вашого бізнесу. На першу партію сировини треба виділити не менше 300 тис. грн.
Технологія виготовлення морозива в кафе
У кафе на спеціальному обладнанні морозиво проводиться за строго відпрацьованою схемою: просіювання сировини вручну або через магнитоуловитель; замішування базової суміші; додавання додаткових компонентів; завантаження суміші в апарат з виробництва морозива; заморожування та зберігання готового продукту.
Якість морозива багато в чому залежить від того, наскільки якісно проведено ці етапи виробництва. Звичайно, величезний вплив на кінцевий продукт надає обладнання. Але якщо виробничі установки рекомендується купувати італійського виробництва, то обладнання для зберігання можна брати вітчизняне. Цей же принцип діє і при закупівлі сировини. Базові суміші бажано купувати у європейських фірм. На вітчизняному ринку можна закуповувати вершки і молоко, але тоді важливо підібрати надійного постачальника, який буде стабільно постачати якісний товар.
Асортимент товару
Фахівці сходяться на думці, що асортимент морозива спеціалізованої точки продажів повинен становити не менше 10 позицій. Серед них повинні бути фірмові вироби, але більшість пропозицій повинен становити ходовий товар. Важливо, щоб пропонувалися різні добавки і наповнювачі. Тоді в кожного буде можливо скласти композицію собі за смаком. Як наповнювачі використовуються різні горіхи, фрукти, сиропи, шоколад. Обов’язкова умова ефективності роботи торгової точки – оновлення асортименту кожні півроку. Крім порційного товару можна пропонувати торти з морозива на замовлення. Кілограм такого ласощі коштує приблизно 30-35 дол.
Цільова аудиторія і переваги
Багато хто до сих пір впевнені, що морозиво – доля жінок і дітей. Насправді не менше 40% покупців цієї солодощі – чоловіки. Це треба враховувати при формуванні асортименту товару, щоб зорієнтуватися на різні категорії покупців. Тому чим більше ваше кафе пропонує сортів морозива, тим краще. Саме ж стаціонарне кафе-морозиво треба відкривати у форматі сімейного закладу. На попит впливає і подача товару. Важливо не тільки пропонувати його в красивих вазах або смачних вафельних стаканчиках, але й придумувати оригінальні інтригуючі назви, орієнтуючись на різну цільову аудиторію. Пам’ятайте, що діти реагують найчастіше на колір і цікаву сервірування, а дорослі – на цікаве найменування. Що стосується переваг, то завжди в пошані шоколадне морозиво. Не згасає популярність у фісташкового і ванільного. Під час постів великий попит йде на нежирне морозиво на основі фруктів. Але в інший час вітчизняний споживач віддає перевагу морозиво з підвищеною жирністю, чого не скажеш про американців і європейців. Хоча сьогодні серед вітчизняної цільової аудиторії спостерігається поступове підвищення інтересу до дієтичних продуктів, у тому числі і морозива.
Фінансове питання
Видаткова частина вашого бізнес-плану має включати інвестиції за такими напрямами:
— реєстрація підприємства – від 7 тис. грн.;
— оренда, ремонт приміщення, закупівля обладнання – близько 1100 тис. грн.;
— витрати на заробітну плату працівників – від 300 тис. грн.;
— закупівля першої партії сировини – від 300 тис. грн.;
— непередбачені витрати – ще 100 тис. грн.
Що стосується дохідної частини, то собівартість порції морозива – приблизно 15 центів, у той час як реалізується вона зазвичай за ціною не менше 60 центів. Враховуючи всі щомісячні витрати, кафе-морозиво, розраховане на 30 посадкових місць при середньому чеку на 5 дол., буде приносити за рік як мінімум 300 тис. грн. Відкрити стаціонарне кафе-морозиво можна за 70-130 тис. дол., а крапку в торговому центрі – за 20-25 тис. дол. Враховуючи, що торгова націнка на товар становить мінімум 500%, а рентабельність бізнесу досягає 40%, інвестиції повернуться не пізніше ніж через два роки. Єдина складність у відкритті такого закладу – збір необхідної дозвільної документації. Але, зробивши це один раз, можна далі успішно розвивати бізнес.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.