Бізнес-ідея: Дитяча спортивна секція

Початкові вкладення: 860 грн.
Щомісячна прибуток: 200 грн.
Термін окупності: 5 міс.
Завдяки зростаючій популярності здорового способу життя підприємці все частіше замислюються, як відкрити спортивну секцію. Але, незважаючи на уявну простоту організації справи, питання має безліч особливостей і підводних каменів.
Обов’язкова умова
Перше питання, що виникає при організації даного бізнесу – який напрям слід охопити? Будь-яка спортивна секція навчає конкретного виду спорту. Тільки офіційних видів спорту існує близько 200. Спортивну діяльність прийнято ділити на олімпійські та не олімпійські види спорту. Але існує ще маса інших класифікацій. Наприклад, олімпійська класифікація:
— циклічні (плавання, лижний, ковзанярський спорт, велоспорт, різний біг, веслування та інші);
— швидкісно-силові (спринтерські номери, метання тощо);
— сложнокоординационные (художня та спортивна гімнастика, фігурне катання, стрибки у воду тощо).
— єдиноборства (боротьба, бокс, бойові мистецтва);
— спортивні ігри (волейбол, хокей, футбол тощо).
багатоборства.
Щоб відкрити спортивний бізнес, треба самому добре орієнтуватися в обраному виді спорту, навіть якщо ви не плануєте особисто тренувати. Бажано мати певний досвід занять, щоб розуміти особливості тренерського процесу обраного виду спорту.
Реєстрація бізнесу
Варіантів реєстрації справи теж є чимало. Перш за все, треба визначитися, чи будете ви працювати як окремий і незалежний клуб, або ввійдете до складу федерації виду спорту. Кожен з цих варіантів має свої переваги, тому все залежить від того, які цілі ви ставите під главу кута – відкрити свій бізнес і отримувати дохід або просувати вид спорту і виставляти учнів на змагання. Якщо ви вирішили працювати відособлено, включіть в бізнес-план реєстрацію індивідуального підприємця або ТОВ. Тільки тоді ви зможете цілком легально брати гроші за навчання. На якій організаційно-правовій формі зупинитися, який вибрати режим оподаткування – краще уточнити у юриста, який дасть пораду виходячи з регіональних особливостей законодавства. Все одно подальша робота спортивної секції потребує його послуг, так як її діяльність має підвищений ризик отримання травм учнів.
Якщо ви плануєте працювати з федерацією або увійти до складу дитячо-юнацької спортивної школи, ви можете вибрати некомерційне партнерство або зареєструватися як некомерційна громадська організація. Тоді ви отримуєте податкові пільги від держави. Відповідно, якщо при самостійному веденні справ вам треба реєструватися в податкових органах, то працюючи при федерації або ДЮСШ – в місцевих органах юстиції. Термін реєстрації може обмежитися п’ятьма днями, якщо ви будете оформляти індивідуального підприємця. Якщо суспільну або іншу некомерційну організацію – близько місяця.
Місце розташування
До вибору місця розташування секції треба підходити ретельно. Ніхто не буде їздити до вас на заняття через усе місто, якщо тільки у вас не працює авторитетний тренер, займатися у якого – велика удача. Тому бізнес-план повинен передбачити пошук приміщення в районі із зручною транспортною розв’язкою, паркуванням. Але зовсім не обов’язково відкривати секцію в центрі міста, де висока вартість оренди. Набагато логічніше відкрити секцію в спальному районі. Тут буде багато потенційних клієнтів. Крім того, невисока оренда допоможе встановити прийнятні ціни на ваші послуги. Площа приміщення залежить від того, який потік учнів передбачає ваш бізнес-план.
Якщо ви орендуєте або купуєте окреме приміщення, його треба переобладнувати, дотримуючись норм пожежної безпеки, а також санітарно-епідеміологічних правил і нормативів Санпін 2.4.4.1251-03. Тому набагато простіше орендувати спортивний зал при школі. Це досить просторе приміщення, що відповідає всім вимогам, має деякий необхідне обладнання. Крім того, батькам буде зручніше водити на секцію дітей прямо в школі, ніж в іншу будівлю. Але якщо ви хочете отримати прибутковий бізнес, треба орієнтуватися не тільки на дітей, але і на дорослих тренуються. Але тоді спортивний зал школи мало придатний для проведення тренувань.
Обладнання
Як правило, обладнання для секції складається з матів і спортивних снарядів. Якщо основний потік тренуються діти, то цим можна і обмежитися. Зазвичай для них тренування складається з загальнофізичної підготовки, вправ на розтяжку і незначної частини спеціальних вправ з конкретного виду спорту. Для тренуються старші треба включити до бізнес-план закупівлю спеціального обладнання. Якого, залежить від конкретного виду спорту і особливостей тренувань.
Крім того, треба включити до бізнес-план придбання екіпіровки. Більша її частина належить до індивідуальним засобам, тому кожен учень зобов’язаний сам придбати собі екіпіровку. Але якийсь її обсяг повинен бути в залі на випадок, якщо хтось щось забув, або учень тільки пробує себе у цьому виді спорту. Продаж екіпірування можна включити в план доходів секції, так як з цього можна мати додатковий заробіток.
Співробітники
У план штатного розкладу треба включити як мінімум набір кваліфікованих тренерів. Якщо ви організовуєте секцію, як бізнес-проект, вам знадобиться ще адміністратор і масажист. Оплата їх праці залежить від рівня клубу, кваліфікації фахівців та інших нюансів.
Реклама
Спортивні секції треба постійно рекламувати. Якщо у вас невеликий клуб, варто обмежитися рекламою по вашому районі. Підійде поширення флаєрів по поштовим скринькам, роздача листівок, організація спілкування з батьками в школах. Але найбільшу віддачу дає реклама по соціальним мережам і на дошках оголошень в Інтернеті. Непоганий і поширений рекламний хід – безкоштовна перше тренування.
Статті витрат і доходів
Скільки вкласти у відкриття секції, залежить від безлічі факторів. Але середні параметри витрат виглядають так:
60 тис. грн. – оренда приміщення;
400 тис. грн. – ремонт приміщення та закупівля обладнання;
200 тис. грн. – оплата праці 10 співробітників;
100 тис. грн. – реклама;
100 тис. грн. – додаткові витрати.
Разом для відкриття секції приблизно знадобиться близько 860 тис. грн.
Дохідну частину складуть постійні і тимчасові клієнти. Постійні – ті, хто купує відразу абонемент на місяць і більше. Місячний абонемент в середньому коштує 1500 грн. Щоб організувати більш-менш пристойний дохід, треба мати близько 100 таких клієнтів в місяць. Тимчасові – ті, хто приходять кілька разів за місяць і оплачують разові заняття в розмірі приблизно 150 крб. одне відвідування. Разом в місяць можна мати близько 200 тис. грн. При самих райдужних розкладах, бізнес може окупитися за півроку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.