Бізнес-ідея: Бухгалтерські послуги

Важко переоцінити важливість бухгалтерських послуг в умовах ринкової економіки, коли в господарську діяльність залучено безліч великих, середніх і малих організацій різних форм власності та організаційно-правових форм. Багато з них стикаються з ситуацією, коли економічно недоцільним є утримання власної бухгалтерії. В таких випадках часто практикують наймання бухгалтера з боку, який приходить періодично для оформлення необхідних документів, проведення роботи з банком, підготовки і здачі звітів в податкову інспекцію і позабюджетні фонди. Проте далеко не завжди такі бухгалтери можуть похвалитися високим рівнем кваліфікації і володінням сучасними програмами, що дозволяють автоматизувати практично весь документообіг в бухгалтерському обліку.
Тому для солідного бізнесу потрібне адекватне йому серйозне бухгалтерське супроводження, яке можуть надати лише справжні професіонали в цій області. Підприємці, які вирішили зайнятися діяльністю на терені бухгалтерського супроводу фінансово-господарської діяльності, повинні розуміти всю міру відповідальності при наданні цього виду послуг. Тому їм варто неодмінно добре продумати всі можливості, загрози, сильні і слабкі сторони свого майбутнього бізнесу, в чому їм, безсумнівно, допоможе бізнес-план по наданню бухгалтерських послуг.
Одним з найважливіших умов успішного функціонування будь-якого бізнесу є високий рівень організації бухгалтерського обліку і його подальше професійне ведення, яке реалізує зв’язок між виробництвом і керівництвом підприємства. Процес ведення бухгалтерського обліку включає в себе велику кількість операцій, від своєчасності та якості яких істотно залежить раціональність фінансово-господарської діяльності організації. Ведення бухгалтерського обліку означає розробку облікової політики, формування фінансового плану діяльності, облік первинних бухгалтерських документів, заповнення бухгалтерських регістрів, своєчасне формування, а також складання періодичної звітності в контролюючі органи, якщо виникне така необхідність, то і відновлення бухгалтерського обліку.
Клієнтами організації, що надає комплекс послуг, пов’язаних з бухгалтерським супроводом підприємницької діяльності, можуть бути і індивідуальні підприємці, і товариства з обмеженою відповідальністю, і навіть закриті або відкриті акціонерні товариства. Набагато рідше попит на їхні послуги можуть пред’являти некомерційні організації в силу специфіки своєї діяльності, але в будь-якому разі потреба в бухгалтерському обслуговуванні буде завжди.
Описова частина бізнес-плану
Перш за все, щоб почати надавати бухгалтерські послуги, необхідно зареєструвати свою фірму і придбати приміщення, або зняти офіс в оренду, оснастивши робочі місця меблями та комп’ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням.
Далі необхідно визначитися, які саме послуги ви плануєте надавати. Основні види послуг будуть включати:
— підготовку та складання бухгалтерської і податкової звітності у вигляді електронних форм;
— нарахування заробітної плати;
— складання та надання звітності в пенсійний фонд, органи державної статистики, фонди соціального та медичного страхування;
— відновлення бухгалтерського обліку.
У разі необхідності розширення бізнесу і більш агресивної боротьби з найближчими конкурентами, можливо надання різних додаткових послуг, у тому числі:
— надання юридичних консультацій з питань податкових спорів, податкового планування;
— ведення кадрового обліку;
— аудиторські послуги;
— реєстрація та ліквідація організацій;
— виготовлення печаток і штампів;
— юридичний супровід справ в судах;
— оформлення угод з нерухомістю;
— супроводження бухгалтерських програм;
— ведення бухгалтерських курсів та ін.
Просування послуг фірми
Просування послуг фірми, яка надає бухгалтерські послуги, доцільно з використанням публікацій в газеті рекламних оголошень. Крім того, неодмінно потрібно замовити в друкарні візитки, які роздавати підприємцям на придатних для цього заходах, наприклад, тематичних семінарах. Правильним кроком також стане подача реклами на місцевому радіо або телеканалі. В цілому, головна задача на старті бізнес-проекту – залучити максимальну кількість клієнтів. Ще один варіант забезпечення більшого числа звернень до фірми – наймання агентів, які будуть телефонувати в різні компанії, пропонуючи скористатися її послугами.
При цьому різного роду реклама покликана обґрунтовувати економічну доцільність такого рішення для підприємців, які повинні усвідомити, що доручення бухгалтерського обліку зовнішнім виконавцям має безліч переваг:
— відсутність необхідності обладнати робочі місця і придбати спеціалізоване програмне забезпечення;
— уникнення витрат на підвищення кваліфікації власних бухгалтерів;
— відхід від проблем, пов’язаних з відпустками та тимчасовою непрацездатністю працівників організації, які негативно позначаються на своєчасності та якості виконуваної роботи;
— виключення помилок, від яких не застрахований жоден бухгалтер, але набагато менш ймовірні для цілого колективу відмінно підготовлених професійних бухгалтерів, чия робота перевіряється на основі внутрішнього аудиту послуг.
Таким чином, ваше завдання – переконати потенційних клієнтів, що, уклавши з вами договір на бухгалтерське супровід своєї компанії, вони придбають послуги бухгалтерського обліку в комплексі, позбавляючи себе від цілого ряду поточних проблем і отримуючи гарантовано високий результат.
Персонал фірми
Персонал в бізнесі, пов’язаному з наданням бухгалтерських послуг, має ключове значення. Звідси випливає, що до відбору персоналу необхідно ставитися з особливою ретельністю. Обов’язковою вимогою є досвід роботи в бухгалтерії. Ще краще найняти головного бухгалтера, що має великий досвід, що стане дуже великим плюсом. На самому початку становлення бізнесу можна найняти лише одного бухгалтера, а потім вже добирати персонал з урахуванням зростання числа клієнтів. Така політика дозволить заощадити на суми заробітної плати і відрахувань на соціальні потреби.
Фінансовий розділ бізнес-плану
Витрати в розрахунку на місяць:
Оренда офісу площею 20 кв. м – 15 тис. грн.;
Заробітна плата персоналу з відрахуваннями на соціальні потреби (з розрахунку 2 бухгалтерів) – 40 тис. крб.;
Канцелярські витрати – 5 тис. грн.;
Просування послуг – 10 тис. грн.;
Інші та непередбачені витрати – 5 тис. грн.
Разом витрати: 75 тис. грн.
Доходи в розрахунку на місяць:
За умови плати, стягнутої з одного клієнта, у розмірі 10 тис. крб. для покриття витрат необхідно укласти договори на обслуговування не менш ніж з вісьмома компаніями. Якщо вийде укласти більший обсяг, то ваша фірма почне працювати з прибутком. Пам’ятайте лише, що можливості вже найнятого персоналу не безмежні, тому при розширенні потоку замовлень потрібно наймання додаткових працівників, а значить і збільшення витрат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.