Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Бізнес-ідея: Архітектурне бюро

Бізнес-ідея: Архітектурне бюро

Початкові вкладення: 300 грн.
Щомісячна прибуток: 100 грн.
Термін окупності: 3 міс.
Ринок архітектурних послуг України величезний і до того ж знаходиться у стадії формування, що особливо відчувається в мегаполісах. Поряд з високою конкуренцією (згідно зі статистикою, в Москві функціонує понад 250 архітектурних бюро) архітектурні послуги надаються архітекторами також підприємницької без реєстрації.
Чому вигідний архітектурний бізнес?
Цей бізнес не вимагає закупівлі сировини або товару. Його рушійною силою є інтелект співробітників: архітекторів і дизайнерів і їх професійний авторитет у клієнтів. Налагоджений бізнес при ідеально працюючому персоналі нерідко визначає рентабельність, досягає 200%.
Що означає така висока рентабельність в макроекономічному аспекті? Саме те, що російський архітектурний ринок тільки формується. В ньому тимчасово порушена гармонійність — переважають компанії типу архітектурно-дизайнерське бюро. Однак резерви є: статистика економік країн Східної Європи свідчить, що архітектурних компаній у них в 2,5-3 рази більше, ніж у України.
За різними оцінками поточна ємність російського архітектурного ринку становить менше 1 млрд. $ (московського – 300 млн.$). Очевидно, що це офіційна (видима) частина айсберга, адже не секрет, що реальний обсяг бізнесу багаторазово занижений шляхом демпінгування архітектурних проектів концернами, а також «сірими» та «чорними» архітекторами, які працюють «на дому».
Фігуранти: архітектори і бізнесмени
Абсолютно очевидна перспективність подальшої зміни вектора розвитку даної сфери. З ростом добробуту населення зростає і попит на естетичне перетворення його середовища проживання. На російському ринку фактично виник десятиліття тому і з того часу особливо динамічно розвивається ландшафтний дизайн. Все більше талановитих архітекторів хоче заснувати безпрограшний бізнес, заснований на їх кваліфікації та комунікабельності.
Їх цікавить, як відкрити архітектурне бюро. Але, з іншого боку, це ж питання є нагальним для багатьох інвесторів, зацікавлених в тому, щоб вигідно інвестувати свої кошти в динамічний архітектурний бізнес, щорічно зростає на 30%. Виходить класична ситуація: хто кого. Або затребувані архітектору вдається стати успішним підприємцем, або підприємцю вдасться найняти успішних архітекторів, що призвели до нього клієнтуру.
Цій темі – відкриття бізнесу шляхом заснування архітектурного бюро присвячений матеріал, зібраний в даній статті.
Приватні архітектурні компанії на архітектурному ринку
На російському ринку архітектурних послуг за великі замовлення відчайдушно конкурують державні, муніципальні і приватні організації. Втім, існують і проблеми: далеко не завжди найбільш талановиті і гідні архітектори отримують держзамовлення (це питання ми піднімемо пізніше).
Але ми не будемо розглядати архітектурні компанії різних форм власності. Предметом розгляду в даній статті є приватна архітектурна компанія.
Уявімо собі типовий прагматичний бізнес-план архітектурної фірми.
Починати – не з нульовою планки
За створення комерційних архітектурних бюро зазвичай беруться фахівці, «мають своє ім’я» і обслуговують певний коло клієнтури. У цьому випадку засновнику-професіонала, що має індивідуальну ліцензію на архітектурну творчу діяльність, достатньо оформити ІП.
Якщо ж такої немає, то засновується юридична особа (зазвичай у формі ТОВ), яке має отримати ліцензію на виконання проектних та будівельно-ремонтних робіт. Персонал цієї організації повинен відповідати критеріям кваліфікації і виробничого досвіду. Організація, що володіє ліцензією, перевіряється наглядовими архітектурним органами.
Витрати та інвестиції
Інвестиції у відкриття цього виду підприємництва щодо невеликі.
Крім розглянутих вище витрат на оформлення організаційної форми і на ліцензування, необхідно буде орендувати офіс архітектурного бюро. Для такої оренди не підходять видалені або спальні райони. Орендувати слід в центрі міста. Щоправда, виходячи з мінімальної початкової комплектації персоналу, площа потрібна відносно невелика — 20 м2 .
Перша зарплата персоналу також повинна бути передбачена на цьому етапі. Щоб оплатити працю персоналу, 3-х працівників, потрібно суму 50 тис. грн. Ну і, звичайно ж, слід закупити оргтехніку та меблі, що «по мінімуму» знадобиться сума 200 тис. грн. Бажано також ініціювати рекламу своєму підприємству (50 тис. грн.).
Доходи архітектурного бюро
Своєрідною «форою» для архітектурного бізнесу є професіоналізм співробітників бюро. Його ознакою є одночасне, разом з відкриттям бізнесу, отримання серйозного і вагомого рівня попиту. Важливо, щоб працівників-архітекторів в місті знали і до них йшли. Якщо ж персонал «нульовий», то доведеться два місяці працювати до досягнення точки беззбитковості і рік-півтора – до досягнення адекватної рентабельності.
При дослідному персоналі вже на другий місяць робота принесе архітектурному бюро прибуток, а інвестиції повністю окупляться через 3-4 місяці. Якщо в основному надходять великі замовлення на проекти, то компанії є сенс працювати як архітектурно-планувальне бюро.
Для підтвердження вищесказаного наведемо деякі тарифи московських архітектурних бюро при проектуванні житлового фонду: дизайн інтер’єру – 50$ за м2, дизайн-проект 200$ за м2, авторський нагляд принесе комісію в 1000 $ за місяць.
Вибираємо специфіку бізнесу
Природно, що кожна архітектурна компанія буде прагнути стати лідером у своєму ринковому сегменті. Це правильна стратегія для максимізації прибутку. На розвиненому ринку мегаполісів, в умовах будівельного буму лідерство передбачає певну спеціалізацію архітектурних організацій.
Відкривши бізнес, слід подумати про спеціалізації. Тому варто детально і об’єктивно оцінити кваліфікацію персоналу архітектурного бюро, змішав її зі специфікою ринку. Зазвичай вибирається сфера діяльності, в якій співробітники мають реальний багаторічний досвід. З чого ж доведеться вибирати? Розглянемо переважні для архітектурної форми підприємництва архітектурних компаній.
Спеціалізовані архітектурні бюро
Архітектурно-планувальне бюро займається розробкою комплексу проектних документів, таких як генплан, архітектурно-будівельний, опалювально-вентиляційний, водопровідно-каналізаційне розділи, а також планування електропостачання, технологічного, організаційно-будівельного забезпечення. За всім цим розділам також готуються кошторису.
Архітектурно-дизайнерське бюро за замовленням клієнта надає йому рішення житлових і ландшафтних інтер’єрів, виражене в дизайн-проекті, згідно об’єктивної можливості і побажанням замовника. При цьому фахівцями підбирається оптимальна концепція, стилістичне рішення, колористика. Визначаються оздоблювальні матеріали, що відповідають посильної для клієнта відношенню ціна/якість.
Архітектурно-виробниче бюро спеціалізується на розробці комплексної проектної документації виробничих будівель (генерального плану об’єктів, інженерних мереж і систем, технологічних будівель). Займається ця організація генпланами житлових будинків для персоналу, але «навздогін» за плануванням виробничих будівель.
Універсальні архітектурні компанії
Архітектурно-конструкторське бюро – більш універсально. В його склад, як правило, входить кілька відділів. Сфера його діяльності не тільки об’єднує функції обох тмипов розглянутих вище архітектурних бюро, але і включає у себе на всіх стадіях проектування, авторський і технічний нагляд на об’єкті.
Такий тип архітектурного бюро є сенс організовувати на архітектурному ринку з обмеженим попитом. Специфіка роботи у тому, що якою б архітектурний запит не надійшов у бюро від людини, той автоматично стає його клієнтом.
Існує ще один формат компанії в цій галузі. Втім, його вибирають професіонали, які вже мали досвід роботи, тому вони заздалегідь знають, як відкрити архітектурну майстерню, перетворивши своє функціонує архітектурне бюро. Зміна полягає в переході на 100% проектування і будівництво «під ключ».
Останнє означає, що архітектурна майстерня повністю бере на себе організацію будівництва, авторський і технічний нагляд. Крім цього, архітектурна майстерня часто виконує місію поставки клієнту дефіцитних оздоблювальних матеріалів. Поєднання архітектурних і будівельних функцій в одному юридичну особу підвищило рентабельність архітектурної майстерні щодо архітектурного бюро на 7%.
Місто як сукупність архітектурних проблем
Як собі уявляє сучасний російський мегаполіс людина, осмысливающий, як відкрити архітектурне бюро? Можливо не так, як ви? Йому кидається в очі відразу ж вся проблематика. Міські вулиці, які втратили функцію комунікації, в зовнішності яких відчувається дефіцит комфорту для середньостатистичного жителя. Площі, створені для демонстрацій і парадів, що представляють собою кам’яні пустирі в будні дні.
У вигляді міст загублена концепція стійкої архітектури. Злободенно звучить проблема громадських просторів. Очевидно, що все це слід переорієнтувати так, щоб міська архітектура максимально відповідала поняттям людей про безпеку і комфорт, максимально сприяла різноманітної соціальної активності людей. Позитивно, що архітектори вже починають не тільки про це говорити вголос, але і пропонують, як змінити ситуацію (ми маємо на увазі I з’їзд Нацпалаты архітекторів.)
Вибір сфер обслуговування
Увагу підприємців-початківців заслуговує досвід роботи діючих архітектурних компаній. Очевидно, що перш ніж задаватися питанням про те, як відкрити архітектурне бюро, слід чітко уявити собі пріоритетні сфери майбутньої роботи. За статистикою, вони виглядають наступним чином:
— житловий фонд — 25 %;
— інноваційні проекти нових підприємств, публічних місць — 2-5 %;
— офісна нерухомість — 20 %;
— ресторанний бізнес — 10 %;
— сфера послуг — 2-3 %;
— торговельна нерухомість — 5-7 %;
— універсальний підхід, обслуговування всіх замовлень — 30 %.
Висновок
як відкрити архітектурну майстерню Які перспективи має архітектурний бізнес в України? Це питання активно обговорювалося на I з’їзді Національної палати архітекторів, відбувся 22.11.2013 р. Безсумнівно, бізнес у цій сфері затребуваний і активний.
Протиріч також вистачає. А вони, як вчить нас історія, є відправними точками розвитку. Можливо тому проникливих підприємців все частіше цікавить питання про те, як відкрити архітектурне бюро.
Прийнятий з’їздом програмний Меморандум-2013 передбачає приведення архітектурних «правил гри» у відповідність зі світовою практикою. По-перше, має забезпечити адміністративну незалежність архітектурної від будівельної галузі.
По-друге, треба створити (в т. ч. і для архітектурних бюро) прозорі умови конкуренції за держзамовлення містобудування (а це 58% ринку архітектурних послуг).
Меморандум передбачає розробку і внесення відповідних змін у федеральний Закон про архітектурну діяльність…»

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!