Home / Кредит / 7 порад, як швидко виплатити кредит

7 порад, як швидко виплатити кредит

Дострокове погашення кредиту

Банківські кредити доводилося виплачувати багатьом: піти від спокуси купити що-небудь на позикові гроші можуть не всі, а банки готові допомогти кожному добропорядному громадянинові. Кредитування вигідно банкам і державі, а позичальники отримують бажане без тривалого накопичення. Коли перша радість від придбання стихає, настає прозріння. Виявляється, виплачувати кредит не так просто і дуже неприємно, особливо з урахуванням переплат банку.

Нерідко, не справляючись з виплатою, людина бере другий кредит, щоб розплатитися за перший, потім третій для погашення другого і т. д. Якщо вас попало потрапити в таку ситуацію, пам’ятайте, що виплутатися з кредитної кабали буде простіше, якщо вдасться якнайшвидше виплатити гроші за кредитом з найвищою ставкою. Пропонуємо розробити план дій, який допоможе позбутися від зобов’язань по боргах.

Отже, якщо у вас з’явилися додаткові гроші, не роздумуючи, направте їх на дострокове погашення боргу. Ви маєте право внести гроші в банк до закінчення терміну договору і тим самим знизити процентну ставку. При частковому погашенні ви внесете суму, що перевищує розмір призначених щомісячних виплат. Наприклад, замість покладених 3 000 грн. заплатите 5 000 грн. В цьому випадку розмір подальших платежів не зміниться, але наблизиться час останнього внеску.

Повне дострокове погашення дозволить значно заощадити, але право на такі розрахунки з банками є лише в одного з десяти позичальників. При оформленні кредиту бажано врахувати в договорі умови дострокового погашення. Якщо такий пункт внесено, потрібно подати в банк заяву і пройти відповідну банківську процедуру. Якщо просто внести суму кредиту на рахунок, банк продовжить нарахування відсотків, так як договір не буде припинений. За чинним законодавством дострокове погашення кредиту можливе за умови завчасного попередження банку за 30 днів, хоча умови можуть бути різними.

Центробанк України дозволив фінансовим установам переглядати ставки за виданими кредитами, тому бажання позбутися від кредитних зобов’язань як можна раніше цілком обгрунтовано. Банки без ентузіазму сприймають кожне передчасне погашення кредиту, іноді благі наміри позичальників розплатитися за боргами раніше часу псує їх кредитну історію. Якщо ви все-таки встояли в намір закрити борг, ознайомтеся з нашими рекомендаціями.

1. Планування витрат

Спочатку проаналізуйте, скільки ви заробляєте і скільки витрачаєте кожен місяць. Заведіть прибутково-видаткову книгу і акуратно записуйте в неї навіть самі незначні надходження і витрати. В кінці місяця ви зможете визначити, на чому можна заощадити, щоб швидше закрити кредит. Складіть графік виплат і строго дотримуйтеся його.

Навіть при жорсткій економії не відмовляйте собі в необхідному: не голодуйте, купуйте ліки, сплачуйте рахунки вчасно. Зайві розтрати трапляються, коли ви відправляєтеся на шопінг для підняття настрою або при емоційних необов’язкових покупках.

2. Економія

Проаналізуйте свої витрати ще раз і постарайтеся знайти резерви для економії 30% вашого бюджету. Доведеться на деякий час відмовитися від багатьох приємних дрібниць на кшталт походів у кафе, щоденної чашки капучіно з автомата, нового детектива для читання в метро, необов’язковою косметики і т. п. Ви будете здивовані кількістю звільнених грошей. Контролюючи рух своїх грошей, ви легко зможете відкладати 10-15 відсотків з кожного фінансового надходження.

3. Додаткові заробітки

Поки у вас є мета, забудьте про жалість до себе. Так, вам покладений 8-годинний робочий день, і ви обов’язково повернетеся до звичного графіку, коли справу буде зроблено. А поки знайдіть спосіб підзаробити. Можливо, начальник на основному місці роботи зможе «довантажити» вас за умови доплати. Якщо такий варіант не підходить, пошукайте заробіток на стороні: репетиторство, робота в інтернеті, одноразові послуги. Отримані додатково гроші направляйте виключно на швидке погашення боргу. В цю ж скарбничку повинні надходити премії, повернуті вам борги, грошові подарунки до дня народження і т. п.

Не виключено, що ви можете розраховувати на субсидії від держави, наприклад, на податкові канікули, повернення податків або безкоштовні медикаменти для дітей.

4. 10-відсоткові переплати по кожному внеску

При розрахунку розміру щомісячного погашення кредиту банки, в першу чергу, переслідують власні інтереси. Розтягнувши час повернення грошей, банк заробляє на вас настільки довго, наскільки це можливо. Збільшити розмір своїх щомісячних внесків всього на 10%, і ви заощадите значну суму.

Якщо ви виплачуєте кілька кредитів, застосувати таку тактику. Наприклад, ви повинні за іпотеку, автомобіль і по кредитній картці. Почніть збільшувати виплати на кредитну карту, на покриття цього боргу знадобиться трохи часу. Після цього гроші, що ходили раніше на оплату карти, направте на автокредит, додавши 10% від суми регулярного платежу. Таким чином ви погасите кредит у кілька разів швидше, ніж передбачалося. Коли у вас залишиться лише один кредит, направте на його погашення всі гроші, які ви раніше виплачували по всім кредитам. Надбавка буде істотною, і ви виберетеся з боргів набагато швидше.

5. Погашення кредитів з найвищими ставками

Криза змушує поквапитися із звільненням від боргових зобов’язань. При декількох кредити почніть прискорено погашати той, процентні ставки за яким найвищі – так ви зведете до мінімуму переплати. Гроші, зекономлені на дострокове погашення, направте на оплату за іншими зобов’язаннями. При прискореному погашення одного кредиту не допускайте прострочень по виплаті інших, щоб уникнути штрафів і нарахування пені. Після закриття дорогих кредитів, переходите до тих позик, за якими суми боргу не дуже великі. В самому кінці приступайте до покриття боргів за довгостроковими кредитами, наприклад, по іпотеці.

6. Рефінансування

Банки дорожать своїми позичальниками, що дозволяє сподіватися на деякі послаблення. Одна з корисних банківських послуг – рефінансування, що дозволяє взяти новий кредит, щоб погасити старий. Такі додаткові кредити видають з більш низькими ставками, а це дозволяє зменшити переплати. Окремі банки дозволяють збирати разом кілька кредитів. Це, можливо, здається зручним, але зовсім необов’язково буде вигідним для позичальника. Вирішуючи питання про такому з’єднанні, уважно вивчіть умови, запропоновані конкретним банком.

Ніколи не беріть великі кредити, щоб погасити дрібні – це прямий шлях в боргову яму. І ні в якому разі не оформляйте микрозаймы – ці гроші найдорожчі.

7. Закриття кредиту

Коли всі виплати будуть внесені, обов’язково візьміть в банку довідку про те, що борг погашений повністю. Така обережність необхідна: іноді на недоплачений грнль нараховуються відсотки, банк весь час повинен одержувати комісійні за обслуговування незакритого рахунку. Так утворюються борги на рахунку, який ви вважаєте обнуленим. Для уникнення непорозумінь ви зможете пред’явити банківську довідку. Цей документ допоможе вам при оформленні наступного кредиту.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (2-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.