Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Бізнес / 6 способів включення сарафанного радіо

6 способів включення сарафанного радіо

Якими якостями повинна володіти реклама товару, щоб про нього заговорили всі.
Випуск соціальної валюти
Більшість з нас вважають за краще виглядати розумними, а не дурними, багатими, а не бідними, крутими, а не ексцентричними. Те, про що ми говоримо, так само як одяг або автомобіль, формує враження про нас. Думайте про спілкування як про своєрідну валюті — соціальної. Люди користуються грошима, щоб купити продукти або послуги, і соціальної валютою, щоб створити бажане враження про себе в родині, серед друзів і колег. Таким чином, компаніям та організаціям, які хочуть стати популярними, необхідно винайти свою соціальну валюту. Щоб змусити говорити про наш продукт, ми повинні так подати інформацію, щоб вона дозволяла нашому співрозмовнику будувати власний привабливий імідж. Дайте людям можливість виглядати особливими, коли вони будуть розповідати про ваші продукти і ідеях.
Бажання отримати схвалення суспільства — основний стимул для людей. Якщо ми передамо комусь цікавий факт, це зробить нас більш цікавим в очах співрозмовника. Переказуючи нові, екстраординарні або цікаві історії або рекламу, ми самі виду незвичайними, новими і цікавими.
Використання тригерів
Дослідження ринку часто зосереджені на негайної реакції споживачів на рекламне повідомлення або кампанію. Це корисно в ситуаціях, коли споживачеві запропонували негайно придбати продукт. Але в більшості випадків люди чують рекламу сьогодні, а в магазин підуть завтра або навіть через кілька тижнів. Якщо ніщо не нагадає про продукт, як вони згадають про нього, потрапивши в магазин?
Тригери — це стимули, які спонукають думати про речі, пов’язаних один з одним. Так, слово «собака» нагадує про слово «кішка». Коли в магазині фоном грає французька музика, більшість клієнтів купують французькі вина. Батончики Mars були названі на честь засновника компанії Франкліна Марса, а не в честь планети. Але продажі батончика різко зросли, коли по ТБ стали постійно говорити про політ NASA на Марс.
Ваше завдання — подавати інформацію про продукти та ідеї таким чином, щоб навколишнє середовище викликала думки про них. Створюйте нові тригери, об’єднуючи продукти та ідеї з речами, що часто зустрічаються в навколишньому середовищі. З язика злітає перше, що згадується. Подумайте, як можна зробити так, щоб ваше повідомлення частіше приходило на розум. При цьому стежте за тим, щоб тригери були максимально конкретними. Слоган «Думаєш про вечерю? Подумай про Boston Market» діє краще, ніж «Думаєш, де б перекусити? Подумай про Boston Market».
Подібним чином у 1970-х Michelob провела успішну кампанію, яка пов’язувала вихідні з пивним баром («Вихідні створені для Michelob»). Однак кампанія стартувала з іншим слоганом. Спочатку він звучав як «Свята створені для Michelob». Але це виявилося неефективним, тому що вибраний тригер — свята — зустрічається не дуже часто.
Сильні емоції
Може здатися, що будь-який вид емоцій може підштовхнути до бажання поділитися. Якщо ми отримали підвищення і розповідаємо про це, наше свято стає веселіше. Якщо нас звільнили, то розповідь допомагає нам пережити неприємність. Ділячись емоціями, ми отримуємо можливість підтримувати зв’язки. Скажімо, я подивився надихає відео. Якщо я поділюся з другом, він, ймовірно, буде так само натхнений. І факт того, що ми відчуваємо одне й те ж, посилює соціальний зв’язок, підкреслює нашу близькість і нагадує, скільки у нас спільного. Можливість поділитися емоціями працює як соціальний клей, який підтримує і зміцнює відносини.
Проте одні емоції активізують обмін інформацією, а інші перешкоджають йому. Злість і страх викликають бажання поділитися інформацією, тому що вони, як і благоговіння, є активують емоціями.
Поведінкові залишки
Люди наслідують почасти тому, що вибір інших дає їм інформацію. Щоб розібратися зі своєю невпевненістю, ми дивимося, що роблять інші, і повторюємо за ними. Ми вважаємо: якщо люди роблять щось, це, мабуть, добре. Вони, ймовірно, знають те, чого ми не знаємо.
Чи може людина побачити, як інші використовують ваш продукт? Знаменита фраза «Мавпа бачить — мавпа робить» означає не просто схильність людини до наслідування: неможливо скопіювати те, чого не бачиш. Коли людина бачить, як інші люди роблять щось, більше ймовірності, що йому й самому захочеться це зробити. Поміщаючи щось в полі зору, ми програмуємо бажання відтворити побачене.
Поведінковий залишок — це речові сліди, що залишилися після вчинення дій або вчинків. Щоб наші продукти та ідеї стали популярними, ми повинні ввести їх у полі зору, створювати поведінковий залишок, помітні свідоцтва, які привертають увагу навіть після того, як люди використовували наш продукт або були пов’язані з нашими ідеями. Нам потрібно зробити особисте публічним.
Apple і BlackBerry застосовують цю стратегію. В кінці листів, відправлених з цих пристроїв, є рядок «Відправлено з допомогою BlackBerry» або «Надіслано від мого iPhone». Користувачі легко можуть змінити підпис на щось інше, але більшість не міняють, почасти тому, що їм подобається така соціальна валюта. Так користувачі допомагають розширити впізнаваність бренду і викликати в інших бажання спробувати його.
Практична користь
Якщо ми зможемо довести, що наш продукт буде сприяти економії часу (грошей) або поліпшення здоров’я, люди стануть розповідати про це, тому що люди, в цілому, люблять допомагати іншим. Сьогодні прямих можливостей допомогти іншому все менше. Сучасне життя обивателя все далі віддаляє нас від друзів. Але можливість поділитися чимось корисним з іншими — це швидкий і простий спосіб допомогти. Передача корисної інформації робить соціальні зв’язки сильніше. Якщо ми знаємо, що наші друзі люблять готувати, ми надсилаємо їм новий рецепт, і це нас зближує. Наші друзі бачать, що ми пам’ятаємо їх і піклуємося про них, нам приємно від цього, і можливість поділитися робить дружбу міцніше.
Проблема, однак, у тому, що, хоча люди можуть поділитися популярним контентом з великим числом людей, вони не обов’язково зроблять це. Більш вузький контент може отримати більше шансів для поширення, тому що він нагадає людям про особливих друзів або членів сім’ї і викличе бажання поділитися. У вас може бути безліч друзів, які люблять суші і футбол, але оскільки цими речами цікавиться велика кількість людей, ви не згадаєте ні одного, коли прочитаєте про щось таке. Зате у вас може бути тільки одна подруга, яка воліє ефіопські ресторани або цікавиться водним поло, і якщо ви прочитаєте про такі речі, то відразу ж згадайте про неї.
Троянський кінь
В якусь цікаву історію ви можете загорнути ідею? Люди не просто обмінюються інформацією — вони розповідають історії. Інформація подорожує під виглядом того, що може здатися порожньою балаканиною. Так що ми повинні будувати власних троянських коней, впроваджувати наші продукти та ідеї в історії, які люди захочуть переказувати.
Сьогодні у нас є тисячі можливостей розважитися, але наше бажання слухати історії незмінно. Ми збираємося навколо сучасних аналогів вогнищ кулерів з водою в офісі і обідніх столів — і розповідаємо історії.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >