Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / 5 юридичних порад починаючим підприємцям

5 юридичних порад починаючим підприємцям

Найчастіше власники бізнесу стикаються з необхідністю захисту авторських прав та інтелектуальної власності, зі складнощами з оформленням документів і веденням підприємницької діяльності. Розглянемо, як можна знайти рішення основних проблем.
1. Проблема захисту інтелектуальної власності
Хороший стартап має на увазі під собою унікальну ідею, ексклюзивну послугу або товар. Щоб не стати жертвою «інтелектуального пограбування» використовувати закон для захисту своєї творчості. Конкретно — отримуйте патент. Запатентувати можна торгову марку, бренд, назва і навіть ідею, але тільки в тому випадку, якщо до ідеї ви можете додати реальний дослідний зразок.
Реєстрація патенту на винахід — тривала (до трьох років) і складна процедура, тому варто задуматися — чи дійсно ваша ідея нова і потребує захисту. Якщо ви налаштовані рішуче — пишіть заявку з описом, кресленнями і формулами і звертайтеся у Федеральну службу з інтелектуальної власності (Роспатент).
Складності виникають і при використанні чужої запатентованої торгової марки.
Питання: Я купила дитячий одяг (має запатентовану торгову марку) чи Можу я на сайті свого інтернет-магазину помістити власноруч створені фотографії цього одягу, але не вказувати на сайті і фото торговельну марку.
Відповідь юриста: Якщо ви придбали зазначену одяг на законних підставах в України, то можете помістити фотографії навіть з вказівкою на товарний знак. А от якщо ви приховуєте найменування виробника або видаєте за своє, то це можна розглядати як введення в оману покупців.
2. Проблема авторських прав
З авторським правом часто стикаються не тільки підприємці. «Привласнення» чужих фотографій, передрук текстів, копіювання фірмового стилю — ось найпоширеніші порушення. Але в зіткненні правовласника та його послідовника завжди перемагає перший, і, якщо не вдасться залагодити справу шляхом мирних переговорів і вибачень, в хід йде порушення адміністративної чи навіть кримінальної справи.
При всій очевидності проблеми юристам порталу «Правознавець» часто задають питання про правомірність використання чужих напрацювань.
Питання: Відкрив магазин з друку фотографій і написів на сувенірній продукції. Що необхідно зробити, щоб можливо було друкувати логотип гри The Wars на кружках та футболках?
Відповідь юриста: Щоб не порушувати закон, слід:
— Перевірити, чи охороняється логотип, звернувшись до пошукових систем «Федерального інституту промислової власності».
— Укласти з правовласником ліцензійний договір.
3. Проблема установчих документів
Установчі документи служать підставою для діяльності будь-якої юридичної особи. Тому будь-які зміни, які ви хочете в них внести (наприклад, поміняти по батькові засновника або юридичну адресу) вимагають великої кількості інших супровідних документів, підтверджень та заяв. Список необхідних паперів можна дізнатися в податковому органі за місцем реєстрації або уточнити у юриста.
Стартапери — люди творчі, і часто недбалість по відношенню до ділових паперів призводить до їх пошкодження або втрати. Для відновлення документів також запитуйте дублікати в податковій інспекції.
4. Проблема оформлення договорів з контрагентами (партнерами, клієнтами, субпідрядниками)
Найчастіша проблема: «гроші заплатили, робота не зроблена» або «все виконав, а оплати немає». Такі ситуації виникають з двох причин. Перша — договір є, підписаний, але оформлений неправильно і не повністю захищає інтереси підприємця. Друга причина виникаючих труднощів — коли договору немає, а є усна домовленість і дружні відносини. У цьому випадку відносини юридично ніяк не оформлені, і претензії пред’являти нікому.
При укладенні договору правильно прописуйте предмет договору: про що домовилися, на яких умовах, права та обов’язки сторін. Вказуйте точні терміни робіт, порядок оплати, навіть спеціальну термінологію, якщо це необхідно.
Хороший шаблон договору, написаний грамотним юристом, убезпечить вас від нечесних контрагентів.
5. Проблема з веденням підприємницької діяльності
Підприємницька діяльність передбачає систематичне отримання прибутку. Велика спокуса відкрити інтернет-магазин або приватний кабінет послуг і почати отримувати прибуток» без будь-якого юридичного оформлення. Але робити цього не варто. У якийсь момент настане час розплати, і ви потрапите під одну зі статей кодексу про адміністративні правопорушення: «Здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцензії)».
Штраф за незаконне підприємництво невеликий, але краще мати легальний бізнес і чисту совість. Набагато суворіше карають тих, хто працює без ліцензії там, де це необхідно. Чи потрапляє ваша діяльність під обов’язкове ліцензування, можна дізнатися у юриста, або самостійно вивчити Закон №128-ФЗ від 08.08.2001.
Питання: чи Необхідно отримувати ліцензію на відкриття дитячого клубу? Це є освітньою діяльністю?
Відповідь юриста: Для відкриття дитячого клубу не потрібна ліцензія, якщо тільки в цьому клубі не буде вестися освітня діяльність за програмою, наприклад, дошкільної освіти.
Як видно зі статті, початківці і навіть досвідчені підприємці могли б уникнути багатьох проблем, якби вчасно отримали рада професіонала. Своєчасно заданий юристу питання не тільки економить гроші і нерви бізнесмена, але іноді і рятує його репутацію.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!