5 ПРАВИЛ ЯК НАПИСАТИ РЕКЛАМНИЙ ТЕКСТ

Ідея рекламного тексту – «стрижень» майбутнього матеріалу. До неї потрібно ставитися особливо уважно: успіх тексту багато в чому залежить саме від продуманості ідеї. Початківцям рекламістам в її створенні і розробці допоможуть деякі правила.
1. Один товар, одна група аудиторії, одна мета.
Прописна істина рекламної справи: не варто в одному матеріалі розхвалювати абсолютно весь асортимент послуг або товарів вашої фірми. Зараз це здається очевидним, але багато копірайтери досі допускають такі помилки. Одне рекламне повідомлення повинно бути направлено на одну, спеціально для цього обрану, частина аудиторії: постріл, що називається, повинен бути точним. Погодьтеся, дивно бачити, як у тексті одночасно рекламуються ноутбуки, м’які іграшки і ламінат. Такий прийом покликаний заощадити кошти, витрачені на рекламу, однак належного ефекту не чинить — гроші витікають просто даремно.
Принцип «один текст для однієї групи людей» отримує своє логічне продовження: «і з однією метою в ньому». Цілі часто бувають дуже різними, погано узгоджуються між собою. Тому впихати їх в один текст, м’яко кажучи, нерозумно: ніхто не заважає розбити десять цілей по десяти різних матеріалів, у яких вони отримають по-справжньому гідне оформлення. Інакше доведеться текст «усереднювати», щоб цілі не суперечили один одному.
2. …І одна вигода.
Правило «одного» діє і для вигоди, яку обіцяє покупцеві купівля товару у рекламному тексті. Людська свідомість влаштовано таким чином, що вловлює серед великої кількості інформації лише найголовніше. Копірайтинг як раз передбачає використання в тексті ключовий вигоди, яка буде значущою для цільової аудиторії. Звичайно, аргументів, що підкріплюють вибір, може бути кілька: вони допоможуть майбутньому клієнтові усвідомити, що він отримає від придбання товару.
Найбільш значущими параметрами для аудиторії є якість, ціна продукту і їх поєднання. Кожен чоловік хотів би заощадити, але при цьому високоякісну покупку. Написання рекламних текстів передбачає акцент на найважливішу характеристику товару в порівнянні з аналогами конкурентів — низьку ціну або ж прекрасна якість. А от якщо ці критерії майже збігаються з критеріями інших продуктів, то краще знайти інший параметр, який відрізнив товар або послугу від інших. Наприклад, це швидкість доставки, продовження гарантійного терміну, додаткові бонуси від виробника, широта асортименту, зручне розташування офісу або магазину і т. п.
Послуги копірайтингу раніше включали в себе чи не обов’язкове пропозицію повернення грошей у випадку, якщо клієнтові товар не підійшов. Однак зараз в тексти його поміщають набагато рідше: дослідження показали, що ця умова не особливо впливає на покупця. Швидше воно додає впевненості у власних можливостях самого постачальника товару на ринок.
3. Що робити з обраної вигодою.
Отже, головна вигода, яка буде використовуватися в рекламі, обрана. Тепер потрібно подумати, наскільки сильно вона відрізняється від пропозицій конкурентів. Якщо практично нічого нового для сегмента ринку в ній немає — реклама явно буде малоефективною. Молодим і невеликим компаніям варто робити акцент не на тому, що їх продукт хороший сам по собі, а на його переваги над іншими аналогічними продуктами. Інакше куплять рекламований об’єкт у великих фірм — якщо вже у дрібній компанії він хороший, то у великий і поготів.
Потім варто подумати, до чого вигода буде апелювати до емоцій споживача або до його розуму. Яскраві зовнішні характеристики об’єкта реклами навряд чи будуть гарні для «раціонального» тексту. У ньому краще висвітлити серйозні технічні характеристики: акцентувати увагу, скажімо, не на зеленому кольорі холодильника, а на тому, що у нього два компресора. «Емоційний» текст, навпаки, може використовувати дрібні, але приємні для клієнта елементи товару.
Наступний крок — формулювання вигоди в простому і зрозумілому вигляді. Двозначності можуть викликати таку реакцію клієнта, яка докорінно відрізняється від очікуваної. Нагромадження складних конструкцій швидше відверне споживача від читання тексту, ніж змусить звернути на нього увагу. Мабуть, помірна простота — золоте правило написання продають текстів.
4. Супутники тексту.
Але створити текст і на цьому зупинитися — в копірайтингу недостатньо. Потрібно уявити, як він буде корелювати з елементами оформлення та типом носія. Ілюстрація і текст не повинні дублювати один одного, вони повинні нести власну смислове навантаження. Картинка в більшій мірі привертає увагу, не відволікаючи при цьому від тексту, який покликаний схилити читача до остаточного рішення на користь рекламованого об’єкта. Шрифтове оформлення має бути приємним для ока споживача: яскраво-червоний фон і жовтий колір букв у поєднанні з хитромудрою гарнітурою навряд чи додадуть популярності товару. І, звичайно, варто враховувати тип носія: вид реклами на комп’ютері, в газеті, журналі та на плакаті сильно відрізняються один від одного, а читабельність ще ніхто не відміняв.
5. Не просто текст, а концепція
Знаходження ідеї — процес складний. Як правило, їй передує ретельне вивчення характеристик майбутнього об’єкта реклами. Іноді для цього доводиться в сотий раз залазити в каталог фірми, нескінченно вертіти товар в руках, шукати нові, незаезженные слова для його опису, розглядати безліч картинок з продуктом і порівнювати його з аналогами від конкурентів, думати над іншими елементами оформлення. Все разом складає концепцію — основу майбутнього тексту. Іноді вона вибудовується в голові майже одразу, іноді доводиться відкинути кілька десятків концепцій, щоб знайти ту саму ефективну. Зараз важко запропонувати щось свіже, однак пошук — процес цікавий і неймовірно захоплюючий, і тим приємніше бачити, як обрана ідея працює.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.